Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

ŠKODA używa robota mobilnego Omron

ŠKODA używa robota mobilnego Omron


Autonomiczny robot przyczynia się do ciągłej poprawy bezpieczeństwa pracy w fabryce Vrchlabí i pomaga zminimalizować ryzyko w miejscu pracy. Rozpoznaje on ludzi stojących na drodze, jak również inne pojazdy i przeszkody.

Jako fundament swojej strategii 2025 ŠKODA AUTO skutecznie rozwija cyfryzację procesu produkcyjnego. Obecnie czeski producent samochodów używa w pełni autonomicznego, samodzielnego robota firmy Omron w fabryce komponentów Vrchlabí. Robot jest w stanie rozpoznać przeszkody znajdujące się na jego drodze w zakładzie oraz uzyskuje informacje z otoczenia podczas planowania trasy. Jeśli to konieczne, zmienia swój kurs, aby jak najszybciej dotrzeć do miejsca docelowego. W ten sposób przyczynia się do dalszej poprawy bezpieczeństwa pracy i efektywności procesów transportowych w zakładzie.

- „Jest to świadoma decyzja o wykorzystaniu pierwszego w pełni autonomicznego robota przez firmę ŠKODA AUTO w fabryce Vrchlabí. Dzięki niemu po raz kolejny podkreślamy kluczowe znaczenie fabryki jako niezwykle nowoczesnego zakładu wykorzystującego najnowsze technologie” — mówi Michael Oeljeklaus, członek zarządu ds. produkcji i logistyki ŠKODA AUTO.
- „W obszarze produkcji systematycznie wdrażamy technologie Przemysłu 4.0, dzięki którym jesteśmy w stanie stale udoskonalać procesy produkcyjne” — dodaje Oeljeklaus.


Źródło: Omron


Dodano 09.10.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

  Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy