Czytniki kodów kreskowych dla przemysłu i medycyny
Czytniki o wysokiej rozdzielczości z serii V410-H stanowią uzupełnienie portfolio firmy OMRON w zakresie przemysłowych czytników kodów kreskowych i inteligentnych kamer o szerokim zastosowaniu. Jest to wydajne, elastyczne i higieniczne rozwiązanie zarówno do użytku przemysłowego DPM (znakowanie bezpośrednie), jak i do zastosowań medycznych.
Nowa seria ręcznych czytników kodów kreskowych V410-H firmy OMRON to wydajne, kompaktowe i łatwe w obsłudze rozwiązanie do wielu różnych zastosowań. Dzięki algorytmom, które umożliwiają niezawodny odczyt niewyraźnych kodów, bezpośrednich znaczników (DPM) i nawet najmniejszych symboli, trzy modele z tej serii - XD, SR i HC - zapewniają rozwiązanie identyfikacji w środowisku przemysłowym. Model SR charakteryzuje się wyjątkowo szerokim zakresem odczytu, z kolei model HC jest przeznaczony do użytku w laboratoriach medycznych i szpitalach.
Seria V410-H opiera swoje działanie na popularnej platformie WebLink firmy OMRON. Wszystkie trzy modele konfiguruje się za pośrednictwem intuicyjnego interfejsu WebLink PC i narzędzia podglądu w czasie pracy, które współpracuje z dowolnym urządzeniem z systemem Windows. WebLink umożliwia eksport obrazów do danej lokalizacji plików komputera, dostosowywanie wcześniejszych i późniejszych informacji dotyczących danych wyjściowych oraz zapisywanie lub przywracanie plików konfiguracyjnych czytnika kodów kreskowych. Dzięki temu można w łatwy sposób kopiować konfigurację czytnika do wielu innych czytników.
Dzięki czujnikowi o wysokiej rozdzielczości, niezwykle szybkiemu dekodowaniu, szerokiemu zakresowi odczytu, sięgającemu nawet 1,1 metra, oraz możliwości dekodowania większości symboli 1D, 2D i DPM, czytnik V410-H przyspiesza pracę operatorów i pomaga im uniknąć błędnych odczytów. Tryb obsługi bezdotykowej pozwala zachować wymogi dotyczące pracy bezkontaktowej, a odporność na chemiczne środki czyszczące na bazie alkoholu gwarantuje wytrzymałość czytnika na częste czyszczenie.
W przypadku ręcznych czytników kodów kreskowych do zastosowań, które wymagają klasy ochrony IP65/67 lub łączności bezprzewodowej, firma OMRON ulepszyła również popularny czytnik HS-360x, wprowadzając najnowsze algorytmy dekodowania X-Mode i zaktualizowane oprogramowanie konfiguracji WebLink PC w ramach nowej marki firmy OMRON. Model ten został wprowadzony na rynek pod nazwą V450-H jako dalsze rozszerzenie linii produktów ręcznych czytników kodów kreskowych marki OMRON.
Więcej informacji na temat czytników serii V410-H można znaleźć na stronie internetowej firmy OMRON.
Informacje o inicjatywie „innovative-Automation”
Jako lider w dziedzinie automatyki przemysłowej firma OMRON dysponuje szeroką gamą elementów i urządzeń sterujących - począwszy od czujników przetwarzania obrazu i innych urządzeń wejściowych, a skończywszy na różnego rodzaju sterownikach i urządzeniach wyjściowych, takich jak serwonapędy - a także całą gamą urządzeń zabezpieczających i robotów przemysłowych. Łącząc te urządzenia za pomocą oprogramowania, firma OMRON opracowuje wiele wyjątkowych i wysoce efektywnych rozwiązań z zakresu automatyzacji dla producentów na całym świecie. Opierając się na zasobach zaawansowanych technologii i szerokiej gamie urządzeń, firma przedstawiła strategiczną koncepcję pod nazwą „innovative-Automation”. Obejmuje ona trzy innowacje, tzw. trzy „i”: integrację (ewolucję sterowania), inteligencję (rozwój inteligencji za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych) oraz interaktywność (nową harmonizację relacji między ludźmi a maszynami). Obecnie firma OMRON dąży do wprowadzania innowacji w zakładach produkcyjnych poprzez realizację tej koncepcji.
Źródło: OMRON
Redaktor: MRR
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?