Zaawansowany wzmacniacz światłowodowy E3X-ZV od OMRON
Moduł wzmacniacza światłowodowego serii E3X-ZV firmy OMRON wykazuje się niezrównanym stosunkiem wydajności do kosztów i łatwością wdrożenia.
Firma OMRON ogłosiła wprowadzenie na rynek najnowszego modułu wzmacniacza światłowodowego E3X-ZV. Rozwiązanie zostało zoptymalizowane w celu spełnienia wymagań związanych z wykrywaniem obecności obrabianych przedmiotów w różnych zastosowaniach, np. w podajnikach części, prasach rolkowych do akumulatorów pomocniczych i maszynach montażowych do produktów cyfrowych. Wprowadzone zostały strategiczne zmiany w zakresie materiałów i procesu produkcji, wykorzystując jednocześnie nowe technologie, w celu obniżenia kosztów przy zachowaniu kluczowych funkcji i wydajności. Dzięki modułowi wzmacniacza światłowodowego E3X-ZV klienci mogą ograniczyć koszty przy równoczesnym zwiększeniu wykorzystania.
Złożoność procesu wyboru i konfiguracji właściwego czujnika w połączeniu z niedoborem wykwalifikowanych specjalistów utrudnia ekonomiczne włączenie czujników światłowodowych do sprzętu. Ponad 60 lat doświadczenia w zakresie projektowania i produkcji czujników pozwoliło firmie OMRON zoptymalizować serię E3X-ZV pod kątem sprostania tym wyzwaniom. Ten innowacyjny produkt zaprojektowano z myślą o łatwości obsługi i optymalizacji detekcji, a tym samym umożliwia szybką i wydajną konfigurację sprzętu, nawet przez mniej doświadczonych techników.
Najważniejsze cechy wzmacniacza światłowodowego z serii E3X-ZV:
- Niezawodna skuteczność detekcji. Moduł E3X-ZV jest wyposażony w funkcję wykrywania przedniej/tylnej części mikroskopijnych obiektów w podajnikach o minimalnej wielkości 3 μm, umożliwiając skuteczne wykrywanie nawet najmniejszych elementów.
- Odporność na różnice w kolorach i typach powierzchni. Moduł E3X-ZV jest w stanie precyzyjnie wykrywać obiekty o powierzchni od czarnej po błyszczącą. Specjalna konstrukcja urządzenia zapobiega efektowi odbicia światła na błyszczących powierzchniach, zapewniając niezawodną detekcję nawet w wymagających warunkach.
- Wykrywanie spawów na dodatkowych arkuszach dla akumulatorów w prasach rolkowych. Dzięki niezwykle szybkiemu czasowi reakcji rzędu 50 μs w trybie wysokiej prędkości moduł E3X-ZV może precyzyjnie wychwytywać spawy na w przypadku szybkiego przewijania arkuszy. Elektroda o szerokości 10 mm umożliwia wykrywanie spawów na arkuszach przewijanych z prędkością do 200 m/s.
- Stabilna wydajność dzięki funkcji licznika. Funkcje opóźniania włączenia/wyłączenia oraz licznik „one-shot” (pojedynczego włączenia) umożliwiają stabilne sterowanie sygnałem wyjściowym nawet w środowisku bez sterownika PLC.
- Automatyczna konfiguracja: moduły z serii E3X-ZV są wyposażone w funkcję inteligentnego dostrajania firmy OMRON, która automatycznie ustawia optymalną czułość za jednym naciśnięciem przycisku strojenia na podstawie współczynnika odbicia obiektu detekcji.
- Ekonomiczna konstrukcja: opcjonalny dwukanałowy model E3X-MZV zaprojektowano tak, aby zminimalizować liczbę podzespołów, uprościć konstrukcję i wykorzystać opatentowaną technologię dwukanałową firmy OMRON do zmniejszenia liczby wymaganych czujników, co przekłada się bezpośrednio na obniżenie kosztów.
Więcej informacji można znaleźć na stronie produktu E3X-ZV.
Źródło: OMRON
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?