Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Siemens dołącza do projektu - Girls GO Technology

Siemens dołącza do projektu - Girls GO Technology


Projekt „Girls GO Technology, czyli dziewczyny oswajają technologię", to skierowany do młodych Jaworzanek program Mercedes-Benz Manufacturing Poland.


„Girls GO Technology, czyli dziewczyny oswajają technologię" to program stworzony z myślą o uczennicach liceów i techników Powiatu Jaworowskiego, które z okna swojego pokoju widzą budującą się fabrykę Mercedesa w Jaworze. To dla nich Mercedes zorganizował cykl warsztatów poświęconych technologiom i cyfryzacji, we współpracy z Geek Girls Carrots, Randstad Polska, Politechniką Wrocławską – Wydziału Techniczno-Przyrodniczy w Legnicy oraz WSSE „INVEST-PARK" i Klastra Edukacyjnego Invest in EDU. 

Wartość programu dostrzegła firma Siemens i wspólnie z Mercedesem poprowadziła warsztat na temat Przemysłu 4.0. Dziewczyny z Jawora znalazły się w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

W listopadzie odbył się czwarty z serii pięciu warsztatów tegorocznej edycji. Po sztucznej inteligencji, tworzenia stron internetowych i business planów przyszedł czas na „oswojenie" zagadnień związanych z cyfryzacją i digitalizacją produkcji. 

Pierwsza edycja programu „Girls GO Technology, czyli dziewczyny oswajają technologię" kończy się w tym roku. Projekt będzie kontynuowany także w 2019 r. Nabór nowych uczestniczek odbędzie się już w styczniu, a cykl warsztatów potrwa od lutego do czerwca.


Źródło: Daimler AG


Dodano 28.11.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy