Zautomatyzowane programowanie robota
Oqton i Valk Welding ogłaszają partnerstwo w celu przyspieszenia produkcji dzięki zautomatyzowanemu programowaniu robota.
Oqton, dostawca oprogramowania pomagający producentom zwiększyć innowacyjność i wydajność poprzez inteligentną automatyzację produkcji, oraz Valk Welding, lider w dziedzinie elastycznych zrobotyzowanych systemów do spawania łukowego, ogłosili nawiązanie współpracy, której celem jest transformacja branży spawalniczej. W rezultacie oprogramowanie Oqton stanie się częścią rozwiązania automatycznego programowania robotów (ARP) firmy Valk Welding, przeznaczonego do zróżnicowanej produkcji jednostkowej (HMLV). Valk Welding ARP zasilany przez Oqton umożliwia 10X szybsze programowanie niż tradycyjne rozwiązania do programowania offline. Dodatkowo, zautomatyzowane spawanie robotem jest 3X szybsze niż spawanie ręczne przy nawet 4X niższych kosztach niż w przypadku pracy ręcznej. Nowe techniki i procesy, które firmy wspólnie opracują, mają na celu zwiększenie wykorzystania zrobotyzowanego spawania do produkcji jednostkowej lub małoseryjnej, która wcześniej była ekonomicznie opłacalna tylko przy zastosowaniu ręcznego spawania.
Valk Welding ARP powered by Oqton autonomicznie generuje programy spawania robotów bezpośrednio z plików 3D CAD, zmniejszając potrzebę kosztownego programowania. Rozwiązanie opiera się na sztucznej inteligencji, która uczy się na podstawie najlepszych praktyk operatora, aby udoskonalić procesy dla nowych elementów. W rezultacie spawacze lub osoby zajmujące się spawaniem, mogą z łatwością korzystać z tego oprogramowania bez wcześniejszej wiedzy na temat robotów lub geometrii 3D. Prostota i łatwość obsługi systemu Valk Welding ARP zasilanym przez Oqton, sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie do spawania zrobotyzowanego małych serii produkcyjnych i zróżnicowanej produkcji dla podwykonawców wielu branż produkcyjnych m.in. platformy podnośnikowe, palety transportowe, ogrodzenia i wiele innych.
Mark Forth, General Manager Industrial Manufacturing w Oqtonie skomentował: „Jesteśmy super podekscytowani współpracą z Valk Welding. Razem pomożemy klientom zrobić pierwsze kroki w kierunku w pełni automatycznego spawania robotem, używając ARP zasilanym przez Oqton.” |
Peter Pittomvils, CCO, Valk Welding Group: „Jesteśmy szczęśliwi, że mamy Oqton w naszym pakiecie ARP - Automatic Robot Programming. Jako lider na rynku w 100% programowalnych offline robotów spawalniczych, jesteśmy gotowi do wykonania skoku na kolejny poziom! Oprócz naszych własnych projektów, wspieramy również Oqton u wszystkich innych integratorów systemów Panasonic, aby mogli służyć swoim klientom tym wspaniałym rozwiązaniem i naszym doświadczeniem." |
Każdego roku więcej spawaczy przechodzi na emeryturę niż nowych spawaczy pojawia się w branży, dlatego bardziej niż kiedykolwiek istnieje zwiększona potrzeba automatyzacji procesu spawania. Amerykańskie Stowarzyszenie Spawalnicze (AWS) podaje, że średni wiek spawacza wynosi 57 lat, a do 2024 roku AWS szacuje, że w branży spawalniczej wystąpi deficyt 400 000 miejsc pracy. Dodatkowo, dostępność spawaczy w Europie zmniejsza się o 2% rocznie, a liczba ta będzie tylko rosła w nadchodzących latach. Podczas gdy niedobór spawaczy istnieje od wielu lat, niedobór programistów robotów z wiedzą na temat spawania również podkreśla potrzebę zautomatyzowanego rozwiązania.
Osoby zainteresowane zdobyciem więcej informacji o Valk Welding ARP zasilanym przez Oqton, mogą odwiedzić strony internetowe Oqton i Valk Welding.
Źródło: Valk Welding
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?