Szukaj w działach:

Autonomiczny robot mobilny MOBOT® CubeRunner MW

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Oferta robotów mobilnych firmy WObit rozszerza się o nowy model - MOBOT® AGV CubeRunner MW. Nowy autonomiczny robot mobilny z kołami omnikierunkowymi służy do automatyzacji transportu wewnętrznego różnorodnych ładunków o masie do 200 kg. 

MOBOT® AGV CubeRunner MW samodzielnie przemieszcza się w otoczeniu za pomocą systemu nawigacji LMS (laser mapping system). Za jego pomocą robot tworzy mapę otoczenia w swojej pamięci i skanując przestrzeń podczas jazdy, widzi naturalnie występujące obiekty, takie jak ściany, dzięki czemu zawsze dokładnie wie, gdzie jest. Co istotne ta metoda nawigacji nie wymaga ingerencji w przestrzeń fabryki bądź magazynu, a jej wdrożenie i rekonfiguracja są bardzo szybkie. Umożliwia ona również omijanie przeszkód, które AGV napotykają na swojej drodze.

MOBOT® ​AGV CubeRunner MW jest wyposażony w zaawansowany system bezpieczeństwa, na który składają się m.in. skanery laserowe z funkcją bezpieczeństwa. Odpowiadają one za detekcję przeszkód pojawiających się przed robotem mobilnym. Dzięki temu bezpiecznie współpracuje z ludźmi, przewożąc rozmaite ładunki.

Nowy autonomiczny robot mobilny zasilany jest wydajnymi akumulatorami litowo-jonowymi, które pozwalają na nieprzerwaną pracę do 8 h.  

MOBOT® AGV CubeRunner MW jest wyposażony w czterokołowy napęd omnikierunkowy umożliwiający jazdę w każdym kierunku i wykonywanie obrotów o 360° w miejscu. Koła Mecanum zapewniają  swobodę manewrów, elastyczność i skracają czas realizacji zadań - MOBOT® nie musi wykonywać żadnych dodatkowych manewrów jak zawracanie. Dlatego roboty z tym napędem są odpowiednie do procesów o krótkim czasie cyklu, a także do pracy w miejscach o ograniczonej przestrzeni (węższe korytarze). 

MOBOT CUBE MW WObit przykłady wózków
 

Robot stanowi optymalne narzędzie do obsługi transportu międzyoperacyjnego w procesach just-in-time na produkcji i w magazynach. Dobrze spełnia te wymagania ze względu na dużą łatwość dostosowania do transportu różnorodnych ładunków poprzez wymianę modułów/adapterów np. z automatycznymi rolkami, do przewozu paczek czy zrobotyzowanego manipulatora. Idealnie sprawdzi się w transporcie ładunków w przemyśle, logistyce magazynowej, a także w laboratoriach czy szpitalach. MOBOT® może być doposażony w system unoszenia ładunku, służący do automatycznego pobierania i oddawania detali. 

MOBOT® ​AGV CubeRunner MW, podobnie jak inne roboty mobilne MOBOT® stanowi rozwiązanie, które jest elastyczne, łatwo je dostosować do różnego rodzaju ładunków i zmieniających się tras przejazdów. Nie wymagają też wprowadzania kosztownych zmian w przestrzeniach, w których mają funkcjonować, a jego implementacja jest szybka i łatwa. System robotów jest też skalowalny, oznacza to, że można go łatwo rozbudowywać o kolejne urządzenia.

Zastosowanie robotów mobilnych MOBOT® do automatyzacji transportu zwiększa produktywność i pozwala na ograniczenie kosztów (lepiej kontrolowany przepływ towarów, bezpieczny i ostrożny transport), zaoszczędzenie czasu pracowników, co pozwala na przeniesienie ich do ciekawszych, bardziej wymagających wyższych kwalifikacji, a także poprawienie ergonomii pracy ludzi - słowem lepsze wykorzystanie zasobów i powierzchni.

Aby dowiedzieć się więcej o nowym robocie mobilnym MOBOT® AGV CubeRunner MW oraz całej rodzinie urządzeń, odwiedź stronę www.wobit.com.pl lub skontaktuj się z doradcami WObit pod numerem 61 22 27 422.


Źródło: WObit
Redaktor: MRR
 

P.P.H. WObit E. J. Ober s.c.
Dęborzyce 16
62-045 Pniewy
+48 61 22 27 410
POWIĄZANE
Wyzwania czwartej rewolucji przemysłowej W Sheraton Warsaw Hotel już 23 października 2019 r. odbędzie się jedno z najważniejszych ...
Odwiedź Targi INNOFORM bezpłatnie Targi INNOFORM® organizowane przez Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz Targi w Krakowie ...
Strategiczne partnerstwo Neura Robotics i OMRON Neura Robotics i OMRON zawarły strategiczne partnerstwo, aby dzięki robotom kognitywnym z...
Digital Innovation Hubs powstał we Wrocławiu Do międzynarodowego grona Digital Innovation Hubs (czyli Hubów Innowacji Cyfrowych...
Nowy termin STOM-ROBOTICS STOM-ROBOTICS podobnie jak pozostałe salony odbywające się podczas "Przemysłowej Wiosny w...
Robomaticon 2018 już w marcu VIII edycja Robomaticonu organizowanego przez studentów z Politechniki Warszawskie...
Partnerzy