Szukaj w działach:

Zaawansowany wzmacniacz światłowodowy E3X-ZV od OMRON

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Moduł wzmacniacza światłowodowego serii E3X-ZV firmy OMRON wykazuje się niezrównanym stosunkiem wydajności do kosztów i łatwością wdrożenia.


Firma OMRON ogłosiła wprowadzenie na rynek najnowszego modułu wzmacniacza światłowodowego E3X-ZV. Rozwiązanie zostało zoptymalizowane w celu spełnienia wymagań związanych z wykrywaniem obecności obrabianych przedmiotów w różnych zastosowaniach, np. w podajnikach części, prasach rolkowych do akumulatorów pomocniczych i maszynach montażowych do produktów cyfrowych. Wprowadzone zostały strategiczne zmiany w zakresie materiałów i procesu produkcji, wykorzystując jednocześnie nowe technologie, w celu obniżenia kosztów przy zachowaniu kluczowych funkcji i wydajności. Dzięki modułowi wzmacniacza światłowodowego E3X-ZV klienci mogą ograniczyć koszty przy równoczesnym zwiększeniu wykorzystania.

Złożoność procesu wyboru i konfiguracji właściwego czujnika w połączeniu z niedoborem wykwalifikowanych specjalistów utrudnia ekonomiczne włączenie czujników światłowodowych do sprzętu. Ponad 60 lat doświadczenia w zakresie projektowania i produkcji czujników pozwoliło firmie OMRON zoptymalizować serię E3X-ZV pod kątem sprostania tym wyzwaniom. Ten innowacyjny produkt zaprojektowano z myślą o łatwości obsługi i optymalizacji detekcji, a tym samym umożliwia szybką i wydajną konfigurację sprzętu, nawet przez mniej doświadczonych techników.

Najważniejsze cechy wzmacniacza światłowodowego z serii E3X-ZV:

  • Niezawodna skuteczność detekcji. Moduł E3X-ZV jest wyposażony w funkcję wykrywania przedniej/tylnej części mikroskopijnych obiektów w podajnikach o minimalnej wielkości 3 μm, umożliwiając skuteczne wykrywanie nawet najmniejszych elementów.
  • Odporność na różnice w kolorach i typach powierzchni. Moduł E3X-ZV jest w stanie precyzyjnie wykrywać obiekty o powierzchni od czarnej po błyszczącą. Specjalna konstrukcja urządzenia zapobiega efektowi odbicia światła na błyszczących powierzchniach, zapewniając niezawodną detekcję nawet w wymagających warunkach.
  • Wykrywanie spawów na dodatkowych arkuszach dla akumulatorów w prasach rolkowych. Dzięki niezwykle szybkiemu czasowi reakcji rzędu 50 μs w trybie wysokiej prędkości moduł E3X-ZV może precyzyjnie wychwytywać spawy na w przypadku szybkiego przewijania arkuszy. Elektroda o szerokości 10 mm umożliwia wykrywanie spawów na arkuszach przewijanych z prędkością do 200 m/s.
  • Stabilna wydajność dzięki funkcji licznika. Funkcje opóźniania włączenia/wyłączenia oraz licznik „one-shot” (pojedynczego włączenia) umożliwiają stabilne sterowanie sygnałem wyjściowym nawet w środowisku bez sterownika PLC.
  • Automatyczna konfiguracja: moduły z serii E3X-ZV są wyposażone w funkcję inteligentnego dostrajania firmy OMRON, która automatycznie ustawia optymalną czułość za jednym naciśnięciem przycisku strojenia na podstawie współczynnika odbicia obiektu detekcji.
  • Ekonomiczna konstrukcja: opcjonalny dwukanałowy model E3X-MZV zaprojektowano tak, aby zminimalizować liczbę podzespołów, uprościć konstrukcję i wykorzystać opatentowaną technologię dwukanałową firmy OMRON do zmniejszenia liczby wymaganych czujników, co przekłada się bezpośrednio na obniżenie kosztów.


Więcej informacji można znaleźć na stronie produktu E3X-ZV.

 

Źródło: OMRON

 

Omron Electronics Sp. z o.o.
Żwirki i Wigury 16a
02-677 Warszawa
+48 22 458 6666
POWIĄZANE
Delikatny śrubokręt sensoryczny Każdy majsterkowicz intuicyjnie wie, jak dokręcić śrubę: na wyczucie.W hobbistycznym wars...
Pneumatyczna automatyzacja ruchów pilnika Aby uzyskać czyste produkty końcowe, ostre krawędzie, nierówności oraz występy mus...
Znamy zwycięzców konkursu „The Best of Industry 4.0” Jury konkursu „Best of Industry 4.0" wyłoniło najlepsze zakłady produkcyjne –...
Dobry Wzór dla MOBOTa firmy WObit 24 października w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie odbyła się 26. Gala Kon...
Roboty lekarstwem na kryzys w przemyśle Światowa populacja mechanicznych pracowników liczy już ponad 3 miliony jednostek, ...
Zarządzanie produkcją i logistyką z systemem ANDON A gdyby tak wykorzystać kolumnę sygnalizacyjną nie tylko do informowania o stanie maszyny...
Partnerzy