Szukaj w działach:

Smart MechatroniX - nowe rozwiązania dla fabryki przyszłości

 


Platforma Smart MechatroniX firmy Bosch Rexroth, łącząca najlepsze w swojej klasie elementy techniki przemieszczeń liniowych, elektronikę i oprogramowanie, podąża za trendami na rynku automatyki przemysłowej na drodze do budowy fabryki przyszłości. Takie rozwiązania mogą być wykorzystywane w wielu obszarach przemysłu. Zapewniają one pełną przejrzystość procesu, krótki czas wprowadzenia na rynek i wysoką wydajność, a także szybkie uruchamianie.

Jako jeden z największych dostawców rozwiązań w zakresie techniki przemieszczeń liniowych i systemów mechatronicznych firma Bosch Rexroth jest blisko swoich klientów i odpowiada na ich wymagania. Nowe rozwiązania zaskakują prostotą i szybkością uruchamiania - od projektu do rozpoczęcia produkcji - a także wysoką wydajnością i trwałością. Są to modułowe systemy, które można zainstalować w już istniejących maszynach. Wytrzymałe komponenty zapewniają długotrwałą i elastyczną eksploatację. 

Jedna platforma, wiele inteligentnych rozwiązań 

Nowe pakiety Smart Function Kit umożliwiają szybkie i intuicyjne uruchamianie i konfigurację do obsługi różnych procesów, takich jak łączenie, prasowanie i manipulacja. Działają one w oparciu o zasadę podłącz i pracuj, polegającą na łączeniu wstępnie przygotowanych elementów mechanicznych i elektronicznych oraz oprogramowania. Firma Bosch Rexroth zaprezentowała pierwsze rozwiązanie mechatroniczne na targach w Hanowerze w 2019 roku: Smart Function Kit do zastosowań w prasowaniu i łączeniu elementów. Ten modułowy zestaw narzędzi obejmuje siłownik elektromechaniczny, czujnik siły, silnik, serwonapęd, kontroler ruchu oraz pakiet oprogramowania umożliwiający intuicyjne uruchomienie i obsługę, a także wszechstronną analizę procesu. 

Smart Function Kit Bosch Rexroth
Fot.: Smart Function Kit do zastosowań w tłoczeniu i łączeniu elementów działa w trybie podłącz i pracuj - bez programowania. W przygotowaniu jest obecnie drugi pakiet rozwiązań - Smart Function Kit do obsługi zadań w obszarze przenoszenia. Jest to system jedno- lub wieloosiowy z innowacyjną techniką sterowania i wstępnie zainstalowanym oprogramowaniem. Ten zestaw nadaje się do obsługi różnych zadań w obszarze przenoszenia, wymagających precyzyjnego i niezawodnego przemieszczania detali w określonej przestrzeni. Również w tym przypadku powiązany pakiet oprogramowania umożliwia działanie w trybie podłącz i pracuj. 

Pozostałe zalety pakietu Smart Function Kit obejmują łatwy wybór i wymiarowanie produktów przy użyciu narzędzia LinSelect, a także szybką konfigurację i zamawianie przez Internet.

Kolejnym aktualnie rozwijanym rozwiązaniem w ramach platformy Smart MechatroniX jest moduł kompensacji z aktywną funkcją pomiaru w sześciu stopniach swobody. Poprawia on precyzję robotów do manipulacji i otwiera nowe obszary zastosowania robotów w systemach kartezjańskich. Moduł Smart Flex Effector może być wykorzystywany w wielu zastosowaniach, na przykład łączeniu z niewielkimi tolerancjami, dokumentacji jakości, wykrywaniu centralnego punktu narzędzia lub kompensacji odchyłki położenia w kierunku x, y i z. 

Smart Function Kit systemem manipulacji Bosch Rexroth

Fot.: Dzięki Smart Function Kit dysponuje się systemem jedno- lub wieloosiowym do zadań manipulacji, który można intuicyjnie obsługiwać za pomocą panelu bazującego na przeglądarce internetowej.

 


„Wszystkie te nowe produkty i rozwiązania to nasz wkład w rozwój fabryki przyszłości. Bierzemy pod uwagę potrzeby naszych klientów i korzystamy z całkowicie nowych metod, aby spełnić obecne i przyszłe wymagania w dziedzinie automatyki przemysłowej" - powiedział Simon Hertenberger, dyrektor ds. produktów mechatronicznych w dziale techniki przemieszczeń liniowych firmy Bosch Rexroth AG. 

 

Źródło: Bosch Rexroth
Redaktor: MRR

Bosch Rexroth Sp. z o. o.
Jutrzenki 102/104
02-230 Warszawa
+48 22 738 18 00
POWIĄZANE
Prestiżowa nagroda IERA dla ABB PixelPaint Opracowana przez ABB zrobotyzowana technologia PixelPaint non-overspray dla przemysłu mot...
Wszystko o Targach STOM 2019 Wystawy spod znaku STOM wraz z towarzyszącymi imprezami odbędą się w Targach Kielce w dnia...
Co napędza automotive Najnowsze trendy w branży motoryzacyjnej były tematem dyskusji podczas odbywającej się w ...
DREMA 2020 - Złote Medale MTP wręczone Znamy już zwycięzców Konkursu o Złoty Medal MTP na Targach DREMA 2020. Sąd konkurs...
Zostań wystawcą Targów ITM Polska Tegoroczne Targi Innowacje Technologie Maszyny ITM Polska odbywające się w dniach 4-7 czer...
Programowanie robotów? Bez obaw! Według najnowszych planów rządu, od stycznia 2021 roku polskie firmy będą mogły sk...
Partnerzy