Nowoczesny MOBOT® TRANSPORTER
WObit wprowadza na rynek MOBOT® TRANSPORTER - nowoczesny transport mobilny odpowiadający na potrzeby klientów.
Niedrogi, łatwy w obsłudze i uniwersalny, taki jest nowy robot mobilny stworzony przez WObit. Kompaktowe urządzenie o udźwigu do 100 kg przygotowane jest do szybkiej, samodzielnej instalacji i adaptacji przez użytkownika. To odpowiedź na szeroką potrzebę automatyzacji transportu nie tylko w obszarze przemysłu i logistyki magazynowej, spowodowanej gwałtowną zmianą rzeczywistości, jaką przyniosła pandemia koronawirusa, lecz również w innych przestrzeniach oraz instytucjach.
MOBOT® TRANSPORTER powstał w wyniku wieloletniej pracy firmy WObit nad rozwojem produktów z zakresu robotyki mobilnej. Jest on urzeczywistnieniem idei, głoszonej w ramach projektu Reach4Robotics, mającej na celu tworzenie robotów, które będą łatwe w obsłudze i przystępne dla ich użytkowników. Programowanie robota zostało uproszczone do rozmiaru niewielkiej aplikacji w postaci samouczka.
Od teraz każdy użytkownik będzie mógł uruchomić swojego robota samodzielnie. Dlatego niepotrzebna staje się droga i długotrwała instalacja urządzenia, realizowana za pośrednictwem wysoko wyspecjalizowanego integratora.
Ze względu na szybkie, samodzielne wdrożenie oraz niewielki koszt robota MOBOT® TRANSPORTER, czas zwrotu z inwestycji jest bardzo krótki. Nawet przy zastąpieniu pracy tylko jednej osoby w trybie jednozmianowym ROI wynosi 1 rok. Oznacza to, że niemal w każdej firmie, organizacji, instytucji czy też placówce opłaca się wprowadzić roboty MOBOT® TRANSPORTER do realizacji zadań transportowych.
Konfiguracja do potrzeb użytkownika
Nowy robot przemysłowy to produkt, który klient może szybko i wygodnie dopasować do własnych potrzeb, korzystając z konfiguratora dostępnego na stronie internetowej. Już w standardowej wersji otrzymuje funkcjonalne i korzystne cenowo narzędzie do automatyzacji transportu. Oferta dodatkowych opcji pozwala na zwiększenie możliwości robota, a koszt inwestycji jest znany od razu, bez ukrytych niespodzianek.
Intuicyjny i bezpieczny sposób pracy
Działanie i funkcje robota mobilnego MOBOT® TRANSPORTER zostały zaprojektowane w taki sposób, aby były łatwe w użyciu oraz przyjazne użytkownikom tak jak to tylko możliwe. Nawigacja LMS, wbudowane czujniki i kamera wizyjna pozwalają robotowi sprawnie i bezpiecznie przemieszczać się w otoczeniu firmy klienta. Szczelna konstrukcja i opcja wyboru kół pozwolą zastosować robota także na zewnątrz budynków.
Uniwersalność zastosowań
Konfigurowalność, intuicyjna nawigacja, zaawansowane funkcje bezpieczeństwa oraz kompaktowa konstrukcja z możliwością łatwego zastosowania dowolnego wyposażenia dodatkowego, pozwalają na jego wdrożenie w wielu miejscach. MOBOT® TRANSPORTER może wspomóc procesy w hotelach, szpitalach, na lotniskach czy w biurach. Klient łatwo może go doposażyć w czujniki do kontroli temperatury lub jakości powietrza, co pozwoli na realizację takich zadań jak nadzór i kontrola obiektów. Możliwości aplikacji są bardzo szerokie i zależą od pomysłowości oraz potrzeb użytkownika.
Źródło: WObit
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?