Szukaj w działach:

Prestiżowa nagroda IERA dla ABB PixelPaint

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 


Opracowana przez ABB zrobotyzowana technologia PixelPaint non-overspray dla przemysłu motoryzacyjnego zdobyła tegoroczną nagrodę Innovation and Entrepreneurship in Robotics & Automation (IERA) za wybitne osiągnięcia w komercjalizacji innowacyjnych technologii robotycznych i automatyki.

Nagroda przyznana została przez Międzynarodową Federację Robotyki (International Federation of Robotics IFR) oraz Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników (Institute of Electrical and Electronics Engineers IEEE).

Wprowadzony na rynek w 2020 roku ABB PixelPaint wykorzystuje technologię głowic atramentowych do bezpośredniego nanoszenia wysokiej rozdzielczości dwutonowych lub zindywidualizowanych wzorów na karoserię samochodową w jednym przejściu, umożliwiając producentom łatwe zaspokojenie rosnącego popytu na zindywidualizowane prace lakiernicze przy jednoczesnym wyeliminowaniu nieekonomicznego nadmiernego natrysku.- Cieszymy się, że nasze rozwiązanie PixelPaint zostało docenione za innowacyjną, zrównoważoną technologię, która pomaga naszym klientom odpowiadać na potrzeby konsumentów w zakresie bardziej spersonalizowanego projektowania. Dzięki PixelPaint, 100 procent farby może być teraz nałożone w czasie o połowę krótszym w porównaniu do poprzedniej metody stosowanej przy lakierowaniu na zamówienie, z dużo lepszą jakością wykończenia - powiedział Joerg Reger, dyrektor zarządzający Linią Biznesową Auto OEM, Biznesu Robotyki ABB. - Naszym klientom zapewnia to potrójną korzyść w postaci oszczędności milionów dolarów rocznie dzięki zmniejszonemu zużyciu farb, zwiększonej wydajności oraz lepszej ochronie środowiska poprzez zmniejszenie emisji lotnych związków organicznych i CO2, przy jednoczesnym spełnieniu ich potrzeb.


Tradycyjnie, nanoszenie dwutonowego lub niestandardowego wzoru na karoserię wymagało dwukrotnego przejścia pojazdu przez linię lakierniczą, raz dla pierwszej warstwy, a następnie, po zamaskowaniu obszarów, ponownie dla drugiego koloru. Zazwyczaj do zamaskowania karoserii potrzebnych było około 10 do 20 operatorów na zmianę, przy czym dwóch operatorów potrzebnych było również do usunięcia maski po nałożeniu drugiego koloru.

Ponieważ tylko 70 do 80 procent farby jest nakładane na powierzchnię karoserii podczas natryskiwania, poziom strat był znaczny, co zwiększało koszty poprzez recykling i konieczność zakupu dodatkowej farby.

PixelPaint pokonuje te problemy, zapewniając szybsze, bardzo dokładne i bardziej zrównoważone rozwiązanie do malowania na zamówienie. Cela PixelPaint składa się z głowicy atramentowej o wysokim DPI, dwóch robotów malarskich IRB 5500, pakietu sterowania dozowaniem oraz oprogramowania do programowania RobotStudio® do aplikacji malowania dwutonowego i dekoracyjnego.

PixelPaint ABB robotMożliwość połączenia zwiększonej wydajności, elastyczności i ekologiczności była kluczowym czynnikiem w decyzji jury o przyznaniu nagrody dla ABB PixelPaint.


- Jury ma przyjemność uhonorować technologię PixelPaint firmy ABB nagrodą IERA w 17 edycji konkursu - powiedział przewodniczący jury Rob Ambrose. - Innowacyjne rozwiązanie dla zautomatyzowanego lakierowania samochodów łączy w sobie większą elastyczność i dostosowanie do potrzeb klienta z ograniczeniem ilości zmarnowanego lakieru dla dobra środowiska.


Nagroda IERA podkreśla i honoruje osiągnięcia innowatorów z pomysłami tworzącymi wartość oraz przedsiębiorców, którzy przekształcają te pomysły w światowej klasy produkty. IEEE Robotics and Automation Society (IEEE/RAS) oraz IFR wspólnie sponsorują tę nagrodę, podkreślając swoją determinację w promowaniu silniejszej współpracy między nauką a przemysłem w dziedzinie robotyki.


Źródło: ABB
Redaktor: MRR

ABB Sp. z o.o.
Żegańska 1
04-713 Warszawa
+48 2222 3 7777
POWIĄZANE
ITM Industry Europe - nowoczesne rozwiązania dla przemysłu Targi ITM INDUSTRY EUROPE to kluczowe miejsce spotkań i wymiany technologicznych doświadc...
Współpraca FAMUR i ABB Grupa FAMUR, dostawca rozwiązań dla branży wydobywczej, podpisała 15 czerwca 2018 roku po...
Automatyzacja tokarek i frezarek CNC Do tej chwili użytkownicy w branży obróbki metali i tworzyw sztucznych często musi...
Jak powinna wyglądać robotyzacja w zakładach produkcyjnych? 16 listopada 2022 r. w Bytomiu odbyła się Konferencja Techniczna „Robotyzacja w zak...
Robot współpracujący Bosch Rexroth i KUKA Firma Bosch Rexroth ciągle rozszerza swoją ofertę asystentów produkcji APAS (ang. ...
Sprzęgła norelem do wszelkich zastosowań Dostępne w różnych wersjach sprzęgła firmy norelem mogą być wykorzystywane w wielu...
Partnerzy