Szukaj w działach:

SEW-EURODRIVE Polska stawia na zrównoważony rozwój

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Dla SEW-EURODRIVE Polska zrównoważony rozwój to nie tylko modne hasło, ale jedyny słuszny sposób prowadzenia działalności po to, by być najlepszym partnerem biznesowym dla Klientów w zmieniającym się świecie. Wszystko pod hasłem #TheGreenSideOfDrive!


„Nasze inwestycje w Strategię Zrównoważonego Rozwoju oraz cyfryzację pozwalają nam na wprowadzanie innowacji w zakresie produktów, procesów oraz usług, dzięki którym obniżamy nasz ślad węglowy i zużycie zasobów. W ten sposób realizujemy postulaty zrównoważonego rozwoju, takie jak ochrona środowiska, efektywne wykorzystanie zasobów czy solidarność międzypokoleniowa" – mówi Tomasz Wieland, Prezes Zarządu SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.

 

Zrównoważony rozwój nie jest dla SEW-EURODRIVE Polska nowym pojęciem. Od wielu lat w jej działalność wpisują się aspekty ESG (z ang. Environment, Social, Governance), a obecnie, ze względu na wymogi prawne, dodatkowo rozszerzone zostały ekologiczne i ekonomiczne działania, mające na celu dbałość o środowisko, jakość życia obecnych i przyszłych pokoleń, a także ład korporacyjny i etykę prowadzenia biznesu.

Strategia Zrównoważonego Rozwoju SEW-EURODRIVE uwzględnia również dodatkowy element Q - quality, ponieważ wysoka jakość zawsze była, jest i będzie tym, co wyróżnia SEW-EURODRIVE Polska i zapewnia długi czas użytkowania produktów tej marki. Wszystkie te działania przynoszą korzyści firmie, ale przede wszystkim Klientom oraz pozostałym Interesariuszom.

Jednocześnie SEW-EURODRIVE Polska projektuje technikę napędową i rozwiązania do automatyzacji w taki sposób, by były jak najbardziej energooszczędne. Tym samym wspiera Klientów we wdrażaniu rozwiązań mających na celu obniżenie zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych, a także redukcję śladu węglowego.

W następstwie obecnych czterech megatrendów - cyfryzacji, deglobalizacji, zmian demograficznych i dekarbonizacji - zrównoważony rozwój zyskuje na znaczeniu. Wynika to z faktu, że świat stoi w obliczu historycznych zmian. Klęski żywiołowe pojawiają się częściej niż kiedykolwiek, a kryzysy gospodarcze, polityczne i społeczne dotykają wszystkich ludzi na świecie.

Firmy są odpowiedzialne za działania i zrobienie tego, co możliwe, aby spowolnić skutki negatywnych zmian klimatu. Obecny cel Unii Europejskiej - neutralność klimatyczna do 2050 roku - zobligowała firmy do zmiany strategii i nowego działania. Dla SEW-EURODRIVE Polska to impuls do wdrożenia Strategii Zrównoważonego Rozwoju, zintensyfikowania działań w zakresie realizacji nakreślonych przez ONZ celów SDG (z ang. Sustainable Development Goals) oraz kompleksowego inwestowania w cyfryzację procesów i usług.

 


„Strategia Zrównoważonego Rozwoju to nowa, holistyczna inicjatywa, w ramach której SEW-EURODRIVE Polska wprowadza zmiany produktów, procesów i usług tak, by napędzać świat w jeszcze bardziej świadomy i zrównoważony sposób, pokazując w ten sposób naszą #TheGreenSideOfDrive” - odsumowuje Prezes Zarządu.

 

-- > Zapoznaj się z Raportem Zrównoważonego Rozwoju, który podsumowuje dotychczasowe działania SEW-EURODRIVE Polska i wytycza kierunki działań w przyszłości

 

Źródło: SEW-EURODRIVE Polska 

 


SEW-EURODRIVE Polska
Techniczna 5
92-518 Łódź
+48 42 270 90 00
POWIĄZANE
Całkowicie zautomatyzowany proces separacji Stosowanie obornika na polach kojarzy się z nieprzyjemnym zapachem, ale w zakresie zarząd...
Roboty przemysłowe i współpracujące - konferencja Axon Media Konferencja Techniczna "Roboty przemysłowe i współpracujące" zorganizowana została ...
Zrównoważona produkcja dzięki regeneracji używanych robotów W ramach usług napraw i regeneracji, użytkownicy robotów mogą odsprzedać używane m...
Jak zwiększyć wydajność lini pakujących? Podczas targów Warsaw Pack 2020, na temat jak zwiększyć wydajność lini produkcyjnyc...
Odwiedź Targi PCI Days 2022 Już w dniach 22-23 czerwca 2022 w Expo XXI w Warszawie odbędą się Targi Dostawców ...
Targi AUTOMATICON 2022 już za nami Za nami 26. edycja Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICO...
Partnerzy