Szukaj w działach:

Dopak zaprasza na Targi Fakuma 2023

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Dopak - wiodący dostawca maszyn i usług dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce oraz KraussMaffei – globalny producent maszyn i urządzeń do technologii wtryskiwania i ekstruzji zapraszają na Targi Fakuma 2023 r.


To prestiżowe wydarzenie jest gwarancją uzyskania kompleksowego przeglądu maszyn, technologii przetwarzania i surowców w jednym miejscu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-21 października we Friedrichshafen w Niemczech. Ekspertów z firm Dopak oraz KraussMaffei można znaleźć w hali A7, na stoisku 7303.

Jak zwykle firma KraussMaffei przygotowała wiele nowości produktowych i technologicznych. Producent postawił sobie za cel udowodnić, że technologia MuCell jest doskonała nie tylko dla detali stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym, ale również dla skomplikowanych produktów, które dotychczas nie były głównym celem tej metody produkcji. Dzięki oszczędnościom materiałowym i energetycznym, które generuje ta technologia można ograniczyć koszty produkcyjne i znacznie zredukować ślad węglowy.

Pokaz live technologii MuCell z wykorzystaniem fizycznego spieniania zostanie zademonstrowany na elektrycznej wtryskarce PX 321-1400. Specjalnie dla tej technologii KraussMaffei opracował nową specjalistyczną geometrię ślimaka. W efekcie zastosowania ślimaka KraussMaffei HPS-Physical Foaming możliwe jest zwiększenie wydajności plastyfikacji o 30%, w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku wersjami ślimaków do MuCell. Dodatkowo, po raz pierwszy w procesie MuCell zostanie z powodzeniem zastosowana funkcja adaptacyjnej kontroli procesu APC plus. 

Na uwagę zasługuje także prototyp innowacyjnego roweru dziecięcego Lion Bike, który będzie można zobaczyć na stoisku KraussMaffei. Rama i widełki są wykonane z wysokowydajnego polimeru poliamidu 6, zawierającego w 40% włókna węglowe pochodzące z recyklingu. Główne komponenty powstają w procesie formowania wtryskowego, na maszynie MX 1600 firmy KraussMaffei.

Dzięki przełomowej i oszczędzającej zasoby kompozycji materiałów, emisja CO2 jest niższa aż o 67%, w porównaniu do rowerów z konwencjonalnymi aluminiowymi ramami i widełkami. Pierwsze gotowe rowery Lion Bike będą dostępne na rynku od wiosny 2024 r.

Firma Dopak zaprasza także do odwiedzenia stoisk jej partnerów:

Dopak Targi Fakuma 2023 partnerzy firmy

 


Źródło: DopakDopak Sp. z o.o.
E. Kwiatkowskiego 5a
52-407 Wrocław
+48 71 35 84 000
POWIĄZANE
Roboty stworzą buty Adidasa Adidas wypuszcza nowy projekt butów z cholewką z tkaniny, która jest tkana ...
Zrobotyzowane rozwiązania na MODERNLOG 2023 Najważniejsze firmy z branży, angażujący program konferencyjny, pokazy maszyn na żywo &nd...
Roboty SCARA - innowacyjny wynalazek na miarę naszych czasów W nowoczesnych i zautomatyzowanych fabrykach coraz częściej doceniane są i wybierane robo...
Zautomatyzowana analiza komórek Jakie lekarstwo może pokonać raka? Jaka dawka pozwala osiągnąć pożądany efekt bez skutk&o...
ITM Industry Europe 2024 Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na kolejną edycję Targów ITM Industry E...
Kolejna konferencja Top Industry Summit IX edycja konferencji Top Industry Summit - jednego z najważniejszych wydarzeń branży prz...
Partnerzy