Jak zapewnić maksymalne chłodzenie cieczy?
Precyzja wymaga chłodnego podejścia. To dotyczy nie tylko ludzi. Na przykład obrabiarki potrzebują do precyzyjnej obróbki metalu dokładnej regulacji temperatury z chłodzeniem cieczą. Nowe chillery Rittal TopTherm w obudowie systemowej VX25 radzą sobie z tym zadaniem, pozostawiając możliwie najmniejszy ślad węglowy. Działają elastycznie, oszczędzają przestrzeń, są połączone z siecią i łatwe w obsłudze oraz zapewniają maksymalne chłodzenie.
Schładzanie cieczy jest podstawowym warunkiem bezzakłóceniowej pracy w wielu procesach produkcyjnych. W szczególności obrabiarki do obróbki metali muszą mieć możliwość dokładnej regulacji temperatury. Nowe chillery Rittal TopTherm w systemie szaf sterowniczych VX25 radzą sobie z tym, pozostawiając mały ślad węglowy. Natomiast możliwość zwartego i elastycznego szeregowania w VX25 sprawia, że zajmują o 34% mniej powierzchni. Nowa technologia wentylatorów, optymalizacja oprogramowania i ulepszone wymienniki ciepła redukują ślad węglowy nawet o 35 procent. Dzięki technologii Microchannel uzyskują pełną moc przy mniejszej o 55 procent ilości czynnika chłodniczego.
Większa precyzja
Nowe chillery są dostępne w czterech klasach mocy - od 8 do 20 kW. Regulacja temperatury ze standardową histerezą +/- 1K zapewnia wysoką dokładność obróbki. Funkcje bezpieczeństwa, takie jak zawory nadmiarowe, czujniki przepływu, kontrola poziomu i elektroniczna kontrola kierunku wirowania pola, gwarantują wysoką dostępność urządzeń. Ponadto chillery są wyposażone w zintegrowany interfejs Ethernet (Remote Monitoring), co umożliwia szybką, przyjazną dla użytkownika konfigurację i parametryzację oraz rejestrowanie temperatury. Połączenie z nadrzędnymi systemami sterowania (MIS/ SPS) gwarantuje maksymalny poziom bezpieczeństwa procesów. Konfiguracja oraz uruchomienie odbywają się szybko, wygodnie i bez konieczności programowania za pośrednictwem zintegrowanego webserwera. Oznacza to, że nowe chillery VX25 w pełni spełniają wymagania Przemysłu 4.0.
Dostępne prosto z magazynu
Chilery VX25 TopTherm Chiller są dostępne jako produkty standardowe seryjne i mogą zostać dostarczone bardzo szybko. Dzięki wersji z dwiema częstotliwościami (zasilanie 50/60 Hz) urządzenia te można stosować na całym świecie. Dodatkowo w przypadku serwisu firma Rittal gwarantuje dostępność oryginalnych części zamiennych na całym świecie nawet w ciągu 24 godzin.
Wydajniejsze - począwszy od planowania aż po eksploatację
Rittal wspiera efektywne planowanie i projektowanie urządzeń licznymi programami narzędziowymi - w każdej fazie oraz w całym procesie - od projektowania przez zakup i produkcję aż po eksploatację i IT. Modułowy system oprogramowania obejmuje wysokiej jakości dane 3D urządzeń (Cadenas), konfiguratory online do doboru chillerów i szaf sterowniczych oraz rozwiązania chmurowe do dokumentacji pracy elektrotechnicznej. Dzięki cyfrowej kieszeni na schematy (Rittal ePocket) operatorzy mają możliwość pobrania potrzebnych informacji takich jak schemat elektryczny, schemat hydrauliczny (P+ID) oraz predefiniowanych makr E-Plan, a także zapisania pozostałych danych. To przyspiesza procesy i zwiększa produktywność.
Więcej szczegółów o nowych chillerach Rittal.
Źródło: Rittal
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?