Szukaj w działach:

MOVI-C® – modułowy system automatyki

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


MOVI-C® to uniwersalne rozwiązanie zarówno dla standardowych aplikacji jedno lub wieloosiowych, jak również dla skomplikowanych zagadnień z zakresu synchronizacji, krzywek oraz robotyzacji.

Korzyści z zastosowania: MOVI-C® to rozwiązanie dla przemysłu od jednego dostawcy, na które składają się oprogramowanie do obliczeń, oprogramowanie do uruchomień, elektronika z dedykowanymi funkcjonalnościami, silniki i motoreduktory.

MOVI-C® – kompleksowe rozwiązanie zawierające cztery moduły, które tworzą spójny system: oprogramowanie, kontroler ruchu, falownik, napęd.

Oprogramowanie MOVISUITE® - wyznacza nowe kryteria w zakresie oprogramowania stosowanego w technice napędowej. Poza znaczną oszczędnością czasu i redukcją kosztów, które są możliwe dzięki przyspieszeniu procesu projektowania, oprogramowanie przekonuje przede wszystkim swoją wyjątkową wszechstronnością. Planowanie, uruchamianie oraz diagnostyka realizowane są szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek.

Sterowanie MOVI-C® CONTROLLER - poszerza zakres parametryzacji urządzenia, skracając tym samym czas potrzebny na przygotowanie własnego, złożonego programu. Jest to możliwe zarówno dzięki platformie MOVIRUN®, jak i dzięki ustandaryzowanym modułom MOVIKIT®. Dodatkową funkcjonalnością MOVI-C® CONTROLLERA jest centralne przechowywanie kopii parametrów i kompatybilność z popularnymi sieciami komunikacyjnymi. W zależności od wymagań można wyróżnić cztery klasy wydajności urządzenia: power, power eco, advanced i standard.

Falowniki MOVIDRIVE® mogą być wykorzystane do sterowania silnikami synchronicznymi i asynchronicznymi, niezależnie od tego, czy są wyposażone w sprzężenie zwrotne czy nie. Falowniki wykonane w wersji modularnej są dostępne w dwóch wariantach. Pierwszy umożliwia wygenerowanie prądu nominalnego do 180A, natomiast drugi, dzięki wykorzystaniu osi dwufalownikowej, pozwala na jednoczesną pracę dwóch niezależnych napędów z prądem nominalnym każdego falownika do 8A. Standardowo każda oś została wyposażona w wejście bezpieczeństwa STO zgodne z PL e. Opcjonalnie, poprzez dodatkowe karty, istnieje możliwość rozbudowania systemu o przeszło 15 dodatkowych funkcji bezpieczeństwa.

Technika napędowa - Szeroki wachlarz rozwiązań techniki napędowej umożliwia uruchomienie różnorodnych aplikacji. W ofercie znajdują się przekładnie standardowe oraz serwoprzekładnie dostępne w różnych rozmiarach, wielkościach i wykonaniach – połączonych z silnikami asynchronicznymi lub synchronicznymi. Dodatkowo silniki mogą być wyposażone w szereg opcji, takich jak hamulce, enkodery czy jednostki diagnostyczne. Dostępne są również silniki liniowe i elektrocylindry. Wszystkie produkty są zgodne z obowiązującymi normami i mogą być certyfikowane wg. przepisów z całego świata. Nowością jest technika jednokablowa obejmująca standaryzowane kable hybrydowe z szybkozłączami dla silników synchronicznych i asynchronicznych.

 

Na zdjęciu:

  1. Szafa sterownicza: Zastosowanie systemu wieloosiowego z modułami podwójnymi: wysoka gęstość mocy, niewielkie straty mocy – zmieści się nawet w małych szafach sterowniczych.

  1. Platforma automatyzacji: Maszyna sterowana jest za pomocą oprogramowania opartego o platformę automatyzacji firmy SEW-EURODRIVE. Platforma zgodna ze standardem PackML – poza programem sekwencyjnym oferuje np. standardowy interfejs obsługi.

  1. Algorytmy kontrolerów: Nowe algorytmy kontrolerów umożliwiają sterowanie dowolnymi silnikami za pośrednictwem jednego falownika.

  1. Robot Delta: Robot jako element składowy maszyny: kompleksowe biblioteki zadań kinematycznych umożliwiają podłączenie i integrację robotów do sterowania maszyny.

SEW-EURODRIVE Polska
Techniczna 5
92-518 Łódź
+48 42 270 90 00
POWIĄZANE
Faurecia wdroży roboty mobilne Faurecia wdroży autonomiczne roboty mobilne w zakładach produkcyjnych na całym świecie, a...
Wszystko o AUTOMATICON 2018 Ponad 300 wystawców reprezentujących prawie 700 firm z branży automatyki i robotyk...
Aktywny rok Konferencji Technicznych 10 miast, 13 spotkań oraz blisko 900 przedstawicieli z najważniejszych zakładów pr...
Dobry Wzór dla MOBOTa firmy WObit 24 października w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie odbyła się 26. Gala Kon...
2 miliony nowych robotów do 2022 roku Jak informuje IFR (Międzynarodowa Federacja Robotyki), od 2020 do 2022 roku w fabrykach n...
Roboty czy ludzie – kto będzie decydował o produkcji? Od nosiciela ładunku, przez kolegę, po gracza zespołowego: rola robotów zmieniła s...
Partnerzy