Szukaj w działach:

Zrobotyzowane rozwiązania na MODERNLOG 2023

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Najważniejsze firmy z branży, angażujący program konferencyjny, pokazy maszyn na żywo – na przełomie maja i czerwca odbędzie się kolejna edycja Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG. Wydarzenie co roku przyciąga wystawców z Polski i zagranicy, stając się jednym z najważniejszych spotkań sektora logistycznego w naszym kraju.


Wydarzenie odbędzie się w dniach 30.05-2.06 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. MODERNLOG każdego roku odzwierciedla aktualne trendy i wyzwania rynkowe. W sumie w całym bloku targów ITM Industry Europe, MODERNLOG i Subcontracting będzie można zapoznać się z ofertą blisko 500 wystawców.  


– Bardzo się cieszę, że obok imprezy targowej, na której możemy obserwować dynamiczny rozwój branży logistycznej, MODERNLOG stał się również miejscem debaty i wymiany doświadczeń oraz pomysłów na adaptację do wciąż zmieniających się warunków. Po rozmowach z naszymi wystawcami czy prelegentami konferencji Smart Warehouse jestem przekonana, że będą to 4 inspirujące i merytoryczne dni spędzone z najlepszymi w branży – mówi Hanna Zdrojewska, Dyrektor Targów MODERNLOG.

 

Liderzy branży w Poznaniu!

Wśród wystawców znajdują się zarówno polscy liderzy, jak i znane zagraniczne marki m.in. dostawcy usług logistycznych, przedstawiciele firm z branży e-commerce, producenci systemów informatycznych i technologicznych czy operatorzy magazynów. 

Po raz pierwszy na MODERNLOG zaprezentują się IMI Supply Chain Solutions i Agrippa Solutions, skandynawska firma dostarczająca oprogramowanie dla magazynowania i łańcucha dostaw. 


– Niezależnie od tego czy zarządzasz małymi procesami magazynowymi, czy też globalnymi, zautomatyzowanymi sieciami łańcucha dostaw, nasza wszechstronna oferta umożliwia efektywną automatyzację i optymalizację zadań, transakcji oraz operacji w dowolnej skali. Pozwól IMI wraz z Agrippa Solutions wspierać Twój łańcuch logistyczny, aby rozwinąć pełnie swoich możliwości – mówi Christian Svendsen, Założyciel Agrippa Solutions, obecnie część IMI Supply Chain Solutions.

 

Podczas wydarzenia przedstawiciele firmy chętnie odpowiedzą na pytania, przeprowadzą demonstrację aplikacji i opowiedzą, w jaki sposób mogą pomóc zoptymalizować procesy zarządzania magazynem i łańcuchem dostaw.

Firma InPost Fulfillment zaprasza na swoje stoisko osoby myślące o skalowaniu biznesu przy wsparciu doświadczonego partnera. 


 Na targach będziemy obecni nie tylko, aby porozmawiać o zaletach fulfillmentu, ale także o szerszych możliwościach wsparcia i skalowania biznesu e-commerce – mówi Łukasz Wysokiński, Dyrektor Zarządzający InPost Fulfillment. – Jako lider logistyki w kraju, korzystamy z synergii usług InPost nie tylko, aby oferować niezawodne rozwiązania z zakresu first mile, last mile czy cross-border, ale także wszelkiego rodzaju narzędzia pomagające zwiększyć sprzedaż i rozwinąć działalność w zależności od potrzeb Klienta. Oferujemy tym samym kompleksowe know-how dla biznesu, bo gdy Klient rośnie z nami, jest to sytuacja win-win dla obu stron. 

 

Na MODERNLOG prezentowane są nowoczesne rozwiązania wspierające pracę logistyków – wśród nich między innymi systemy firmy LOGIS, które pozwalają na usprawnianie procesów magazynowych. 


– W dzisiejszym dynamicznym otoczeniu biznesowym, optymalizacja procesów logistycznych jest kluczowym czynnikiem sukcesu – mówi Prezes Zarządu LOGIS Piotr Partyka. – Dlatego na targach MODERNLOG przedstawimy zaawansowane rozwiązania zwiększające wydajność operacji magazynowych: regały mobilne, pojazdy autonomiczne do transportu towarów wewnątrz magazynu, regały satelitarne, przenośniki rolkowe oraz wózki widłowe.

 

Targi to także idealna okazja, aby zapoznać się z szeroką ofertą producentów nowoczesnych rozwiązań, poznać integratorów systemów, sprawdzić ofertę ich dystrybutorów czy porozmawiać z wystawcami o świadczonych usługach. 


– Doświadczenia poprzednich lat pokazały eksplozję sprzedaży realizowaną kanałem e-commerce, co sprowokowało firmy do jeszcze większej poprawy efektywności procesów logistycznych. Nie da się tego osiągnąć bez automatyzacji pakowania – opowiada Rafał Wiraszka, Senior Account Manager Eastern Europe w firmie Packsize. – Nasza firma podczas targów MODERNLOG skoncentruje się na prezentacji rozwiązań poprawiających tzw. packaging proces flow. Pokażemy m.in. dotychczasowe rozwiązania – maszynę X7 produkująca do 1020 zmiennych wymiarowo kartonów, a także nowość – maszynę X5, dzięki której zamawiane produkty zawsze idealnie pasują do kartonu. 

 

Czas na roboty

Prezentacja najnowocześniejszych rozwiązań intralogistycznych to obowiązkowy element MODERNLOG. Pokazy maszyn na żywo odbędą się w strefie In4Log, gdzie z bliska będzie można przyjrzeć się pracującym urządzeniom. Strefa organizowana jest we współpracy z Wydawnictwem Medialog i szerokim gronem partnerów technologicznych. W tym roku są to m.in. Agroma-Polsad, AIUT, Anter System, B3D, Continental, Craemer, Fronius Polska, LGS Maximal, Mosca oraz Pol-Plan. Co dokładnie w tym roku pokażą wystawcy? Firma AIUT zaprezentuje kompleksowy autonomiczny system intralogistyczny wraz z różnymi modelami robotów mobilnych Formica, które umożliwiają pełną automatyzację transportu wewnętrznego.


– Wprowadzenie robotów mobilnych AMR do zakładów produkcyjnych i magazynów to krok w kierunku pełnej automatyzacji dostaw. Podczas 4 dni targów MODERNLOG będzie można oglądać podczas pracy łącznie trzy modele AMR AIUT Formica, w tym unikalnie niski pojazd Formica 12, dopasowany do indywidualnych wymagań branży automotive, z którą współpracujemy. To właśnie możliwość kastomizacji jest jednym z wyróżników naszego rozwiązania, o czym również szerzej opowiemy podczas wydarzenia – mówi Roman Szulik, Dyrektor Działu Robotów Mobilnych w firmie AIUT. 

 

Praktycy dla praktyków

Dwudniowa konferencja Smart Warehouse  to kolejny ważny punkt w programie targów. W dniach 31 maja i 1 czerwca na scenie spotkają się eksperci z branży logistycznej, aby podzielić się swoimi doświadczeniami z zakresu automatyzacji oraz robotyzacji procesów magazynowych czy wykorzystania inteligentnych technologii (IoT, AI, VR) w intralogistyce.

W 4 panelach dyskusyjnych wezmą udział przedstawiciele m.in. ABB, AIUT, Consafe Logistics, Europa Systems, Jungheinrich Polska, Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny, Orbico Supply, Toyota Material Handling czy Wyższa Szkoła Logistyki. Prelegenci będą dyskutować na tematy: #IoT digitalizacja, #Mechanizacja i automatyzacja procesów magazynowych, #AGV roboty oraz #Fulfillment – logistyka dla e-commerce. Konferencję rozpocznie specjalny panel otwierający, który skupi się na relacji human vs robotics, odbędą się także samodzielne prezentacje partnerów konferencji. Rejestracja na wydarzenie dostępna jest na stronie: www.smartwarehouse.modernlog.pl 

Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG potrwają od 30 maja do 2 czerwca 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie odbędą się także: Targi ITM Industry Europe, Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle.

--> Lista wystawców i szczegóły wydarzenia 

 

Źródło: Grupa MTP 

POWIĄZANE
Cyfrowe technologie od ABB w fabryce URSA Polska Czasami jeden uszkodzony silnik wystarczy, aby zatrzymać zakład przemysłowy i z każdą god...
Tajwańskie przedsiębiorstwa na ITM Industry Europe Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA), działająca z ramienia Ministerstwa ...
Zapisy na HumanTech Summit 2022 zostały otwarte! Zapisy na uczestnictwo bierne w Konferencji HumanTech Summit 2022 zostały otwarte! Zachęc...
Znakowanie płytek PCB z wykorzystaniem stanowiska zrobotyzowanego Znakowanie małych elementów (np. płytek PCB, części silników i urządzeń elek...
RPA w procesach kontroli jakości Wiele przedsiębiorstw staje przed decyzją co zrobić, aby zwiększyć wydajność i szybkość p...
ASTOR i InterMarium dla rozwoju inteligentnej intralogistyki 11 maja br. w ASTOR Innovation Room w Krakowie, firmy ASTOR oraz FlexSim InterMarium podp...
Partnerzy