Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Zarządzanie projektami ERP

Zarządzanie projektami ERP


Moduł zarządzania projektami w ERP – 3 argumenty za tym, aby go wdrożyć.


W każdym przedsiębiorstwie prowadzone są działania mające na celu usprawnienie realizacji złożonych zleceń klientów, optymalizację procesów biznesowych lub też rozwój oferowanych produktów. Do tego niezbędne jest planowanie potrzebnych zasobów, sprawna komunikacja z pracownikami i koordynacja prowadzonych działań między działami. Jak zatem zyskać kontrolę nad tak wieloma aspektami i odpowiednio zaplanować realizację projektów? Bez wątpienia warto zastanowić się nad wprowadzeniem modułu zarządzania projektami zintegrowanego z systemem ERP. Zaproponowane rozwiązanie posiada 3 podstawowe zalety, które z pewnością zachęcą do jego stosowania.

1. Planowanie projektu - przekrojowo, miedzy działami i ze wsparciem graficznym

Niewątpliwym atutem zintegrowanego modułu zarządzania projektami jest możliwość łączenia procesów między działami, a także tworzenie powiązań na linii sprzedaży, jak i produkcji. Ponadto rozwiązanie umożliwia planowanie i kontrolowanie terminów, zadań i działań produkcyjnych oraz zasobów. Za jego pomocą uda się bez trudu dostosować przepływ prac lub w graficzny sposób przedstawić strukturę projektu na przykład w postaci diagramu sieciowego czy wykresu Gantta.

2. Maksymalna przejrzystość dzieki zarządzania wieloma projektami jednocześnie

Odpowiednie zarządzanie projektem pozwala na właściwe zaplanowanie przepływu prac i ustalenie potrzebnych zasobów. Aby wszystko przebiegało sprawnie, nie było opóźnień w harmonogramach i w odpowiednim momencie móc zaradzić kryzysowym sytuacjom, warto mieć łatwy dostęp do wszystkich prowadzonych aktualnie projektów. Moduł proALPHA pozwala nie tylko na zarządzanie kilkoma przedsięwzięciami jednocześnie, ale również na szybkie znalezienie potencjalnych problemów czy konfliktów zasobów z innymi procesami.

3. W pełni zintegrowany controling projektu

Możliwość kontroli to trzecia z najważniejszych cech narzędzia do zarządzania projektami w ERP. Odbywa się ona na kilku płaszczyznach, m.in. zyskuje się dokładny przegląd wszystkich poniesionych, przewidywanych i planowanych kosztów, przez cały okres trwania projektu,a po szacunkach budżetowych i wstępnej kalkulacji poznaje się koszty faktur przychodzących. System wskazuje również pobrane materiały oraz czasy realizacji poszczególnych zadań. Wszystko to bez wydatków związanych z księgowaniem kosztów i przy zachowaniu scentralizowanego controllingu. Kierowanie projektem staje się łatwiejsze, a osoby nim zarządzające zyskują wyraźny obraz sytuacji i kosztów projektu oraz produkcji. W efekcie prowadzi to do wyeliminowania nieoczekiwanych sytuacji takich jak opóźnienia lub braku materiałów, a obliczenia końcowe nie stanowią większego problemu.


Polecamy: Zobacz profil firmy proALPHA na Zrobotyzowany.plŹródło: proALPHA

Dodano 16.07.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

  Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy