ActiveShuttle z nagrodą na targach LogiMAT
Na targach LogiMAT 2022 jury przyznało autonomicznemu robotowi mobilnemu ActiveShuttle firmy Bosch Rexroth tytuł „Najlepszego produktu” w kategorii „Kompletacja zamówień, przenoszenie, podnoszenie i technologia przechowywania”.
ActiveShuttle automatyzuje i standaryzuje przepływ materiałów i towarów w ramach logistyki wewnątrzzakładowej. Niezależne jury złożone z naukowców i dziennikarzy uznało, że ActiveShuttle najlepiej spełnia najważniejsze kryteria, takie jak zwiększenie produktywności i oszczędności oraz racjonalizacja logistyki. Ten solidny, autonomiczny robot mobilny (ang. autonomous mobile robot - AMR) transportuje wózki transportowe z niewielkimi pojemnikami o całkowitym obciążeniu do 260 kg na terenie fabryki w sposób w pełni zautomatyzowany. Wykonuje cykliczne zadania związane z transportem i dostarcza materiały według zużycia. Nowy wyświetlacz dotykowy zintegrowany z konsolą pojazdu sprawia, że system ten jest jeszcze bardziej wydajny. Pracownicy mogą teraz wchodzić w bezpośrednie, intuicyjne interakcje z mobilnym robotem.
Robot AMR został wyposażony w rozbudowany system bezpieczeństwa, opracowany wspólnie z firmą Deutsche Gesetzliche Unfallversicherung (DGUV), spełniający wymagania „poziomu wydajności d” określone w normie EN ISO 13849-1. Oprócz laserowego skanera bezpieczeństwa, kamery stereoskopowe skanują pomieszczenie w trzech wymiarach i wykrywają obiekty, które wystają na ścieżkę pojazdu.
Robot AMR jest w pełni kompatybilny z interfejsem VDA 5050 i możepracować z flotami mieszanymi. Wraz z robotem ActiveShuttle Management System (AMS) firma Bosch Rexroth oferuje kompleksowe oprogramowanie do zarządzania flotą i zadaniami. Oprócz prostych przemieszczeń „od źródła do ujścia” można teraz tworzyć skomplikowane sekwencje pracy. Użytkownicy mogą na przykład definiować trasy referencyjne lub korzystać z zaawansowanych funkcji. Jeśli chodzi o komunikację maszyna-maszyna, system ActiveShuttle może wysyłać sygnały do określonych punktów trasy lub uruchamiać się tylko po uzyskaniu odpowiedniego sygnału.
Źródło: Bosch Rexroth
Źródło ilustracji: Bosch Rexroth AG
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?