Szukaj w działach:

Indukcyjne rozwiązania AGV dla dużych obciążeń

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Wózki AGV są w dzisiejszych czasach coraz częściej stosowane w wielu obszarach przemysłu na potrzeby linii montażowych. Zapewniają zautomatyzowany wewnątrzzakładowy przepływ materiałów lub tworzą podstawę dla elastycznych procesów montażowych.

Rozwiązania systemowe SEW-EURODRIVE obejmuje poszczególne pojazdy, zasilanie, komunikację WLAN oraz nawigację i koordynację pojazdów. Ułożone w podłodze przewody sterownicze MOVITRANS® tworzą bezstykowy i, tym samym, odporny na zużycie oraz niewymagający konserwacji system przesyłu energii.

Za pomocą parametryzowalnego oprogramowania systemu MOVIVISION® firmy SEW-EURODRIVE możliwe jest wcześniejsze zaplanowanie linii transportowych, przeprowadzenie symulacji oraz emulacji, jak również wprowadzenie parametrów dla różnych odcinków drogi w dowolnych profilach jazdy.

Ludzie i maszyny tworzą sieć w inteligentnej fabryce. Autonomiczne mobilne systemy wspomagania od SEW-EURODRIVE integrują poszczególne procesy produkcji i montażu. To systemy cyberfizyczne, przez co zawsze mają dostęp do wszystkich istotnych danych. 

Z pewnością znane są sprawdzone rozwiązania SEW-EURODRIVE oparte na jednostkach napędowych oraz projekty automatyzacji dla stacjonarnych urządzeń do transportu materiałów. Doświadczenia firmy dotyczące optymalizacji procesów produkcyjnych pozwoliły stworzyć samojezdne systemy mobilne o maksymalnej elastyczności i skalowalności, z zapewnieniem doradztwa technicznego oraz bezpieczeństwa procesów, instalacji i systemów. 

Ze względu na liczne rozszerzenia funkcjonalności oraz przyjazne interfejsy, systemy te zapewniają wsparcie i odciążenie pracowników w realizacji prostych zadań transportowych. Mobilne systemy wspomagające montaż działają na przykład jako inteligentne i ergonomiczne stoły warsztatowe, natomiast systemy wspomagające obsługę działają dzięki wykorzystaniu współpracującego robota.

mobilni asystenci SEW-EURODRIVE
 

Jednocześnie ci mobilni asystenci „doskonale rozumieją się” z innymi pojazdami. Poruszają się oni autonomicznie, komunikują się i wymieniają dane. To tak zwana  inteligencja rozproszona, która obejmuje innowacyjną, zdecentralizowaną technologię sterowania, za pomocą której wiele mobilnych systemów wspomagających może działać w ramach jednego, kompletnego i inteligentnego systemu.

SEW-EURODRIVE oferuje indywidualne rozwiązania w zakresie mobilnych systemów wsparcia. Jeśli masz szczególne wymagania wobec mobilnego systemu wspomagania - eksperci SEW-EURODRIVE dostosują autonomicznych asystentów do Twoich wymagań lub opracują rozwiązanie całkowicie dopasowane do Twoich potrzeb. Kompleksowy system modułowy zapewnia wszystkie niezbędne komponenty.

Korzyści płynące z wdrożenia rozwiązania:

  • Kastomizowane rozwiązania dostępne w krótkim czasie dzięki ekspertom i kompleksowemu modułowemu systemowi komponentów do systemów mobilnych.
  • Autonomiczny, niezawodny transport.
  • Inteligencja rozproszona umożliwia asystentom swobodne poruszanie się i doskonałą koordynację z innymi pojazdami.
  • Płynnie przebiegające sekwencje procesów.
  • Integracja najnowocześniejszej technologii w zakresie lokalizacji, nawigacji i komunikacji.
  • Szybki i trwały system transportu.

Bezstykowy system przesyłania energii MOVITRANS® działa na zasadzie indukcji i może być stosowany na zasadzie kabla zasilającego, przekazującego energię w sposób ciągły lub też jako rozwiązanie wykorzystywane miejscowo w formie stacji ładowania.

Lokalnie zrealizowane projekty potwierdzają kompetencje firmy SEW-EURODRIVE.

Firma SEW-EURODRIVE Polska zrealizowała projekt automatyzacji transportu w tłoczni profili aluminiowych firmy Final S.A. z Dąbrowy Górniczej w oparciu o system AGV.

Zautomatyzowany procesu transportu SEW-EURODRIVE
 

Zautomatyzowanie procesu transportu wewnętrznego profili aluminiowych - ładunków o wadze do 4 ton i długości 7 metrów - poprzez zastosowanie samojezdnego wózka transportowego AGV i automatycznej stacji rozładowczej.

System transportowy złożony jest z potężnego wózka transportowego oraz automatycznej stacji rozładowczej. Trasa przejazdu wózka o długości 160 metrów (z produkcji do obszaru pakowania) realizowana jest za pomocą samojezdnego wózka transportowego AGV o wymiarach 5,9 x 2,2 metra, zasilanego bezkontaktowo na całej trasie przejazdu za pomocą umieszczonej w posadzce pętli indukcyjnej.

Rozwiązanie systemowe Movitrans® firmy SEW-EURODRIVE polega na bezstykowym przesyle energii z pętli indukcyjnej w podłodze do wózka AGV który zapewnia niezawodny, cichy i bezobsługowy transport. Zasilająca pętla indukcyjna służy również do nawigowania wózkiem. Istotnym elementem tego rozwiązania jest bezpieczeństwo - laserowe skanery wykrywają obiekty znajdujące się w określonej odległości od wózka. Ich pole działania zmienia się w zależności od kierunku i prędkości jazdy wózka. Nad całością systemu bezpieczeństwa czuwa kontroler, który stale monitoruje kierunek jazdy, prędkość, stan skanerów laserowych oraz pozycję rozładunku. Lampy ostrzegawcze typu bluespot ostrzegają o zbliżaniu się wózka, a kolorowe listwy świetlne informują o jego statusie.

Zastosowanie samojezdnego wózka AGV w fabryce profili aluminiowych jest najlepszym przykładem procesu automatyzacji, jak również personalizacji rozwiązania, optymalizacji logistyki wewnątrzzakładowej ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa.


Źródło: SEW-EURODRIVE Polska
Redaktor: MRR

 

SEW-EURODRIVE Polska
Techniczna 5
92-518 Łódź
+48 42 270 90 00
POWIĄZANE
Nowa inwestycja Lenze w Tarnowie Firma Lenze zainwestuje w rozwój 2,8 mln euro w swój zakład w Tarnowie. Kra...
Spotkania HumanTech Meetings łączą świat nauki i biznesu HumanTech Meetings to projekt Centrum Innowacji HumanTech, którego celem jest zbli...
Przemysł targowy w czasie epidemii Sytuacja związana z epidemią koronawirusa w mniejszym lub większym stopniu dotyka prawie ...
DriveRadar, MOVI-C i MOVILINK DDI - kompleksowe rozwiązanie dla fabryki przyszłości DriveRadar® łączy usługi dla inteligentnej, usieciowionej fabryki, monitorując i anali...
Rola cyfryzacji w Strategii Produktywności 2030 W ramach Strategii Produktywności 2030 przyjęto, że cyfryzacja oraz przemysł 4.0 stanowią...
Trzy sposoby na przyspieszenie integracji kobotów Dobre planowanie i silni partnerzy pomagają MŚP pokonać przeszkody w automatyzacji. Dzięk...
Partnerzy