Szukaj w działach:

IFR publikuje World Robotics Report 2018

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Podczas World Robot Summit w Tokio, Międzynarodowa Federacja Robotyki (International Federation of Robotics, IFR) opublikowała swój raport na temat robotyzacji - World Robotics Report.


Nowy raport IFR pokazuje, że w 2017 r. na całym świecie dostarczono rekordową liczbę 381 000 robotów, co stanowi wzrost o 30 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Oznacza to, że roczna wielkość sprzedaży robotów przemysłowych wzrosła o 114 procent w ciągu ostatnich pięciu lat (2013-2017). Wartość sprzedaży wzrosła natomiast o 21 procent w porównaniu do 2016 r. do poziomu 16,2 miliarda USD w 2017 r.

Według raportu najwięcej robotów sprzedaję się w Chinach, gdzie w 2017 roku sprzedano 138 000 robotów przemysłowych, jest to wzrost o 59 procent rok do roku.

Krajem gdzie robotów produkuje się za to najwięcej, jest Japonia, producenci z kraju kwitnącej wiśni dostarczyli 56 procent globalnej podaży w 2017 roku. To sprawia, że Japonia jest największym na świecie producentem robotów przemysłowych. Wskaźnik eksportu wzrósł o 45 procent rok do roku.

Jak możemy się dowiedzieć z nowego raportu, czynnikiem napędzającym wzrost we wszystkich gałęziach przemysłu wytwórczego w USA jest stały trend do automatyzacji produkcji w celu umocnienia przemysłu USA na rynku krajowym i światowym.

W raporcie uwzględniono też Niemcy, które są piątym co do wielkości rynkiem robotów na świecie i numerem jeden w Europie. W 2017 r. liczba sprzedanych robotów wzrosła tam o 7 procent, do 21 404 sztuk.

IFR w raporcie uwzględnia wiele przełomowych technologii, takich jak koncepcja współpracy ludzi z maszynami oraz łatwość programowania robotów, które przyczynią się do podnoszenia wydajności produkcji i rozszerzania zakresu zastosowań robotów.

Więcej na stronie: ifr.org


Źródło: Międzynarodowa Federacja Robotyki (International Federation of Robotics, IFR)

POWIĄZANE
World Robotics Report 2017 Międzynarodowa Federacja Robotyki (IFR) prognozuje wzrost instalacji robotów na po...
Precyzyjnie dopasowane napędy do zastosowań w robotyce Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez robotów. W różnych obszarach za...
Raport IFR: rekordowa sprzedaż robotów w Polsce Według najnowszego raportu Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR), rok 2018 był pod wzg...
Polska w czołówce rynków kupujących roboty przemysłowe Międzynarodowa Federacja Robotyki (IFR) opublikowała najnowszy raport podsumowujący sprze...
Chiny liderem w robotyzacji po pandemii Jak informuje Międzynarodowa Federacja Robotyki (International Federation of Robotics - I...
World Robot Summit 2018 W dzniach 17-21 października 2018 roku w Tokyo, odbyło się spotkanie organizowane przez M...
Partnerzy