Nowa seria silników Hägglunds Quantum

Silniki hydrauliczne Hägglunds serii Quantum to wejście w nową, ambitną przestrzeń. Ta seria eliminuje utrwalone bariery, łącząc moment i prędkość obrotową z nieosiągalną wcześniej wydajnością. Napędy bezpośrednie mogą dysponować teraz zupełnie nowym wymiarem mocy w wymagających zastosowaniach.
Nowa definicja rozmiaru, siły i prędkości
Seria silników Hägglunds Quantum łączy na nowo sprawdzone rozwiązania, charakteryzując się niespotykanym zakresem wydajności. Silniki te osiągają maksymalną prędkość powyżej 150 obr./min i zapewniają stały maksymalny moment przekraczający 350 kNm. Maksymalna moc jest wprost niewiarygodna i może sięgać aż 3 MW – a wszystko przy niewielkich rozmiarach i z zachowaniem nieprzerwanej wydajności.
„Seria silników Hägglunds Quantum wyznacza nowe standardy gęstości mocy, szczególnie jeśli chodzi o wydajność przy wyższych prędkościach” – mówi Wolfram Ulrich, wiceprezes ds. sprzedaży marki Hägglunds. „Dzięki przesunięciu granic tak daleko w porównaniu ze starszymi rozwiązaniami, napędy stają się bardziej ekologiczne i mogą być wykorzystywane m.in. w maszynach mobilnych”. |
Jedna seria – dwie wydajne opcje
Seria silników Hägglunds Quantum składa się z dwóch modeli o wspólnej konstrukcji. Hägglunds Quantum to silnik znany wcześniej pod nazwą Hägglunds CB, który z czasem istotnie wyewoluował, znacznie odbiegając od swojego pierwowzoru. Ulepszenie konstrukcji oraz zastosowanie lepszych materiałów zwiększyło wydajność i trzykrotnie wydłużyło przewidywalną trwałość napędu, przez co stał się on idealną bazą dla kolejnego rewolucyjnego rozwiązania.
Jest nim Hägglunds Quantum Power, w którym niezawodny silnik uzupełniono o nowy blok przyłączeniowy niewielkich rozmiarów. Dzięki zastosowaniu dodatkowych portów i innowacyjnej konstrukcji wewnętrznej, blok umożliwia pracę z wyższą prędkością obrotową z zachowaniem pełnego momentu i wysokiej wydajności. Hägglunds Quantum Power może więc dostarczać jeszcze większą moc tańszym kosztem i w sposób bardziej przyjazny dla środowiska w porównaniu z poprzednim rozwiązaniem.
„Oba elementy serii Hägglunds Quantum – Hägglunds Quantum oraz Hägglunds Quantum Power oferują płynną moc, bez strat w zakresie prędkości obrotowej i momentu” – powiedział Ulrich. „Jeden odzwierciedla ciągłe dążenie do doskonałości, co stanowi podstawę wszystkich rozwiązań Hägglunds. Drugi to rezultat zupełnie nowego podejścia – to prawdziwa rewolucja”. |
Pierwsza prezentacja podczas targów CONEXPO-CON/AGG
Klienci mogli po raz pierwszy zobaczyć silniki Hägglunds Quantum podczas targów CONEXPO-CON/AGG 2023 w Las Vegas. Możliwości urządzeń z tej serii prezentowane były przez cały czas trwania wystawy.
Więcej informacji na temat silników Hägglunds Quantum na stronie: www.hagglunds.com/quantum.
Źródło: Bosch Rexroth
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Wszystko o uldze na robotyzację
- Roboty współpracujące – czym są? Zastosowanie, rodzaje, normy, cena
- Program Robogrant dla rozwoju branży meblarskiej
- IFR prezentuje World Robotics Report 2022
- Ulga na robotyzację przemysłową - to warto wiedzieć
- Przegląd targów branżowych 2023
- Ulga na robotyzację 2023 - zmiany przepisów
- Wesprzyj młodych robotyków z FaroTech
- Ruszają dotacje na innowacje i rozwój przedsiębiorstw
- Trendy w robotyce na 2023 rok
- Wszystko o STOM i STOM-ROBOTICS 2023
- Jak pozyskać dofinansowanie na inwestycje w Przemysł 4.0?
- Polska (prawdziwie) cyfrowa - Automatyka i Robotyka
- Coboty HC10 robotyzują produkcję oświetlenia
- Nowe przepisy dotyczące maszyn
- Sprawdzone komputery panelowe OMNI
- Polska inwestuje w robotyzację - Raport IFR
- Industrial Innovation Days 2023
- Boom Robotów Przemysłowych w Europie trwa - Raport IFR
- Polskie firmy z rynku Robotyki, Internetu Rzeczy i AI - Raport
- TFM Robotics w branży automotive. Case study.
- Więcej robotów przemysłowych w Polsce - analiza PIE
- Robot Astorino pomoże w nauce robotyki w CKZ
- Nowy QMC 123 - system, który nada tempa produkcji!
- Raport IFR: stan robotyzacji w polskim przemyśle
- Przemysł 4.0. Identyfikacja trendów technologicznych - Raport
- Robotyka i automatyzacja priorytetem w 2024 roku
- Jakie zawody nie są zagrożone przez AI?





