Szukaj w działach:

Podsumowanie Targów Evertiq Expo 2024

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

24 października, z okazji największego wydarzenia branży elektronicznej w Polsce – Evertiq Expo, eksperci i praktycy z całego świata spotkali się na Stadionie PGE Narodowym.


Jak podaje Organizator w 9. edycji targów uczestniczyło 169 wystawców, 1266 odwiedzających i 672 reprezentantów 377 firm, którzy przyjechali do Warszawy, aby wymienić się doświadczeniami, wzmocnić relacje oraz nawiązać nowe kontakty biznesowe. 

Choć międzynarodowe święto elektroniki rozpoczęło się 24 października, to serce branży elektronicznej zabiło już dzień wcześniej – podczas uroczystej kolacji networkingowej z okazji dziesięciolecia Evertiq Expo nad Wisłą. Przedstawiciele biznesu wymienili się kontaktami i wraz z zespołami Evertiq z Polski, Szwecji, Holandii i Niemiec celebrowali rozpoczęcie 9. edycji Evertiq Expo na polskim rynku (obostrzenia wynikające z pandemii sprawiły, że jubileuszowa edycja przypadnie na 2025 r.). Podobnie jak w zeszłym roku, uczestnicy targów aktywnie wspierali Fundację Cancerfonden, nosząc różowe wstążki i bransoletki i wyrażając solidarność z osobami walczącymi z rakiem piersi. 

Evertiq Expo to międzynarodowe wydarzenie, które już od dekady integruje przedstawicieli branży elektronicznej z całego światu. Tegoroczne targi były dla nas wyjątkowe, ponieważ pozwoliły nam zobaczyć, jak imponujący rozkwit branży elektronicznej dokonał się na przestrzeni ostatnich 10 lat. Cieszymy się, że to właśnie w Warszawie – w samym sercu Europy Środkowej – możemy obserwować tak dynamiczny rozwój myśli technologicznej i firm, które dzięki wdrażaniu najnowszych technologii z różnych obszarów elektroniki, z każdym rokiem czynią nasz świat lepszym miejscem – powiedział Daniel Myrtenblad, Project Manager Evertiq Expo.

24 października na odwiedzających czekała obszerna ekspozycja połączona z prezentacją najnowszych technologii i odkryć w obszarze elektroniki. Jej uzupełnieniem była inspirująca konferencja z udziałem ekspertów, zakończona gwoździem programu – panelem dyskusyjnym na temat przyszłości sektora EMS w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Konferencję otworzył Rafał Maślanka z FITECH, omawiając konfigurowalne moduły produkcyjne, a następnie Tadeusz Asyngier z Tektronix - Tespol Sp. z o.o. podzielił się wskazówkami dotyczącymi zastosowania aparatury pomiarowej w procesach projektowania urządzeń z branży elektronicznej. Następnie prelekcje wygłosili Marek Zduńczuk z LPKF oraz Jarosław Klofczyński z Rochester Electronics, omawiając technologie laserowe i zarządzanie produktami przestarzałymi oraz specyfikę coraz krótszego cyklu życia wyrobów elektronicznych w kontekście produkcji układów scalonych i nasilonej konsumpcji komponentów elektronicznych. Głos zabrał także Marcin Mierzejewski z Dacpol Sp. z o.o., który zaprezentował innowacyjne podejście do kwestii ochrony komponentów elektronicznych. Tuż po nim mikrofon przejął Karol Sowa z Sowa Electronics, aby poruszyć temat kontroli poprawności montażu przewlekanego THT z użyciem automatycznej inspekcji optycznej. 

Zwieńczeniem wydarzenia była dyskusja zainspirowana słowami ostatniego prelegenta - znanego analityka, Dietera G. Weissa z in4ma, który wzbudził poruszenie swoimi spostrzeżeniami o sztucznie wywołanym kryzysie półprzewodników. Podkreślił też kluczową rolę Europy Środkowo-Wschodniej w przyszłości sektora EMS. 

W panelu dyskusyjnym prowadzonym przez Ewelinę Bednarz z portalu Evertiq uczestniczyli czołowi przedstawiciele polskiego sektora EMS - Dorota Łozowska z WM Eltar, Sławomir Tkacz z Elhurt EMS, Janusz Wasylew z firmy Technosyste i Marcin Żelechowski, reprezentujący TRUMPF Huettinger.

Kolejne edycje targów Evertiq Expo odbędą się 28 maja 2025 r. w Krakowie i 23 października 2025 r. w Warszawie. 

 

Źródło: Evertiq AB

 

POWIĄZANE
proALPHA: podsumowanie sukcesów i kierunki na przyszłość O osiągnięciach w minionym roku oraz perspektywach na przyszłość firmy proALPHA opowie Gr...
Automatyzacja produkcji - czy trzeba się jej bać? Z raportu Delloite „Przemysł 4.0 w Polsce - rewolucja czy ewolucja?” opubliko...
Jak Asset Tracking może pomóc w digitalizacji produkcji? Intralogistyka to nic innego jak transport materiałów, a także produktów w ...
Przekładnie X.e SEW-EURODRIVE dla górnictwa Jednym z wystawców tegorocznych Międzynarodowych Targów Górnictwa, Pr...
Start Konkursu Firma Odpowiedzialna Technologicznie Coraz trudniej oddzielić życie prywatne od zawodowego – odbieranie służbowych telef...
Udana premiera Targów LUMENexpo 5 grudnia br. zakończyły się premierowe Targi Techniki Świetlnej LUMENexpo oraz Salon Ele...
Partnerzy