Szukaj w działach:

Prestiżowa nagroda IERA dla ABB PixelPaint

Prestiżowa nagroda IERA dla ABB PixelPaint
POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 


Opracowana przez ABB zrobotyzowana technologia PixelPaint non-overspray dla przemysłu motoryzacyjnego zdobyła tegoroczną nagrodę Innovation and Entrepreneurship in Robotics & Automation (IERA) za wybitne osiągnięcia w komercjalizacji innowacyjnych technologii robotycznych i automatyki.

Nagroda przyznana została przez Międzynarodową Federację Robotyki (International Federation of Robotics IFR) oraz Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników (Institute of Electrical and Electronics Engineers IEEE).

Wprowadzony na rynek w 2020 roku ABB PixelPaint wykorzystuje technologię głowic atramentowych do bezpośredniego nanoszenia wysokiej rozdzielczości dwutonowych lub zindywidualizowanych wzorów na karoserię samochodową w jednym przejściu, umożliwiając producentom łatwe zaspokojenie rosnącego popytu na zindywidualizowane prace lakiernicze przy jednoczesnym wyeliminowaniu nieekonomicznego nadmiernego natrysku.



- Cieszymy się, że nasze rozwiązanie PixelPaint zostało docenione za innowacyjną, zrównoważoną technologię, która pomaga naszym klientom odpowiadać na potrzeby konsumentów w zakresie bardziej spersonalizowanego projektowania. Dzięki PixelPaint, 100 procent farby może być teraz nałożone w czasie o połowę krótszym w porównaniu do poprzedniej metody stosowanej przy lakierowaniu na zamówienie, z dużo lepszą jakością wykończenia - powiedział Joerg Reger, dyrektor zarządzający Linią Biznesową Auto OEM, Biznesu Robotyki ABB. - Naszym klientom zapewnia to potrójną korzyść w postaci oszczędności milionów dolarów rocznie dzięki zmniejszonemu zużyciu farb, zwiększonej wydajności oraz lepszej ochronie środowiska poprzez zmniejszenie emisji lotnych związków organicznych i CO2, przy jednoczesnym spełnieniu ich potrzeb.






Tradycyjnie, nanoszenie dwutonowego lub niestandardowego wzoru na karoserię wymagało dwukrotnego przejścia pojazdu przez linię lakierniczą, raz dla pierwszej warstwy, a następnie, po zamaskowaniu obszarów, ponownie dla drugiego koloru. Zazwyczaj do zamaskowania karoserii potrzebnych było około 10 do 20 operatorów na zmianę, przy czym dwóch operatorów potrzebnych było również do usunięcia maski po nałożeniu drugiego koloru.

Ponieważ tylko 70 do 80 procent farby jest nakładane na powierzchnię karoserii podczas natryskiwania, poziom strat był znaczny, co zwiększało koszty poprzez recykling i konieczność zakupu dodatkowej farby.

PixelPaint pokonuje te problemy, zapewniając szybsze, bardzo dokładne i bardziej zrównoważone rozwiązanie do malowania na zamówienie. Cela PixelPaint składa się z głowicy atramentowej o wysokim DPI, dwóch robotów malarskich IRB 5500, pakietu sterowania dozowaniem oraz oprogramowania do programowania RobotStudio® do aplikacji malowania dwutonowego i dekoracyjnego.

PixelPaint ABB robot



Możliwość połączenia zwiększonej wydajności, elastyczności i ekologiczności była kluczowym czynnikiem w decyzji jury o przyznaniu nagrody dla ABB PixelPaint.


- Jury ma przyjemność uhonorować technologię PixelPaint firmy ABB nagrodą IERA w 17 edycji konkursu - powiedział przewodniczący jury Rob Ambrose. - Innowacyjne rozwiązanie dla zautomatyzowanego lakierowania samochodów łączy w sobie większą elastyczność i dostosowanie do potrzeb klienta z ograniczeniem ilości zmarnowanego lakieru dla dobra środowiska.


Nagroda IERA podkreśla i honoruje osiągnięcia innowatorów z pomysłami tworzącymi wartość oraz przedsiębiorców, którzy przekształcają te pomysły w światowej klasy produkty. IEEE Robotics and Automation Society (IEEE/RAS) oraz IFR wspólnie sponsorują tę nagrodę, podkreślając swoją determinację w promowaniu silniejszej współpracy między nauką a przemysłem w dziedzinie robotyki.


Źródło: ABB
Redaktor: MRR

ABB Sp. z o.o.
Żegańska 1
04-713 Warszawa
+48 2222 3 7777
POWIĄZANE
Expo-Surface 2024 już w marcu Przemysłowa Wiosna, której ważnym elementem są Targi Technologii Antykorozyjnych o...
Czujniki serii Leuze 36 do wymagających zastosowań Nowe czujniki z serii 36 firmy Leuze wykrywają obiekty nawet przy bardzo dużym zakresie r...
Automatyzacja i robotyzacja na Automaticon 2019 Do historii przeszło już 25 forum, na którym spotykają się producenci, integratorzy...
Roboty współpracujące - przegląd rynku 2020 Robotyka w ostatnich kilku latach zdecydowanie rozwija się, a potwierdza to coraz częstsz...
Zrobotyzowana paletyzacja i depaletyzacja kartonów z inteligentnym systemem wizyjnym Zrobotyzowana aplikacja paletyzacji i depaletyzacji kartonów z inteligentnym system...
Digitalizacja procesów produkcyjnych XIII edycja konferencji Process Automation, której tematem przewodnim będzie digit...
Partnerzy
Cookies