Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Roboty Pick and Place na rynku Polskim

 

Robot Pick and Place
 

W Polsce bardzo dobrze rozwija się przemysł spożywczy. Występujące w różnych formach i mające różnorodne możliwości roboty Pick and Place stały się niezbędnym elementem wyposażenia nowoczesnych zakładów spożywczych produkujących na skalę masową. Inwestycja w tego typu roboty pozwala bowiem stać się firmom bardziej konkurencyjnym. Dlaczego jeszcze inwestycja w roboty Pick and Place stała się tak opłacalna?

Konstrukcja robota Pick and Place

Roboty tego typu opierają się na układzie trzech prętowych ramion, z czego każde przymocowane jest przegubowo do swojej korby z jednej strony i z drugiej do efektora. Pozwala to na niezależne podłączenie korby do własnego systemu napędowego. Uzyskuje się w ten sposób trzy stopnie swobody umożliwiające operowanie w górę i dół, obszarze od ok. 400 mm do 1500 mm, a także na wysokość zwykle od 50 mm do 350 mm. Istnieje również zyskanie możliwości obrotu robota wokół własnej osi i wtedy można mówić o czwartym stopniu swobody. Dzięki takiej konstrukcji roboty Pick and Place mogą zmieniać położenie przedmiotów mających od 0,5 kg do 8 kg. Pracują z dużą precyzją, wydajnością i prędkością - mogą wykonać 200, a nawet 300 cykli na minutę.

Pick and Place robot
 

Efektywne wykorzystanie robotów Pick and Place

Roboty Pick and Place coraz chętniej stosuje się nie tylko w przemyśle spożywczym, ale również farmaceutycznym, kosmetycznym czy elektronicznym. Polska jest krajem widzącym ogromny potencjał tego typu robotów i ciągle widać bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu maszyny. Roboty Pick and Place pozwalają bowiem na optymalizację procesu produkcyjnego w obszarze pakowania i przenoszenia elementów i wyrobów. Z powodzeniem zastępują ludzkich pracowników w uciążliwych i powtarzalnych czynnościach. Do tego przystosowano je do pracy w trudnych warunkach, są energooszczędne, a także nie zajmują wiele powierzchni, co jest szczególnie istotne w przypadku małych i średnich zakładów. Wykorzystanie robotów typu Pick and Place jest więc bardzo dobrą i do tego przynoszącą w krótkim czasie zwrot inwestycją. Szacuje się, że już nawet po roku, dlatego nie powinien nikogo dziwić tak szybki wzrost popularności robotów tego typu.


Redaktor: MRR
Źródło: Zrobotyzowany.pl

Dodano 01.05.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy