Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Mapa Polskiej Sztucznej Inteligencji AI

Mapa Polskiej Sztucznej Inteligencji


Ruszyły prace w zakresie opracowania narodowej strategii rozwoju AI pod przewodnictwem Ministerstwa Cyfryzacji, Przedsiębiorczości i Technologii oraz Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Celem inicjatywy jest wsparcie powstania narodowej strategii rozwoju AI oraz przedstawienie rzetelnego i aktualnego obrazu obecności technologii sztucznej inteligencji (AI) w Polsce. Badanie jest pierwszym i do tej pory jedynym, które tak szeroko i głęboko przedstawia krajowe inicjatywy wykorzystujące AI.

Mapa AI będzie najbardziej kompleksowym na polskim rynku opracowaniem dla i o branży sztucznej inteligencji. Znajdą się w niej informacje na temat wszystkich działających w Polsce firm oferujących usługi z zakresu nowoczesnych technologii. Mapa będzie stanowić niezbędną pomoc zarówno dla krajowych jak i międzynarodowych inwestorów szukających ciekawych projektów nad Wisłą.

Sztuczna inteligencja znajduje zastosowania w obszarach takich jak chatboty do obsługi klienta, rozpoznawanie mowy, asystent głosowy, oznaczanie twarzy w serwisach społecznościowych, dopasowywanie rozmieszczenia floty taksówek i cen za przejazd do natężenia ruchu w mieście czy np. wskazywanie nadużyć dokonywanych przez klientów banków czy ubezpieczycieli.

Więcej informacji oraz ankieta na stronie: ankiety.digitalpoland.org

Pobierz najnowszy Raport Fundacji Digital Poland: Przegląd Strategii Rozwoju Sztucznej Inteligencji na Świecie


Źródło: Fundacja DigitalPoland


Dodano 24.08.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy