Szukaj w działach:

Technologia ABB na Zugspitze

 Fot.: ABB

Najnowocześniejsze silniki i napędy ABB zapewniają bezpieczeństwo i niezawodność bijącej rekordy kolei linowej na najwyższej górze w Niemczech.

Długie kolejki osób czekających na wjazd na najwyższą górę w Niemczech to już prawdopodobnie przeszłość. I nie jest to jedyne osiągnięcie nowego systemu kolei linowej napędzanej przez urządzenia ABB, która została dzisiaj oddana do użytku, a która może przewieźć do 580 pasażerów na godzinę na szczyt najwyższej góry w Niemczech w Bawarskich Alpach.

Ta kolejka linowa z podwieszanymi gondolami kabinowymi jest rekordowa pod trzema względami: jej stalowa wieża o wysokości 127 metrów jest najwyższą na świecie; największa jest również różnica poziomów, która wynosi 1950 metrów, a trasa od podstawy góry do szczytu wynosząca 3213 metrów wyznaczyła rekord długości.

Operator Bayerische Zugspitzbahn Bergbahn AG uruchomił tę bijącą rekordy kolejkę linową dzięki całej gamie innowacyjnych technologii dostarczonych przez ABB, która ma duże doświadczenie w rozwiązywaniu transportowych wyzwań w Alpach. 

"Większość kolejek linowych oraz wyciągów krzesełkowych w Szwajcarii jest napędzanych przez silniki i napędy produkcji ABB. Mamy wyjątkową satysfakcję, że bierzemy udział w tak niezwykłym projekcie również tu, w Niemczech." – mówi Hans-Georg Krabbe, przewodniczący rady nadzorczej ABB w Niemczech. 

Przemieszczanie gondoli na tak dużą odległość przy nachyleniu do 104% (około 46 stopni) i prędkości 10,6 m/s wymaga znacznej mocy, którą dostarczają dwa trójfazowe silniki prądu zmiennego 800 kW produkcji ABB, umieszczone w dolnej stacji kolejki.


Źródło: ABB

 

POWIĄZANE
Centrum Aplikacji Zrobotyzowanych ABB zainaugurowała nowe Regionalne Centrum Aplikacji Zrobotyzowanych, które mieści...
ABB poszerza portfolio robotów przejmując Codian Robotics Rozszerzając swoje portfolio szybkich robotów przemysłowych, ABB będzie w stanie s...
Podsumowanie 2017 roku w ABB Jak informuje spółka ABB w komunikacie, zmiany, jakie przeprowadziła Grupa, przeło...
Globalna współpraca ABB i Dassault Systèmes Firmy ABB i Dassault Systèmes poinformowały o nawiązaniu globalnej współpra...
ABB zakończyła przejęcie GE Industrial Solutions Firma ABB ogłosiła, że 30 czerwca br. zakończyła proces przejęcia GE Industrial Solutions...
Robotyzacja linii sortujących i pakujących TAROPAK Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Logistyki to największe kompleksowe targ...
Partnerzy