Kolejna edycja Automotive (z) kobiecą pasją już za nami
Tegoroczne wydarzenie Automotive (z) kobiecą pasją pod hasłem „Kobiety na ścieżkach sukcesu" odbyło się w dniach 9-10 maja 2024 roku w urokliwym Hotelu Meta w Szczyrku, otoczonym malowniczymi krajobrazami góry Skrzyczne.
To magiczne miejsce stworzyło wyjątkową atmosferę, sprzyjającą refleksjom i inspiracji. Wydarzenie nie tylko celebrowało osiągnięcia kobiet w branży motoryzacyjnej, ale także uwydatniło ich różnorodne pasje, które sprawiają, że są nie tylko liderkami w swoich dziedzinach, ale również źródłem inspiracji dla innych.
Pierwszego dnia już od samego rana uczestniczki, przybywając z różnych stron Polski, miały okazję zarejestrować się i zapoznać z programem wydarzenia. O godzinie 12 rozpoczęło się oficjalne otwarcie, które poprowadziła Dyrektor QS PACT Beata Praszczyk. Beata przywitała zgromadzone na sali kobiety, podsumowała ubiegły rok oraz przedstawiła wizję, jaka przyświeca tegorocznemu wydarzeniu. Następnie przeszliśmy do warsztatów integracyjnych, mających na celu wzajemne poznanie się uczestniczek oraz przełamanie pierwszych barier. Warsztaty nosiły nazwę "Automotive kobiecą dłonią malowany" i zostały poprowadzone przez Beatę Praszczyk oraz Beatę Zdanowską – QS PACT Project manager. Podczas warsztatów każda z grup miała stworzyć projekt pojazdu BMW (Babski Mega Wóz) jedynie przy użyciu kobiecych kosmetyków i akcesoriów. Każdy z nowo utworzonych zespołów wykazał się kreatywnością, a wśród uczestniczek panował radosny nastrój. Warsztaty zakończyły się wspólnym zdjęciem każdej z grup.
Następnym punktem programu był wykład Trenerki/Auditorki SQDA Anny Niedźwiedzkiej-Kubieniec na temat zmian w Wytycznych do certyfikacji IATF 16949, pt.: „Nowe Rulsy 2024 – czyli zmiany w Wytycznych do certyfikacji na zgodność ze standardem IATF 16949. Co nowego w zakresie podręcznika?”. Prelekcja spotkała się z dużym zaciekawieniem wśród uczestniczek. Najnowsze wydanie Wytycznych zostało opublikowane końcem marca 2024 i będzie obowiązywać od 1 stycznia 2025. Anna w ciekawy sposób przedstawiła zmiany oraz nowości, które zostały wprowadzone do nowego podręcznika.
W planie wydarzenia nie zabrakło również czasu dla siebie, czasu na wymianę doświadczeń oraz zacieśnianie nowych znajomości. Seanse saunowe, czy wieczorna kolacja z góralską kapelą na żywo były miłym zakończeniem dnia.
Dzień drugi obfitował w praktyczne warsztaty związane zarówno z branżą automotive, jak i wybiegające poza tę tematykę i skupiające się na samorozwoju. Kobiety mogły uczestniczyć w 4 warsztatach:
- „Chińczyk Jakości, czyli człowieku nie irytuj się wymaganiami automotive” związany bezpośrednio z wymaganiami branży automotive, który poprowadziły Agnieszka Hundert-Andrzejewska z Kingą Niedzielą.
- „Kobiety na zeroemisyjnym kursie – ślad węglowy w biznesie i życiu codziennym” to warsztat, który w sposób praktyczny poruszał temat ESG. Został poprowadzony przez specjalistkę SQDA Justynę Kwiatkowską.
- „Odporność psychiczna w pracy” – warsztat, który pokazywał inne ścieżki w radzeniu sobie ze stresem w pracy, przeprowadzony przez Agnieszkę Bugaj.
- „Twórcze myślenie i kreatywność w pracy” to z kolei warsztat, który zachwycił uczestniczki niekonwencjonalnym podejściem do rozwiązywania problemów, poprowadzony przez Annę Bednarz.
Dużo emocji wzbudził panel dyskusyjny, w którym wzięło udział 5 zaproszonych Kobiet Sukcesu: Katarzyna Jarośka-Kurowska, Magdalena Jagiełło, Anna Przywara, Alicja Litwin oraz Beata Praszczyk. Tematem panelu było hasło przewodnie wydarzenia: Kobiety na ścieżkach sukcesu. Poruszające dyskusje skłoniły do refleksji i podkreśliły znaczenie równowagi między życiem osobistym a zawodowym. Historie naszych prelegentek pokazały, że każda z nas podąża inną ścieżką, by móc osiągnąć swój osobisty sukces.
Tegoroczna edycja Automotive (z) kobiecą pasją pokazała, że każda kobieta może znaleźć swoją własną ścieżkę do sukcesu, a siła kobiet manifestuje się niezwykle delikatnie poprzez determinację i zaangażowanie. To było nie tylko spotkanie liderek, ale prawdziwe święto kobiecej siły i inspiracji, której potrzeba w dzisiejszym świecie.
Źródło: SQD Alliance
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?