ISS Europe 2025 - konkurencyjności dzięki AI
Czołowi eksperci branży, ekonomiści, politycy i liderzy technologiczni spotkają się w dniach 12-14 marca w Sopocie na organizowanym przez SEMI Industry Strategy Symposium Europe (ISS Europe) 2025, aby przeanalizować transformacyjną rolę sztucznej inteligencji w napędzaniu rozwoju europejskiego przemysłu półprzewodników.
Tegoroczne sympozjum skupi się na tym, w jaki sposób sztuczna inteligencja ma stać się kluczowym katalizatorem w zwiększaniu globalnej konkurencyjności Europy, zwłąszcza, że prognozy szacują, że do 2030 r. AI będzie miała 2 bilionowy ($) wpływ na wszystkie sektory gospodarcze.
Pod mottem AI: katalizator napędzający konkurencyjność Europy, ISS Europe 2025 omówi ekonomiczne, technologiczne, rynkowe i społeczne trendy przekształcające przemysł półprzewodników. Eksperci przeanalizują, w jaki sposób zastosowania sztucznej inteligencji w całym łańcuchu dostaw półprzewodników mogą wspierać innowacje, zwiększać efektywność oraz promować współpracę i konkurencję (ang. co-opetition), co będzie kluczowe dla zapewnienia przyszłego przywództwa Europy na rynku globalnym.
„To kluczowy moment dla liderów przemysłu półprzewodników, aby dostosować strategie i wykorzystać możliwości wzrostu napędzanego przez AI” – powiedział Laith Altimime, prezes SEMI Europe. „Europa ma wyjątkową szansę, aby napędzać globalny rozwój sektora półprzewodników, wykorzystując AI do wzmacniania innowacji, zwiększania odporności łańcucha dostaw i umacniania przywództwa Europy. Podczas ISS Europe kierownicy i liderzy podzielą się spostrzeżeniami na temat postępów w badaniach i rozwoju, przyspieszenia technologii opartych na AI oraz pozycjonowania Europy na czele cyfrowej rewolucji.”
ISS Europe 2025 – Najważniejsze punkty programu
Sesja 1: Strategia Europy w zmieniającym się krajobrazie geopolitycznym
Liderzy branży przeanalizują, w jaki sposób Europa odpowiada na globalne trendy rynkowe i wyzwania geopolityczne, aby utrzymać pozycję lidera i napędzać innowacje.
Sesja 2: Plan technologiczny na rzecz zerowej emisji netto: przełomowe rozwiązania i strategie energetyczne
Eksperci omówią przełomowe technologie, strategie energetyczne oraz innowacje napędzane sztuczną inteligencją, które kształtują drogę przemysłu półprzewodników do osiągnięcia neutralności klimatycznej i realizacji celów zrównoważonego rozwoju.
Sesja 3: Kształtowanie przyszłej kadry Europy: strategie na rzecz wzrostu
Liderzy myśli przedstawią praktyczne strategie rozwoju przyszłej siły roboczej, podkreślając znaczenie współpracy między przemysłem, środowiskiem akademickim i rządami w celu wspierania innowacji i zrównoważonego rozwoju.
Sesja 4: Sztuczna inteligencja w tworzeniu bardziej inteligentnej i zrównoważonej produkcji
Prelegenci przeanalizują, jak sztuczna inteligencja może przekształcić produkcję półprzewodników, wprowadzając inteligentniejsze, bardziej zrównoważone procesy, a także jak przygotować siłę roboczą i ożywić europejskie możliwości produkcyjne.
Sesja 5: Napędzanie innowacji produktów nowej generacji – od materiałów po poziom systemowy
Eksperci przedstawią nowatorskie osiągnięcia nowej generacji w zakresie materiałów, projektowania i sztucznej inteligencji, które napędzają innowacje w przemyśle półprzewodników i umożliwiają przyszłe przełomy technologiczne.
Networking biznesowy
ISS Europe 2025 obejmie szereg aktywności networkingowych, w tym przyjęcie powitalne w Grand Hotel Sopot oraz ekskluzywną galę w Sheraton Sopot Hotel, podczas których uczestnicy będą mieli okazję nawiązać kontakty z branżowymi partnerami i odkrywać nowe możliwości współpracy biznesowej.
Sponsorzy
- Platyna:
Tokyo Electron Limited (TEL) - Złoto:
EBARA and Merck - Event:
EV Group (EVG), HCLTech, imec, JSR Micro and VAT.
Więcej informacji można znaleźć na stronie Industry Strategy Symposium Europe (ISS Europe) 2025 oraz na profilach SEMI Europe w serwisach LinkedIn i X (@SEMIEurope; #ISSEurope).
Źródło: SEMI Europe
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- P-Weld – Zrobotyzowane Rozwiązania w Spawaniu
- Ulga na robotyzację - do kiedy można skorzystać?
- Niemal 217 mln zł na automatyzację i robotyzację
- Rządowa Strategia Produktywności 2030
- Zrobotyzowany przegląd targów branżowych 2025
- Pięć trendów kształtujących przyszłość robotyki
- Intec i Zuliefermesse inaugurują targowe spotkania w 2025 roku