Szukaj w działach:

ASTOR otwiera centrum robotyzacji w Krakowie

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


W związku z dynamicznym rozwojem w ostatnich latach – w 2019 roku firma ASTOR uruchomiła dla Klientów ASTOR Robotics Center.

Jest to hala magazynowo – produkcyjna o powierzchni 1600 m2 oraz budynek biurowy mieszczący Centrum Szkoleniowe i siedzibę kilku działów ASTOR realizujących usługi związane z robotyką. Partnerami ASTOR Robotics Center są Kawasaki Robotics, EPSON oraz Mobile Industrial Robots. 

Udostępnienie hali dla klientów z Polski i zagranicy ma umożliwić poszerzenie możliwości realizacji koncepcji, testów i projektów związanych z robotyzacją i automatyzacją produkcji (w tym automatyzacji intralogistyki).

W ASTOR Robotics Center do dyspozycji współpracujących firm są pracownicy następujących działów:

  • Dział Pomocy Technicznej ASTOR, oferujący doradztwo w zakresie doboru robotów i wsparcie techniczne,
  • Dział Koordynacji Inwestycji, tworzący koncepcje robotyzacji i automatyzacji produkcji (w tym także zaawansowanej intralogistyki) i koordynujący projekty z nimi związane,
  • Dział Osprzętu Robotyki, projektujący i produkujący urządzenia współpracujące z robotami przemysłowymi,
  • Dział Serwisu i Utrzymania Robotów, dokonujący przeglądów i serwisów robotów u Klientów. 

Centrum Szkoleniowe Robotyki wraz zapleczem umożliwia rozwój inżynierów w zakresie tworzenia i utrzymania systemów opartych na robotach przemysłowych i mobilnych marek Kawasaki Robotics, Epson oraz MIR. Centrum umożliwia też naukę konkretnych technologii stosowanych w robotyzacji – takich jak na przykład aplikacje spawania czy paletyzacji czy systemy bezpieczeństwa robotowego.

Magazyn robotów Kawasaki Robotics, Epson i MiR – szybkie dostawy w Polsce

Uruchomienie ASTOR Robotics Center zaowocowało nowymi możliwościami magazynowania robotów, a tym samym ich dostępności dla klientów. Nowe umowy z dostawcami sprzętu dają możliwość posiadania optymalnego magazynu w Polsce.

Równolegle z systemem ich rezerwacji w Niemczech daje to Klientom wymierną korzyść otrzymania typowego robota praktycznie od ręki, a nietypowego – na wyznaczony wcześniej termin w projekcie. Jest to szczególnie wartościowe dla producentów maszyn oraz firm wdrożeniowych dbających o poprawny cash flow w projektach wdrożeniowych.

ASTOR otwiera centrum robotyzacji w Krakowie


Dołącz do zestawu osprzęt robotyki

W ASTOR Robotics Center odbywa się także produkcja osprzętu robotyki przemysłowej, takiego jak pozycjonery, tory jezdne i chwytaki. Proces obejmuje analizę potrzeb klientów, projektowanie, prototypowanie, testy i uruchomienie i koordynację produkcji oraz finalne montaże z robotem przemysłowym.

Wyróżnikiem jest modułowa budowa oraz magazyn typowych elementów, z których można zmontować stosunkowo szybko dowolny model pozycjonera.

Oferta tych urządzeń daje klientom możliwość zakupu całego zestawu wstępnie uruchomionego i połączonego z robotem. Minimalizuje to czas i ryzyko wdrożeń systemów zrobotyzowanych.

Urządzenia te są eksportowane i cieszą się popularnością w Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Arabii Saudyjskiej, Francji oraz na Węgrzech.

Robotyka prosta we wdrożeniu

ASTOR Robotics Center oferuje możliwość wynajęcia przestrzeni projektowych wraz z asystą inżynierów – robotyków. Dzięki temu system zrobotyzowany może być wstępnie uruchomiony i przetestowany przy udziale wielu doświadczonych osób.

Weryfikacja poprawności koncepcji technicznych, także tych innowacyjnych, związanych z Industry 4.0, daje wymierne korzyści minimalizujące ryzyko projektów.

Wdrażasz roboty? Witamy w ekosystemie!

ASTOR Robotics Center jest miejscem, gdzie pod okiem inżynierów robotyków mogą rozwijać się firmy rozpoczynające swoje kroki w dziedzinie wdrażania systemów zrobotyzowanych. Biurowiec i hala obiektu mają przygotowane na ten cel przestrzenie, a ASTOR – partnerski model współpracy.

Kompletne dostawy – prostsze wdrożenia

ASTOR Robotics Center realizuje procesy przygotowania robotów do prac w konkretnych aplikacjach – jednostki wyposażane są przed transportem do klienta w odpowiednie układy komunikacyjne, systemy bezpieczeństwa itp.

Realizowane są także procesy kompletacji systemów. Zamiast kupować od kilku dostawców, można w jednym miejscu zaopatrzyć się w większość sprzętu do realizacji stanowiska. Będzie to sprzęt połączony, skonfigurowany i przetestowany z tym robotem, który docelowo będzie pracował na hali produkcyjnej. Instalację i oprogramowanie takiego stanowiska w siedzibie klienta końcowego realizuje firma integratorska, nadając certyfikat CE. 


Źródło: ASTORPOWIĄZANE
Inteligentne kolumny sygnalizacyjne w utrzymaniu ruchu Jednym z wyznaczników nowoczesnego zakładu produkcyjnego jest predykcyjne utrzyman...
TS 2 Booster - szybki transport w krótkich cyklach Poszerzenie przez firmę Bosch Rexroth wszechstronnej oferty systemów transportowyc...
Spektakularny wzrost Universal Robots Zwiększony popyt zapewnił Universal Robots przychody w wysokości 170 mln USD (1,125 mld D...
Jak roboty zmieniają świat - RAPORT Według raportu Oxford Economics - „Jak roboty zmieniają świat: co tak naprawdę dla ...
Powstanie pierwsza farma robotów Brytyjska spółdzielnia zrzeszająca producentów owoców miękkich otrzy...
Wykorzystaj rabat na Konferencję Smart Factory World W nowoczesnym procesie produkcyjnym kluczowy jest dostęp do aktualnych informacji umożliw...
Partnerzy