Szukaj w działach:

Zautomatyzowane programowanie robota

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Oqton i Valk Welding ogłaszają partnerstwo w celu przyspieszenia produkcji dzięki zautomatyzowanemu programowaniu robota.

Oqton, dostawca oprogramowania pomagający producentom zwiększyć innowacyjność i wydajność poprzez inteligentną automatyzację produkcji, oraz Valk Welding, lider w dziedzinie elastycznych zrobotyzowanych systemów do spawania łukowego, ogłosili nawiązanie współpracy, której celem jest transformacja branży spawalniczej. W rezultacie oprogramowanie Oqton stanie się częścią rozwiązania automatycznego programowania robotów (ARP) firmy Valk Welding, przeznaczonego do zróżnicowanej produkcji jednostkowej (HMLV). Valk Welding ARP zasilany przez Oqton umożliwia 10X szybsze programowanie niż tradycyjne rozwiązania do programowania offline. Dodatkowo, zautomatyzowane spawanie robotem jest 3X szybsze niż spawanie ręczne przy nawet 4X niższych kosztach niż w przypadku pracy ręcznej. Nowe techniki i procesy, które firmy wspólnie opracują, mają na celu zwiększenie wykorzystania zrobotyzowanego spawania do produkcji jednostkowej lub małoseryjnej, która wcześniej była ekonomicznie opłacalna tylko przy zastosowaniu ręcznego spawania.

Valk Welding ARP powered by Oqton autonomicznie generuje programy spawania robotów bezpośrednio z plików 3D CAD, zmniejszając potrzebę kosztownego programowania. Rozwiązanie opiera się na sztucznej inteligencji, która uczy się na podstawie najlepszych praktyk operatora, aby udoskonalić procesy dla nowych elementów. W rezultacie spawacze lub osoby zajmujące się spawaniem, mogą z łatwością korzystać z tego oprogramowania bez wcześniejszej wiedzy na temat robotów lub geometrii 3D. Prostota i łatwość obsługi systemu Valk Welding ARP zasilanym przez Oqton, sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie do spawania zrobotyzowanego małych serii produkcyjnych i zróżnicowanej produkcji dla podwykonawców wielu branż produkcyjnych m.in. platformy podnośnikowe, palety transportowe, ogrodzenia i wiele innych.
 


Mark Forth, General Manager Industrial Manufacturing w Oqtonie skomentował: „Jesteśmy super podekscytowani współpracą z Valk Welding. Razem pomożemy klientom zrobić pierwsze kroki w kierunku w pełni automatycznego spawania robotem, używając ARP zasilanym przez Oqton.”

 


Peter Pittomvils, CCO, Valk Welding Group: „Jesteśmy szczęśliwi, że mamy Oqton w naszym pakiecie ARP - Automatic Robot Programming. Jako lider na rynku w 100% programowalnych offline robotów spawalniczych, jesteśmy gotowi do wykonania skoku na kolejny poziom! Oprócz naszych własnych projektów, wspieramy również Oqton u wszystkich innych integratorów systemów Panasonic, aby mogli służyć swoim klientom tym wspaniałym rozwiązaniem i naszym doświadczeniem."

 

Każdego roku więcej spawaczy przechodzi na emeryturę niż nowych spawaczy pojawia się w branży, dlatego bardziej niż kiedykolwiek istnieje zwiększona potrzeba automatyzacji procesu spawania. Amerykańskie Stowarzyszenie Spawalnicze (AWS) podaje, że średni wiek spawacza wynosi 57 lat, a do 2024 roku AWS szacuje, że w branży spawalniczej wystąpi deficyt 400 000 miejsc pracy. Dodatkowo, dostępność spawaczy w Europie zmniejsza się o 2% rocznie, a liczba ta będzie tylko rosła w nadchodzących latach. Podczas gdy niedobór spawaczy istnieje od wielu lat, niedobór programistów robotów z wiedzą na temat spawania również podkreśla potrzebę zautomatyzowanego rozwiązania.

Osoby zainteresowane zdobyciem więcej informacji o Valk Welding ARP zasilanym przez Oqton, mogą odwiedzić strony internetowe Oqton i Valk Welding.

Źródło: Valk Welding


Valk Welding
Místecká 985
CZ-739 21 Paskov
+48 696 100 686
POWIĄZANE
FANUC dostarczy 500 robotów do fabryki Forda w Kolonii Japońska firma FANUC, wiodący na świecie producent robotów przemysłowych, otrzymał...
Czas na transformację polskiego przemysłu Pandemia koronawirusa dowiodła, że firmy oparte o nowoczesne technologie i działające zgo...
Zostań wystawcą Targów ITM Polska Tegoroczne Targi Innowacje Technologie Maszyny ITM Polska odbywające się w dniach 4-7 czer...
Jak zarządzać energetyką i ciepłownictwem? Już 10 grudnia w Chorzowie specjaliści pracujący w sektorze energetycznym i ciepłowniczym...
Przegląd targów branżowych 2020 W kalendarzu targów przemysłowych na rok 2020 jest wiele interesujących wydarzeń b...
Co czeka rynek opakowań? Zrównoważona produkcja opakowań z tworzyw sztucznych, jadalne opakowania i nowe wy...
Partnerzy