Szukaj w działach:

FANUC Polska na targach STOM-TOOL 2023

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

FANUC Polska zaprasza w dniach 28-31 marca br. do Targów Kielce na XVI edycję Targów Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL.


Autorzy najnowszego badania Index MiU ujawniają, że 34 proc. firm z branży obróbki metali planuje zwiększyć nakłady na odnowienie parku maszyn i urządzeń w nadchodzących miesiącach, a 55 proc. chce utrzymać je na tym samym poziomie. Kieleckie targi Stom-Tool, organizowane z myślą o prezentacji najnowszych zdobyczy techniki w obszarze obróbki metali mogą stać się szansą na realizację tych potrzeb. Podczas tegorocznej edycji, po raz pierwszy zaplanowanej aż na cztery dni, będzie można spotkać się z wiodącymi producentami technologii. Japońska firma FANUC zaprezentuje niezawodne centra obróbcze ROBODRILL, precyzyjne przecinarki drutowe ROBOCUT, a także bezkonkurencyjne roboty przemysłowe.

Menedżerowie odpowiedzialni za rozwój produkcji często podkreślają, że o sukcesie w branży wytwórczej decyduje umiejętne połączenie potencjału ludzi oraz możliwości maszyn. W praktyce oznacza to, że najważniejszy jest wybór właściwej technologii, zmiana modelu organizacji produkcji oraz rozwijanie kompetencji załogi.

W każdym z tych obszarów producentom z pomocą przychodzi firma FANUC – pionier w dziedzinie technologii CNC, a także wiodący dostawca robotów i obrabiarek przemysłowych znajdujących zastosowanie w najbardziej wymagających branżach produkcji.

Podczas zbliżających się targów Stom - Tool firma FANUC zaprezentuje wyjątkowe aplikacje doskonale wpisujące się w aktualne wyzwania rynkowe. Dzięki takim rozwiązaniom producenci zyskują nowe możliwości podnoszenia efektywności, lepszego wykorzystania zasobów, w tym pracowników, surowców i energii, a w efekcie ograniczania kosztów wytwarzania.

 

FANUC ROBODRILL


Wszechstronność i inteligencja

To główne przesłanie strefy, w której będą prezentowane innowacyjne centra obróbcze FANUC Robodrill, charakteryzujące się ponadprzeciętną szybkością, precyzją i jakością, możliwością zapewnienia najkrótszych czasów cykli produkcyjnych oraz niezwykłą żywotnością.

Pierwszą prezentowaną aplikację stanowić będzie centrum obróbcze FANUC Robodrill (10k HPC + wanna 340L) w największym dostępnym w ramach serii rozmiarze L. Maszyna zaprezentuje wysoko wydajną obróbkę zgrubną (HPC). Druga z aplikacji pokazowych została stworzona w oparciu o maszynę FANUC Robodrill w wersji rozbudowanej (Adv 24k + wanna 100L). Obie aplikacje mają za zadanie podkreślić, że obrabiarki marki FANUC, mimo że są maszynami uniwersalnymi, doskonale radzą sobie z procesami wymagającymi dużej dokładności, m.in. obróbką implantów zębowych, stanowiących istotne wyzwanie współczesnej stomatologii. Maszyna zostanie zaprezentowana w duecie z robotem współpracującym o wydłużonym ramieniu CRX 10iA/L, dzięki czemu będzie można przekonać się, że automatyzacja obsługi maszyn to najlepszy sposób na lepsze wykorzystanie kompetencji zespołu, a także produkowanie w oparciu o wyjątkowo korzystne stawki godzinowe.

Warto dodać, że prezentowane centra obróbcze FANUC są atrakcyjną alternatywą dla dużych, wyspecjalizowanych i często znacznie droższych maszyn obróbczych. Z kolei targi Stom-Tool to doskonała okazja, by przyjrzeć się im z bliska i porozmawiać ze specjalistami na temat unikalnych funkcji, które kryją się w technologii rozwijanej w Japonii od ponad 60 lat.

FANUC Robodrill z robotem współpracującym CRX

 

Obróbka elektroerozyjna dla najbardziej wymagających detali

Producenci zainteresowani obróbką elektroerozyjną będą mieli szansę przyjrzeć się innowacyjnej przecinarce drutowej FANUC Robocut α-C400iB, ze sterowaniem FANUC 31i-W model B, prezentowanej w procesie obróbki narzędzi. Odwiedzający stoisko będą mogli przekonać się, że ta maszyna jest rozwiązaniem wręcz idealnym do obróbki detali o skomplikowanych i złożonych kształtach jak stemple, wykrojniki, matryce, które są trudne lub wręcz niemożliwe do uzyskania w wyniku obróbki skrawaniem. Warto zwrócić uwagę na modułową budowę maszyny, a także fakt, że jest ona zbudowana niemal w 100 proc. z komponentów wytworzonych we własnych fabrykach FANUC w Japonii.

Bezkonkurencyjne roboty FANUC

Firma FANUC od lat oferuje największy wybór robotów na świecie. Maksymalny udźwig jednostek dostępnych w ofercie producenta sięga aż 2,3t a zasięg 4,7m. Japońscy konstruktorzy wciąż dostrzegają jednak przestrzeń, którą mogą wypełnić innowacje i całkowicie nowe koncepcje produktów. Przykładem tego podejścia do rozwoju oferty są roboty współpracujące CRX, które pojawiły się w następstwie wcześniej wprowadzonej linii robotów CR. Nowe, białe jednostki CRX w porównaniu do swoich zielonych poprzedników CR są znacznie lżejsze i smuklejsze, a dodatkowo oferują znacznie szerszy pakiet funkcji ułatwiających programowanie i obsługę.

FANUC robot współpracujący CRX

 

Podczas kieleckich targów będzie można obejrzeć tego typu roboty w aplikacji obsługi maszyny, a także w procesie spawania. Zastosowanie robota w obu prezentowanych procesach to przykład dodatkowych możliwości zwiększenia wydajności, poprawy bezpieczeństwa, a także znacznego zwiększenia elastyczności produkcji.

W ramach wystawy FANUC będzie można przyjrzeć się również aplikacji stworzonej przez firmę ZAP Robotyka, specjalizującą się w robotyzacji procesów spawalniczych. Producent stanowiska pokaże system złożony z dwóch robotów spawalniczych FANUC ARC Mate, wyposażonych w spawarki Fronius oraz Kempi, pracujące z detalem na pozycjonerze 2-osiowym. Prezentowane roboty to nowoczesne urządzenia, zaprojektowane z myślą o osiąganiu najwyższego poziomu precyzji oraz skuteczności podczas pracy. Ich zaletami są między innymi: łatwość programowania, szybka praca, duże pole robocze oraz możliwość integracji ze złożonymi liniami produkcyjnymi.

W ramach pokazu robotów zaplanowano również zrobotyzowany montaż przeciwwagi w kadziach, które można znaleźć w domowych pralkach. Robot o udźwigu 210 kg w oparciu o kamerę 3D będzie wykonywał powtarzalne i monotonne zadania, co zagwarantuje znaczną oszczędność czasu i pieniędzy, a także poprawę ergonomii pracy. Jego zadaniem będzie również kontrola wagi detalu z możliwością automatycznej wymiany chwytaka w zależności od produkowanego asortymentu. 

Firma FANUC Polska zaprasza wszystkich do odwiedzenia swojego stoiska C-14 na targach STOM-TOOL 2023.

 

Źródło: FANUC Polska


FANUC Polska Sp. z o.o.
Tadeusza Wendy 2
52-407 Wrocław
+48 71 77 66 160
POWIĄZANE
Nabór do Polskiej Wystawy Gospodarczej rozstrzygnięty Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta RP - nabór na Wystawców Polskiej Wy...
Żadna firma nie jest za mała na robotyzację Prezes Universal Robots, Jürgen von Hollen, omówił w Warszawie aktualne trend...
FANUC wyróżniony za działania na rzecz klimatu FANUC, globalny lider w dziedzinie automatyzacji fabryk, został doceniony za wiodącą rolę...
IT w produkcji i logistyce Konferencja IT w Produkcji i Logistyce organizowana przez firmę GigaCon będzie miejscem o...
Linie montażowe – klucz do optymalizacji produkcji Celem przedsiębiorstwa produkcyjnego jest osiągnięcie maksymalnego zysku przy wykorzystan...
Prezes Andrzej Mochoń wiceprezesem rady PIPT Podczas walnego zgromadzenia Izby, które odbyło się online 29 maja, dr Andrzej Moc...
Partnerzy