RPA w procesach kontroli jakości
Wiele przedsiębiorstw staje przed decyzją co zrobić, aby zwiększyć wydajność i szybkość procesów, zmniejszyć problemy kadrowe i ostatecznie podnieść konkurencyjność firmy. Rozwiązaniem może okazać się system RPA. Robotic Process Automation (RPA) w tłumaczeniu na polski Zrobotyzowana Automatyzacja Procesów to zespół rozwiązań teleinformatycznych umożliwiających automatyzację między innymi powtarzalnych procesów biznesowych.
Do grupy takich narzędzi zaliczyć można fizyczne roboty wykonujące powtarzalne czynności (np. w produkcji, magazynowaniu), jak również aplikacje i moduły, które automatyzują powtarzalne, oparte na znanych regułach zadania, które realizowane były wcześniej w sposób manualny przez człowieka, użytkownika systemów lub aktora procesu.
Moduły RPA w systemie icmInspector?
- Alarmy - moduł umożliwiający samodzielną konfigurację wykrywania zdarzeń niepożądanych oraz niewłaściwych w danych wynikowych przeprowadzanych kontroli i inspekcji. Moduł na podstawie prostej konfiguracji analizuje automatycznie pojawiające się wyniki i na ich podstawie wykonuje automatyczne akcje powiadomienia właściwych jednostek i osób (e-mail, SMS) oraz rejestruje wykrycie opisanych zdarzeń.
- Harmonogram raportowania - moduł umożliwia samodzielną konfigurację harmonogramu czasowego i merytorycznego, zgodnie z którym system będzie budował raporty zbiorcze i rozsyłał je do właściwych osób w formie wiadomości e-mail.
Jakie korzyści przynosi RPA w icmInspector?
- Bezpośrednie zwiększenie wydajności i szybkości procesów z jednoczesnym obniżeniem ich kosztów - dzięki praktycznie całkowitej eliminacji czasu poświęcanego na przeglądanie wyników kontroli i dystrybucji dokumentacji pokontrolnej ten obszar może być zautomatyzowanych nawet w 99%.
- Zwolnienie zasobów ludzkich i możliwość wykorzystania ich innych kluczowych procesach - z naszych własnych analiz wynika, że system icmInspector jest w stanie zaoszczędzić do 70% czasu wcześniej poświęcanego na kontrole i inspekcje.
- Podniesienie niezależności organizacji od zasobów ludzkich (szczególnie ważne w kontekście problemów kadrowych np. wynikających z pandemii COVID-19, braku dostępu do specjalistów na danym terenie) - dotychczasowe wdrożenia pokazują, że po odpowiedniej konfiguracji procedur kontrolnych procesy kontrolne mogę być realizowana ad-hoc przez dowolnego pracownika posiadającego dostęp do systemu icmInspector.
-->WYPRÓBUJ ZA DARMO
Źródło: IBCS Poland
Redaktor: MRR
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Prosty falownik MOVITRAC® basic od SEW-EURODRIVE
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Stäubli TX2-200: Nowy Członek zrobotyzowanej Rodziny
- Trójfazowe silniki asynchroniczne IE4 serii DRU
- Dlaczego rozważać robota Codian do projektu automatyzacji?
- Lenze i750 cabinet otwiera nowe możliwości
- Sterowniki Lenze – łatwe i wydajne sterowanie ruchem
- VII Wielkopolskie Sympozjum Spawalnicze
- Coboty: kluczowy element łatwej automatyzacji przemysłowej
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024