Zrobotyzowane spawanie w produkcji samochodów ciężarowych
„Wysokie zapotrzebowanie ilościowe, perfekcyjna regularność dostaw i oczekiwany najwyższy, powtarzalny poziom jakości spowodowały konieczność realizacji projektu przy wsparciu robotyzacji. Udało się osiągnąć wydajność i powtarzalność spawania lepszą, niż to było wstępnie zakładane." - Jarosław Szytow, Dyrektor Zakładu Produkcyjnego Tru-Flex Polska. |
Wyzwania
W projekcie spawania kompensatorów z większymi niż zwykle poziomami przesunięć i wibracji, kluczowa stała się technologia spawania pozwalająca na wykonanie wyjątkowo trwałych spoin. Wysokie zapotrzebowanie ilościowe, perfekcyjna regularność dostaw i oczekiwany najwyższy, powtarzalny poziom jakości spowodowały konieczność realizacji projektu przy wsparciu robotyzacji. Dodatkowym wyzwaniem był wyjątkowo krótki czas przewidziany na stworzenie stanowisk zrobotyzowanych - cztery miesiące.
Do współpracy zaproszono firmę ROBOPARTNER, która specjalizuje się w robotyzacji spawania, szczególny nacisk stawiając na rozwój wiedzy i praktyki w zakresie zaawansowanych technologii spawania. Aby zrealizować założenia projektu, należało zoptymalizować czas spawania detalu oraz dostosować technologię do różnych gatunków stali nierdzewnej, z których miał powstać detal tak, aby zapewnić doskonałą jakość produktu końcowego.
Korzyści
Klienci Tru-Flex mogą być pewni, że otrzymają produkty spełniające ich unikatowe wymagania zarówno w zakresie jakości, jak i czasu realizacji zleceń. Robotyzacja znacząco wspiera proces dostarczania wartości dla klienta, ale sukces projektu i biznesu zawsze zależy od ludzi, ich specjalistycznej wiedzy, zaangażowania i współpracy.
„Projekt został zrealizowany zgodnie z założeniami. Udało się osiągnąć wydajność i powtarzalność spawania lepszą, niż to było wstępnie zakładane. Przy kolejnych projektach firma ROBOPARTNER będzie naszym integratorem pierwszego wyboru." - podsumowuje Jarosław Szytow, Dyrektor Zakładu Produkcyjnego Tru-Flex Polska. |
- Robotyzacja przez duże R - czyli Yaskawa na STOM-Robotics 2024
- Przemysł Zrobotyzowany na STOM-Robotics 2024
- Automatyzacja i robotyzacja produkcji w Bydgoszczy
- I Świętokrzyskie Forum Robotyki - Kielce
- Nowe trendy w produkcji automotive na #APS2024
- Nowoczesna forma przemysłu czyli INNOFORM® 2024
- Nowoczesne rozwiązania SCHUNK na STOM 2024
- Zrobotyzowana kooperacja Yaskawa Polska & Schmalz Polska
- Strefa bezpieczeństwa i testy uderzeniowe Troax Poland
- Jakie są trendy w automatyce i robotyce przemysłowej?
- Bezpieczna robotyzacja przemysłu na ITM 2024
- Innowacje w praktyce czyli robotyzacja i automatyzacja na wyciągnięcie ręki
- Duet targów TOOLEX i ExpoWELDING w Katowicach