Szukaj w działach:

Szybka i łatwa robotyzacja dzięki Smart Function Kit for Dispensing

POSŁUCHAJ ARTYKUŁUFirma Bosch Rexroth kontynuuje transformację cyfrową w zakresie technologii przemieszczeń liniowych i dodaje do platformy Smart MechatroniX kolejny podsystem. Pakiet Smart Function Kit for Dispensing ułatwia i przyspiesza wykonywanie typowych zadań związanych z dozowaniem, takich jak spajanie i uszczelnianie.


Ten podsystem łączy najwyższej klasy technikę przemieszczeń liniowych ze sprzętem do automatyzacji i intuicyjnym oprogramowaniem w sposób umożliwiających tworzenie kompletnych robotów liniowych, które można szybko wybierać metodą cyfrową i konfigurować. Zainstalowane fabrycznie oprogramowanie operacyjne pozwala uruchomić produkcję w ciągu kilku minut. Pakiet Smart Function Kit jest uniwersalny i obsługuje wszystkie powszechnie stosowane głowice dozujące.

Producenci, integratorzy systemów i inżynierowie mechanicy z różnych branż, takich jak motoryzacja, przemysł opakowaniowy oraz produkcja akumulatorów i półprzewodników, potrzebują rozwiązań, które umożliwią im wykonywanie typowych zadań związanych z dozowaniem, takich jak spajanie, uszczelnianie, rozpylanie, napełnianie i odlewanie, w sposób szybszy, łatwiejszy i bardziej ekonomiczny. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie firma Bosch Rexroth oferuje pakiet Smart Function Kit for Dispensing.

Podobnie jak Smart Function Kit for Handling i Smart Function Kit for Pressing, ten nowy podsystem jest częścią platformy rozwiązań Smart MechatroniX, która łączy technikę przemieszczeń liniowych, oprogramowanie i czujniki z inteligentnymi produktami i gotowymi pakietami rozwiązań. Aby umożliwić integrację wstępującą w dziedzinie robotyki liniowej, firma Bosch Rexroth oferuje nowe rozwiązania, które mogą obsługiwać wiele szybko następujących po sobie zadań związanych z przemieszczeniami.

Platforma Smart MechatroniX jest nie tylko rozszerzana poziomo o nowe pakiety rozwiązań. Dzięki współpracy z partnerami rozrasta się również pionowo. Od niedawna z pakietem Smart Function Kit for Dispensing można szybko i łatwo połączyć głowice dozujące firmy ViscoTec.Odpowiednie parametry są już zapisane w podsystemie, więc mogą być odczytywane przez oprogramowanie i uwzględniane podczas konfiguracji. W przyszłości taka integracja obejmie również produkty innych producentów. 

Otwarta platforma ctrlX AUTOMATION udostępnia standardowe środowisko sterowania pakietami Smart Function Kit. Oprogramowanie operacyjne jest uruchamiane jako aplikacja w systemie sterowania ctrlX CORE dla pakietu Smart Function Kit. W tym przypadku elastyczne połączenie platformy sprzętowej i innowacyjnego oprogramowania umożliwia np. przedstawienie złożonych przemieszczeń liniowych za pomocą prostego programowania graficznego. Można też łatwo przeprowadzić integrację liniową za pomocą bloku funkcji.

Pakiet Smart Function Kit for Dispensing łączy skoordynowane komponenty, które umożliwiają utworzenie kompletnego i praktycznie gotowego do użycia robota liniowego, obejmującego technologię sterowania, system zasilania, silniki, elementy połączeniowe i oprogramowanie operacyjne. Indywidualne rozwiązanie może zostać w szybki sposób dobrane za pomocą oprogramowania LinSelect. Wybór produktu dodatkowo ułatwiają wstępnie skonfigurowane typy konstrukcji. Po odpowiedniej parametryzacji podsystem można w całości skonfigurować w trybie online, a następnie zamówić. Kompatybilną głowicę dozującą dostarcza odpowiedni partner.

Zainstalowane fabrycznie oprogramowanie skraca czas potrzebny na uruchomienie urządzenia nawet o 80%. Przez wszystkie etapy procesu przeprowadza użytkownika konfigurator. Parametryzacja serwonapędu, a także - w przypadku stosowania zintegrowanych dodatków od partnerów - głowicy dozującej i osi referencyjnej jest przeprowadzana automatycznie.

Zamiast pracochłonnego definiowania przepływu procesów za pomocą kodu, sekwencję przemieszczeń można przedstawić graficznie, korzystając z gotowych bloków funkcji, w tym funkcji dozowania, takich jak dawkowanie, płukanie czy wycieranie igieł.

Oprogramowanie obejmuje również narzędzia diagnostyczne do szybkiego rozwiązywania problemów. Na ekranie można przeglądać wydajność, przebieg programu i historię produkcji oraz bieżące dane dotyczące procesów, a w szczególności pozycję, prędkość przepływu i długość cyklu.

Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy Internetu rzeczy. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia ponad 31 100 osób i odnotowała w 2021 r. przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 6,2 mld EUR.


Więcej informacji można znaleźć na stronie --> www.boschrexroth.com.


Źródło: Bosch Rexroth

Bosch Rexroth Sp. z o. o.
Jutrzenki 102/104
02-230 Warszawa
+48 22 738 18 00
POWIĄZANE
Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości,...
Targi zaprogramowane inteligentnie Wzrost światowej gospodarki jest efektem w znacznym stopniu pracy inteligentnych fabryk. ...
Pharma & Cosmetic Industry Days 2021 już za nami O tym, jak ważny jest kontakt pomiędzy przedsiębiorcami działającymi w tej samej branży d...
Podsumowanie 6. edycji Targów FASTENER POLAND® Dwa dni branżowych spotkań, tysiące rozmów, goście z kilkudziesięciu krajów...
ABB świętuje piąte urodziny robota YuMi® W tym roku ABB świętuje piąte urodziny swojego dwuramiennego robota współpracujące...
Jak mobilne rozwiązania ERP wspierają przedsiębiorstwa? Jak mobilne rozwiązania ERP wspierają przedsiębiorstwa produkcyjne? Dowiesz się tego z da...
Partnerzy