Szukaj w działach:

Przeszło 200 tys. osób skorzystało z Akademii Universal Robots

POSŁUCHAJ ARTYKUŁUUniversal Robots, wiodący na świecie producent robotów współpracujących (cobotów), od 2016 roku oferuje szkolenia z zakresu robotyki.


W ciągu tych 7 lat UR zbudował 119 ośrodków szkoleniowych na całym świecie, z których skorzystało już 200 000 entuzjastów robotyki, w tym ponad 10,5 tysiąca osób z samego regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Niekwestionowanym liderem wśród państw CEE jest Polska, z której pochodzi najwięcej zarejestrowanych użytkowników Akademii Universal Robots – blisko 3 tysiące osób. Pokazuje to, jak dużym zainteresowaniem w Polsce cieszy się technologia robotów współpracujących. Jest to również prognostyk na poprawę stanu robotyzacji w kraju znad Wisły w ciągu najbliższych lat.

 


To wspaniałe, że tak wiele osób z całego świata skorzystało już z oferty naszych szkoleń, aby podnieść swoje umiejętności w zakresie robotyki – mówi Mikkel Vahl, Globalny Dyrektor Akademii i Edukacji w Universal Robots. – Jesteśmy firmą z misją – automatyzacja wszędzie i dla każdego – a kluczowym jej elementem jest zapewnienie naszym użytkownikom wysokiej jakości szkoleń, które podniosą ich umiejętności potrzebne do wykorzystania pełnego potencjału cobotów.

 

Universal Robots wśród swoich klientów ma firmy każdej wielkości, zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i marki z segmentu MŚP. Dzięki temu UR zna różnorodne zapotrzebowanie klientów. To pozwala producentowi cobotów na rozwój swojej gamy robotów współpracujących, które dziś wspierają przedsiębiorstwa każdej wielkości i automatyzują wszelkie procesy, począwszy od zadań typu pick and place, bin picking, po paletyzację ciężkich ładunków i spawanie statków. Różnorodność potrzeb klientów ma swoje odzwierciedlenie w ofercie Akademii UR. Znajdziemy w niej szereg kursów, od bezpłatnego wirtualnego e-learningu po szczegółowe i indywidualne szkolenia stacjonarne. 

 

Przeszło 200 tys. osób skorzystało z Akademii Universal Robots

 

 


– Mamy kursy od poziomu podstawowego do zaawansowanego, więc bez względu na zadanie lub wielkość firmy, można znaleźć odpowiednie dla siebie szkolenie, które pomoże odnieść jeszcze większy sukces w automatyzacji. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z Akademii UR, bowiem dostrzegamy, że klienci, którzy biorą udział w naszych szkoleniach, są bardziej pewni siebie i odnoszą większe sukcesy – mówi Mikkel Vahl.

 

Przedstawiciele polskiego przemysłu chętnie korzystają ze szkoleń oferowanych przez partnerów Universal Robots.


– Od samego początku procesu wdrażania robotów Universal Robots w naszym zakładzie przeprowadziliśmy szereg szkoleń na poziomie podstawowym i zaawansowanym, obejmujących również zakres konserwacji i serwisu. Ta usystematyzowana wiedza pozwoliła nam na pomyślne wdrożenie już ponad 20 cobotów UR na końcówkach naszych linii produkcyjnych, co znacząco zwiększyło wydajność i niezawodność naszych procesów produkcyjnych w zakładzie, poprawiając jednocześnie ergonomię pracy i poziom bezpieczeństwa – mówi Maksymilian Skórka, Specjalista ds. Automatyzacji w firmie Lipton Teas and Infusions.

 

Nadchodzą nowe oferty szkoleniowe

Wśród użytkowników Akademii UR znajdziemy osoby z ponad 130 państw. Wszyscy wzięli udział w bezpłatnych kursach online, uczestniczyli w wirtualnych, bądź stacjonarnych szkoleniach prowadzonych przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów z Universal Robots lub autoryzowanego partnera szkoleniowego.

Akademia UR jest cały czas aktualizowana. Jeszcze w tym i następnym roku w ofercie szkoleniowej pojawią się liczne dodatki, a wśród nich: e-learningi dotyczące oceny ryzyka, paletyzacji, czy nowy i ulepszony system symulacji. Najważniejszym dodatkiem do Akademii UR będzie jednak szkolenie z konfiguracji i programowania najnowszego cobota od Universal Robots – UR20.

Więcej informacji o Akademii Universal Robots na stronie: https://academy.universal-robots.com/pl/ 

Fakty o Akademii UR

  • Start programu: 2016 r.
  • Ponad 205,000 zarejestrowanych użytkowników do sierpnia 2023 
  • Użytkownicy z ponad 130 państw
  • 119 Certyfkowanych Ośrodków Szkoleniowych na całym świecie – więcej wkrótce.
 


Źródło: 
Universal Robots

Universal Robots A/S
Siemensova 2717/4
155 00 Praha 13
+48 504 413 113
POWIĄZANE
Amica 4.0 – transformacja cyfrowa producenta AGD Podczas konferencji, która odbyła się 24 stycznia w Warszawie, rozmawiano o wizji ...
Zrobotyzowany przewodnik po STOM-ROBOTICS 2024 Ponad 700 wystawców, współwystawców i firm reprezentowanych z 21 kra...
OMRON i OnRobot połączyły siły Firma OMRON Industrial Automation Europe zawarła nową umowę dystrybucyjną z OnRobot, duńs...
Masters&Robots 2019 - Don`t miss the future Masters&Robots to wydarzenie dla chcących uczynić swój biznes konkurencyjnym w ...
Jak zwiększyć wydajność lini pakujących? Podczas targów Warsaw Pack 2020, na temat jak zwiększyć wydajność lini produkcyjnyc...
Jak automatyzacja i robotyzacja mogą pomóc w intralogistyce? Rozwiązania z zakresu automatyki i robotyki zwiększają elastyczność, aby zrównoważy...
Partnerzy