Szukaj w działach:

Jak zarządzać flotą robotów?

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Inteligentne roboty mobilne mogą być w pełni zintegrowane z linią produkcyjną i sprawnie współpracować z człowiekiem. Flota autonomicznych robotów Lean-Cart zoptymalizuje transport wewnątrz firmy, a dzięki specjalnemu oprogramowaniu zarządczemu pozwoli mieć pełną kontrolę nad wykonywanymi przez nie zadaniami.

Jak działają autonomiczne roboty Lean Cart?

Cały sekret ich działania tkwi w specjalnie dedykowanemu im systemowi zarządzania i nadzorowania Lean Cart Managment System. Ten system jest niesamowicie wydajny i niezawodny. Pozwala w łatwy sposób zarządzać wieloma robotami jednocześnie. Umożliwia on zdalne sterowanie robotami i dodawanie nieskończonej liczby zadań z poziomu komputera, tabletu lub smartfona.

System Zarządzający Lean Cart dzięki swoim innowacyjnym funkcjom jest nieodzowny wszędzie tam, gdzie pracują roboty mobilne. System ten działa w oparciu o wirtualne tagi, które informują przejeżdżające obok nich roboty o zadaniach do wykonania. System Zarządzający Lean Cart jest przygotowany do integracji z oprogramowaniem klasy WMS lub EPS (np. SAP) używanym w fabrykach i magazynach. System zarządczy sprawia, że praca z robotami mobilnymi staje się szybka i łatwa, jest spójny z ideą Przemysł 4.0. Lean Cart Management system daje pełną kontrolę nad robotami AGV.

Opracowany System Zarządczy Lean Cart daje możliwość:

  • planowania i realizacji tras,
  • umożliwia uzyskanie mapy środowiska, w którym operuje robot,
  • zaplanowania ścieżki ruchu robota, jej sformalizowania, a następnie realizacji.

Robot Lean Cart poruszając się po zaprogramowanej ścieżce, realizuje kolejne polecenia zdefiniowane dla jej poszczególnych punktów, stanowiących wirtualne znaczniki (opisane szczegółowo niżej). Działania te mają na celu umożliwiać transport podłączonego w zdefiniowanym miejscu ładunku w postaci wózka, do dowolnego miejsca w przestrzeni roboczej platformy. Całość została zaprojektowania z myślą o zastosowaniu dla robotów mobilnych, które operują w środowisku przemysłowym, jednak ze względu na wykorzystywaną metodę nawigacji posiada ona szerszy zakres zastosowań.

Podczas automatycznej realizacji trasy zaimplementowana aplikacja umożliwia wykonanie czynności podłączenia ładunku. Platforma automatycznie podjeżdża do punktu, w którym zdefiniowano podłączenie, dokuje. Po podłączeniu ładunku, aplikacja wykorzystuje czujnik jego obecności, uruchamia dalszą realizację trasy.

Podczas procesu definiowania ścieżki z użyciem aplikacji do planowania tras, wykorzystywane są wirtualne znaczniki, których umieszczenie na trasie wpływa na przebieg jej realizacji. Punkty te charakteryzowane są poprzez identyfikator ID, a w tabeli przedstawiono ich specyfikację. Niektóre ze znaczników wymagają zdefiniowania parametrów dodatkowych takich jak prędkość, czas, treść komunikatu. Przez śledzenie ścieżki, rozumie się traktowanie punktów wygenerowanych przez algorytm jako podcelów. Uzyskana w efekcie stosowania znaczników trasa, pozwala na obsługę zdefiniowanych i często złożonych operacji.

Lean Cart


Firma Lean Tech specjalizuje się w produkcji robotów AGV dostosowanych do potrzeb klientów i ich implementacji w istniejących systemach logistycznych. Autonomiczne pojazdy Lean Cart AGV są wyposażone w najnowsze systemy bezpieczeństwa, nawigacji i lokalizacji. Roboty Lean Cart są zarządzane i nadzorowane przez System Zarządczy Lean Cart. Roboty są w pełni operacyjne i spełniają wszystkie potrzeby klientów w branży 4.0.

Lean Tech zaprasza do swojego showroomu na bezpłatną prezentację możliwości swoich robotów.


Źródło: Lean Tech Sp. z o.o.

Lean-Tech Sp. z o.o.
ul. Żmigrodzka 81-83/304-305
51-130 Wrocław
+48 605 477 644
POWIĄZANE
Jak sterować robotem z wykorzystaniem sterownika PLC? Podczas integracji celi zrobotyzowanej bardzo często wykorzystuje się zewnętrzny sterownik...
Biała księga polityki przemysłowej dla Polski W styczniu ruszyły prace nad Polityką Przemysłową Polski. Jedną z jej osi ma być cyfryzacj...
Bosch Rexroth aktywnie wspiera edukację Firma Bosch Rexroth, uznawana za lidera w dziedzinie technologii napędów i system&...
Pimp My Factory Przy wdrożeniu klasycznego robota przemysłowego bądź jego elastycznego brata – robo...
Otwarcie Showroom 4.0 Mitsubishi Electric Przemysł na całym świecie znajduje się w punkcie zwrotnym określanym mianem „IV Rew...
FANUC buduje centrum B+R w Niemczech Firma Fanuc, japoński producent robotów przemysłowych, sterowników CNC i ob...
Partnerzy