Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Automatyka budynkowa w Przemyśle 4.0

Webinarium Przemysł 4.0 - Made in Wrocław
 

Zarządzanie instalacjami technicznymi w budynkach biurowych, halach produkcyjnych i magazynowych to temat kolejnego bezpłatnego webinaru z cyklu „Przemysł 4.0 - Made in Wrocław”, który odbędzie się 22 lipca o godz. 10.00. 

Podczas webinaru eksperci pokażą rozwiązanie, które automatyzuje zarządzanie instalacjami technicznymi w nieruchomościach. Platforma, która zostanie przedstawiona, pozwala tworzyć raporty, wykresy i wizualizować stan kondycji technicznej budynków - w tym hal produkcyjnych, magazynów i biurowców. Daleko idące automatyzacje tworzą ogromne możliwości zestawiania, porównywania i organizowania danych. Aplikacja mobilna uzupełnia moduł zarządzania alarmami. 

O wdrożeniu opowiedzą przedstawiciele wrocławskich firm Grafen Polska i Wago Elwag. Grafen Polska wdrażał automatykę budunkową m.in. w obiektach firm Google, Volvo, Bosch, KGHM, Kaufland, Luxmed i Galerii Wroclavia. 

W czasie wystąpienia zaproszony przez Grafen Polska przedstawiciel fabryki Wago we Wrocławiu, Daniel Szewczuk - project manager w dziale automatyki budynkowej -  opowie jak wyglądało wdrożenie systemu BMS (do zarządzania budynkami). 


- Chodziło o połączenie ze sobą wszystkich instalacji działających w fabryce: oświetlenia, ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, monitorowania mediów i wizualizacji. Dzięki temu pomiędzy systemami zaczęły płynąć dane i wszystkie te podsystemy zaczęły wymieniać się informacjami - tłumaczy Daniel Szewczuk. - Jeśli jakiś proces produkcyjny zaczyna wymykać się spod kontroli, tworząc większe koszty, widzimy to na samym początku. Również obsługa techniczna całej inwestycji jest znacznie uproszczona. 


To kolejny webinar z cyklu Przemysł 4.0 - Made in Wrocław na temat trendów w sektorze produkcyjnym. Program internetowych wydarzeń zawiera dyskusje na temat nowoczesnych technologii, nowych modeli biznesowych w przemyśle 4.0, wprowadzania zmian w kulturze organizacyjnej. Na prelekcje oraz dyskusje zapraszani są doświadczeni menadżerowie zakładów produkcyjnych, inżynierowie, środowisko naukowe i akademickie. 

Dotychczas w wydarzeniach wzięli udział prelegenci m.in. z firm Volkswagen, Fanuc, Polpharma. Nagrania z poprzednich wydarzeń dostępne są tutaj: https://bit.ly/32wckQH

Bezpłatna rejestracja na webinar jest dostępna na stronie: https://bit.ly/32wckQH

Organizatorami cyklu Przemysł 4.0 - Made in Wrocław są Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości i firma Stermedia.ai. Patronat medialny objęła redakcja magazynu i portalu Production Manager. 


Źródło: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej
Redaktor: MRR

Dodano 20.07.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy