Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

3500 robotów Fanuc dla grupy BMW

fanuc/robotfanuc


FANUC podpisał umowę z koncernem BMW AG na dostawę około 3 500 robotów dla nowych linii produkcyjnych.

Pierwsze roboty zostały zainstalowane pod koniec 2019 roku. Kolejne roboty będą wdrażane w niemieckich i międzynarodowych zakładach produkcyjnych BMW Group w nadchodzących latach. Roboty FANUC będą wykorzystywane przez BMW Group przede wszystkim przy budowie karoserii w obecnych i przyszłych generacjach modeli BMW.

- "Udział naszej firmy w automatyzacji linii produkcyjnych BMW jest dla nas ważnym krokiem milowym w strategicznym partnerstwie z wiodącym producentem samochodów. Dużo inwestujemy w rozwój naszych produktów i nadal rozbudowujemy naszą sieć serwisową, aby wspierać swoich klientów na całym świecie. W przyszłości będziemy nadal rozwijać nowe technologie, w tym inteligentne roboty, które sprawią, że produkcja pojazdów będzie jeszcze bardziej nowoczesna i efektywna" - mówi Ralf Winkelmann, dyrektor zarządzający FANUC Deutschland GmbH.

W przyszłości BMW Group będzie wykorzystywać różne modele robotów FANUC - w tym nowo opracowane, które zostały dostosowane do indywidualnych wymagań klienta.


Źródło: Fanuc

Dodano 20.02.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy