Zarządzanie projektami ERP
Moduł zarządzania projektami w ERP – 3 argumenty za tym, aby go wdrożyć.
W każdym przedsiębiorstwie prowadzone są działania mające na celu usprawnienie realizacji złożonych zleceń klientów, optymalizację procesów biznesowych lub też rozwój oferowanych produktów. Do tego niezbędne jest planowanie potrzebnych zasobów, sprawna komunikacja z pracownikami i koordynacja prowadzonych działań między działami. Jak zatem zyskać kontrolę nad tak wieloma aspektami i odpowiednio zaplanować realizację projektów? Bez wątpienia warto zastanowić się nad wprowadzeniem modułu zarządzania projektami zintegrowanego z systemem ERP. Zaproponowane rozwiązanie posiada 3 podstawowe zalety, które z pewnością zachęcą do jego stosowania.
1. Planowanie projektu - przekrojowo, miedzy działami i ze wsparciem graficznym
Niewątpliwym atutem zintegrowanego modułu zarządzania projektami jest możliwość łączenia procesów między działami, a także tworzenie powiązań na linii sprzedaży, jak i produkcji. Ponadto rozwiązanie umożliwia planowanie i kontrolowanie terminów, zadań i działań produkcyjnych oraz zasobów. Za jego pomocą uda się bez trudu dostosować przepływ prac lub w graficzny sposób przedstawić strukturę projektu na przykład w postaci diagramu sieciowego czy wykresu Gantta.
2. Maksymalna przejrzystość dzieki zarządzania wieloma projektami jednocześnie
Odpowiednie zarządzanie projektem pozwala na właściwe zaplanowanie przepływu prac i ustalenie potrzebnych zasobów. Aby wszystko przebiegało sprawnie, nie było opóźnień w harmonogramach i w odpowiednim momencie móc zaradzić kryzysowym sytuacjom, warto mieć łatwy dostęp do wszystkich prowadzonych aktualnie projektów. Moduł proALPHA pozwala nie tylko na zarządzanie kilkoma przedsięwzięciami jednocześnie, ale również na szybkie znalezienie potencjalnych problemów czy konfliktów zasobów z innymi procesami.
3. W pełni zintegrowany controling projektu
Możliwość kontroli to trzecia z najważniejszych cech narzędzia do zarządzania projektami w ERP. Odbywa się ona na kilku płaszczyznach, m.in. zyskuje się dokładny przegląd wszystkich poniesionych, przewidywanych i planowanych kosztów, przez cały okres trwania projektu,a po szacunkach budżetowych i wstępnej kalkulacji poznaje się koszty faktur przychodzących. System wskazuje również pobrane materiały oraz czasy realizacji poszczególnych zadań. Wszystko to bez wydatków związanych z księgowaniem kosztów i przy zachowaniu scentralizowanego controllingu. Kierowanie projektem staje się łatwiejsze, a osoby nim zarządzające zyskują wyraźny obraz sytuacji i kosztów projektu oraz produkcji. W efekcie prowadzi to do wyeliminowania nieoczekiwanych sytuacji takich jak opóźnienia lub braku materiałów, a obliczenia końcowe nie stanowią większego problemu.
Polecamy: Zobacz profil firmy proALPHA na Zrobotyzowany.pl
Źródło: proALPHA
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?