Szukaj w działach:

Indukcyjne rozwiązania AGV dla dużych obciążeń

 

 

Wózki AGV są w dzisiejszych czasach coraz częściej stosowane w wielu obszarach przemysłu na potrzeby linii montażowych. Zapewniają zautomatyzowany wewnątrzzakładowy przepływ materiałów lub tworzą podstawę dla elastycznych procesów montażowych.

Rozwiązania systemowe SEW-EURODRIVE obejmuje poszczególne pojazdy, zasilanie, komunikację WLAN oraz nawigację i koordynację pojazdów. Ułożone w podłodze przewody sterownicze MOVITRANS® tworzą bezstykowy i, tym samym, odporny na zużycie oraz niewymagający konserwacji system przesyłu energii.

Za pomocą parametryzowalnego oprogramowania systemu MOVIVISION® firmy SEW-EURODRIVE możliwe jest wcześniejsze zaplanowanie linii transportowych, przeprowadzenie symulacji oraz emulacji, jak również wprowadzenie parametrów dla różnych odcinków drogi w dowolnych profilach jazdy.

Ludzie i maszyny tworzą sieć w inteligentnej fabryce. Autonomiczne mobilne systemy wspomagania od SEW-EURODRIVE integrują poszczególne procesy produkcji i montażu. To systemy cyberfizyczne, przez co zawsze mają dostęp do wszystkich istotnych danych. 

Z pewnością znane są sprawdzone rozwiązania SEW-EURODRIVE oparte na jednostkach napędowych oraz projekty automatyzacji dla stacjonarnych urządzeń do transportu materiałów. Doświadczenia firmy dotyczące optymalizacji procesów produkcyjnych pozwoliły stworzyć samojezdne systemy mobilne o maksymalnej elastyczności i skalowalności, z zapewnieniem doradztwa technicznego oraz bezpieczeństwa procesów, instalacji i systemów. 

Ze względu na liczne rozszerzenia funkcjonalności oraz przyjazne interfejsy, systemy te zapewniają wsparcie i odciążenie pracowników w realizacji prostych zadań transportowych. Mobilne systemy wspomagające montaż działają na przykład jako inteligentne i ergonomiczne stoły warsztatowe, natomiast systemy wspomagające obsługę działają dzięki wykorzystaniu współpracującego robota.

mobilni asystenci SEW-EURODRIVE
 

Jednocześnie ci mobilni asystenci „doskonale rozumieją się” z innymi pojazdami. Poruszają się oni autonomicznie, komunikują się i wymieniają dane. To tak zwana  inteligencja rozproszona, która obejmuje innowacyjną, zdecentralizowaną technologię sterowania, za pomocą której wiele mobilnych systemów wspomagających może działać w ramach jednego, kompletnego i inteligentnego systemu.

SEW-EURODRIVE oferuje indywidualne rozwiązania w zakresie mobilnych systemów wsparcia. Jeśli masz szczególne wymagania wobec mobilnego systemu wspomagania - eksperci SEW-EURODRIVE dostosują autonomicznych asystentów do Twoich wymagań lub opracują rozwiązanie całkowicie dopasowane do Twoich potrzeb. Kompleksowy system modułowy zapewnia wszystkie niezbędne komponenty.

Korzyści płynące z wdrożenia rozwiązania:

  • Kastomizowane rozwiązania dostępne w krótkim czasie dzięki ekspertom i kompleksowemu modułowemu systemowi komponentów do systemów mobilnych.
  • Autonomiczny, niezawodny transport.
  • Inteligencja rozproszona umożliwia asystentom swobodne poruszanie się i doskonałą koordynację z innymi pojazdami.
  • Płynnie przebiegające sekwencje procesów.
  • Integracja najnowocześniejszej technologii w zakresie lokalizacji, nawigacji i komunikacji.
  • Szybki i trwały system transportu.

Bezstykowy system przesyłania energii MOVITRANS® działa na zasadzie indukcji i może być stosowany na zasadzie kabla zasilającego, przekazującego energię w sposób ciągły lub też jako rozwiązanie wykorzystywane miejscowo w formie stacji ładowania.

Lokalnie zrealizowane projekty potwierdzają kompetencje firmy SEW-EURODRIVE.

Firma SEW-EURODRIVE Polska zrealizowała projekt automatyzacji transportu w tłoczni profili aluminiowych firmy Final S.A. z Dąbrowy Górniczej w oparciu o system AGV.

Zautomatyzowany procesu transportu SEW-EURODRIVE
 

Zautomatyzowanie procesu transportu wewnętrznego profili aluminiowych - ładunków o wadze do 4 ton i długości 7 metrów - poprzez zastosowanie samojezdnego wózka transportowego AGV i automatycznej stacji rozładowczej.

System transportowy złożony jest z potężnego wózka transportowego oraz automatycznej stacji rozładowczej. Trasa przejazdu wózka o długości 160 metrów (z produkcji do obszaru pakowania) realizowana jest za pomocą samojezdnego wózka transportowego AGV o wymiarach 5,9 x 2,2 metra, zasilanego bezkontaktowo na całej trasie przejazdu za pomocą umieszczonej w posadzce pętli indukcyjnej.

Rozwiązanie systemowe Movitrans® firmy SEW-EURODRIVE polega na bezstykowym przesyle energii z pętli indukcyjnej w podłodze do wózka AGV który zapewnia niezawodny, cichy i bezobsługowy transport. Zasilająca pętla indukcyjna służy również do nawigowania wózkiem. Istotnym elementem tego rozwiązania jest bezpieczeństwo - laserowe skanery wykrywają obiekty znajdujące się w określonej odległości od wózka. Ich pole działania zmienia się w zależności od kierunku i prędkości jazdy wózka. Nad całością systemu bezpieczeństwa czuwa kontroler, który stale monitoruje kierunek jazdy, prędkość, stan skanerów laserowych oraz pozycję rozładunku. Lampy ostrzegawcze typu bluespot ostrzegają o zbliżaniu się wózka, a kolorowe listwy świetlne informują o jego statusie.

Zastosowanie samojezdnego wózka AGV w fabryce profili aluminiowych jest najlepszym przykładem procesu automatyzacji, jak również personalizacji rozwiązania, optymalizacji logistyki wewnątrzzakładowej ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa.


Źródło: SEW-EURODRIVE Polska
Redaktor: MRR

 

SEW-EURODRIVE Polska
Techniczna 5
92-518 Łódź
+48 42 293 00 00
POWIĄZANE
TARGI AUTOMATICA 2022 W Monachium w dniach 21-24 czerwca 2022 r. odbędą się Międzynarodowe Targi Inteligentnej A...
Lean Production od item na Automaticon 2018 Portfolio firmy item obejmuje ponad 3000 wysokiej jakości elementów do konstrukcji maszyn,...
Automatyczne szyfrowanie danych z systemem APROL B&R stale dodaje nowe funkcje bezpieczeństwa do swojego systemu kontroli proces&oacut...
Przewodnik po Targach INNOFORM 2019 Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM®...
Nowy świat automatyzacji dzięki ctrlX AUTOMATION Wprowadzając na rynek nową platformę ctrlX AUTOMATION, firma Bosch Rexroth usunęła tradyc...
Targi w Krakowie wspierają branżę EXPO Kraków gromadzi gości w czasie licznych targów, kongresów, konf...
Partnerzy