Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Przyszłość według AI & Big Data Congress

Przyszłość według AI & Big Data Congress


Sztuczna inteligencja rozpoznaje dokumenty, robot kompletuje elektroniczną teczkę pracowniczą, system rozpoznaje mowę, obrazy i analizuje zachowania, powstaje sztuczna twórczość... To już się stało!


Sztuczna inteligencja używana do zwiększenia korzyści biznesowych, już niedługo będzie powszechnie wykorzystywanym standardem. 1-2 października 2018 r. w The Westin Warsaw Hotel, odbędzie się AI & Big Data Congress, który pozwoli skonfrontować się z całą złożonością problematyki nowoczesnych technologii.

Praktyka przede wszystkim 

Żeby sztuczna inteligencja stała się standardem, potrzebne są konkrety. Ważne jest pokazanie trendu, w jakim zmierza cały świat i podanie pragmatycznych przykładów wdrożeń, które mają już swoje zastosowanie w firmach. Podczaj jesiennej edycji Kongres AI & Big Data będzie skupiał się na konkretnych projektach i biznes use cases. Znakomici prelegenci opowiedzą o swoich doświadczeniach wykorzystania sztucznej inteligencji. Grono autorytetów z branży podkreśli pozytywne przykłady zastosowań nowoczesnych technologii. Warto popatrzeć na robotyzację, nie przez strach likwidacji etatów, ale przez przykłady tego jak ułatwi to i zmieni organizację pracy. Według najnowszych danych wdrożenie systemów AI w latach 2016-2020 w USA przyniesie 60 miliardów oszczędności! Nie trzeba się więc bać nowej technologii, a jedynie być na z nią na bieżąco, dzięki takim spotkaniom jak  AI & Big Data Congress. Od praktycznej strony zostanie przybliżona również tematyka danych, których ilość jest ogromna i ciągle rośnie. Nie bez przyczyny mówi się, że dane do waluta XXI wieku! Analiza i wykorzystanie takich ilości biznesowych informacji, jest trudnym zadaniem, które stoi przed większością organizacji. Big data jest czymś, co jest w tej chwili na prawdę big. Warto porozmawiać o nowych technologiach, sposobie wykorzystania danych, o którym jeszcze kilka lat temu w ogóle nam się nie śniło. Na kongresie można też usłyszeć jak te dane będą pozyskiwane w przyszłości, podkreśla Grażyna Piotrowska-Oliwa, Prezes Zarządu, Virgin Mobile. 

Milenialsi w służbie innowacji

Ważną kwestią do poruszenia podczas wydarzenia, będzie pozyskiwanie zasobów ludzkich do pracy w firmach, które wdrażają nowoczesne modele biznesowe. Obecnie aż 450 tys kandydatów ubiega się o przyjęcie na studia, a 10% z nch wybiera informatykę. Powstają coraz to nowe kierunki, które odpowiadają na zapotrzebowanie rynku pracy. Data Science, na którym 56 osób ubiegało się na jedno miejsce i Analiza Danych z rekordowym wynikiem 66 kandydatów na miejsce. Młodzi ludzie coraz częsćiej wybierają ścisłe kierunki, w szeroko rozumianej branży IT. Czy to wystarczy, aby znaleźc dobrego pracownika, który będzie w stanie podążać za szybkimi zmianami, które dokonują się w branży nowoczesnych technologii? Tutaj na ratunek przychodzi pokoneleni Y. Ludzie z tego pokolenia chcą robić coś ważnego, spełniać się i  tym co robią, mieć wpływ na rzeczywistość. Nie liczą się dla nich tylko pieniądze, a wartość widzą w współtworzeniu czegoś podniosłego i innowacyjnego. Może to właśnie jest odpowiedź jak pozyskać pracowników, którzy sprostają wyzwaniom szybko zmieniających się technologi? Coraz więcej jest odważnych, przyszłościowych pomysłów, ale brak jest osób, które odważą się za nie zabrać. Nad tym trudnym i ważnym problemem dzisiejszych czasów pochylą się eksperci, zebrani podczas AI & Big Data Congress. 

Swoją obecność podczas IX AI & BigData Congress potwierdzili już: 

 •     Sylwia Bilska, Członek Zarządu, Customer Director, Central Europe, Tesco
 •     Maciej Malenda, Innovation and New Business Director, Medicover
 •     Cezary Mączka, Członek Zarządu, Dyrektor Pionu Zarządzania Zasobami Ludzkimi, Budimex
 •     Hubert Rachwalski, CEO, NethoneŹródło: MMC PolskaDodano 28.09.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy