Szukaj w działach:

Wszystko o Targach ExpoWELDING 2022

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Najważniejsze targi spawalnicze w Polsce i jedno z najbardziej uznanych wydarzeń branżowych w Europie - Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING będą miejscem prezentacji najnowszych i kompleksowych rozwiązań wykorzystywanych w procesie spawania. VIII edycja targów odbędzie się po raz pierwszy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w terminie 18-20 października 2022 r.


Technologie stosowane w spawalnictwie są niezwykle zaawansowane. Sam proces spawania jest wykorzystywany w bardzo wielu branżach, dlatego Zwiedzającymi Targi są przedstawiciele m.in. przemysłu hutniczego, górniczego, stoczniowego, budowlanego, kolejowego, energetycznego, automotive, czy spożywczego.

W czasie wydarzenia Wystawcy zaprezentują najnowsze, kompleksowe rozwiązania wykorzystywane podczas procesu spawania. Podczas tegorocznej edycji targów nie zabraknie szerokiej oferty czołowych przedstawicieli producentów sprzętu spawalniczego, oprogramowania, a także robotyzacji i automatyzacji. Pokazane zostaną narzędzia pozwalające uzyskać znacznie lepszą wydajność i jakość pracy. Na odwiedzających będzie czekać ekspozycja ponad 80 wystawców.

--> LISTA WYSTAWCÓW & PLAN TARGÓW

--> E-KATALOG WYSTAWCÓW

Zrobotyzowany.pl na Targach ExpoWELDING 2022

Zapraszamy do odwiedzenia nas podczas Targów ExpoWELDING na STOISKU 82.

Tradycyjnie portal Zrobotyzowany.pl jako patron medialny Targów ExpoWELDING ma dla Państwa Zaproszenie. Zaproszenie upoważnia do bezpłatnego wstępu na Targi po wcześniejszej rejestracji on-line i podaniu unikalnego kodu z Zaproszenia.

--> POBIERZ ZAPROSZENIE

--> REJESTRACJA ON-LINE

--> INFORMACJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH EXPOWELDING 2022


Merytoryczna strona Targów ExpoWELDING 2022

Targi ExpoWELDING to nie tylko część wystawiennicza. Tegorocznej edycji towarzyszyć będzie szeroki program konferencji i seminariów.

--> AGENDA TARGÓW EXPOWELDING 2022

Zgodnie z wieloletnią tradycją kluczowym wydarzeniem merytorycznym będzie 63. Konferencja Spawalnicza pod hasłem: SPAWALNICTWO W SIECI NOWYCH MOŻLIWOŚCI, której organizatorem jest Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Spawalnictwa, Patron Honorowy Targów. Stanowi ona ważne forum wymiany doświadczeń pomiędzy nauką a praktyką. Jej celem jest integracja krajowego środowiska naukowego z technologami i inżynierami pracującymi w przemyśle oraz prezentacje naukowych dokonań i ocena bieżącego stanu wiedzy w spawalnictwie.

--> 63. KONFERENCJA SPAWALNICZA

--> PROGRAM KONFERENCJI

Dla zainteresowanych technologią klejenia, która zaliczana jest do nowoczesnych sposobów łączenia materiałów, zaplanowano wydarzenie towarzyszące: 5. Międzynarodowe Seminarium Klejenia pt. „Klejenie w aplikacjach przemysłowych” organizowane przez Sieć Badawczą Łukasiewicz Instytut Spawalnictwa oraz Fraunhofer-Institut für Fertigungstechnik und Angewandte Materialforschung IFAM (Bremen). Seminarium skierowane jest osób zatrudnionych w przedsiębiorstwach, które stosują lub przygotowują się do zastosowania technologii klejenia w produkcji, specjalistów i inżynierów klejenia, osób nadzorujących procesy klejenia oraz do producentów i dostawców klejów. W programie seminarium przewidziano wystąpienia specjalisty z Fraunhofer Institute for Manufacturing Technology and Advanced Materials IFAM w Bremen oraz polskich ekspertów z różnych branż przemysłowych.

--> SEMINARIUM KLEJENIA

W ramach ExpoWELDING organizowany jest także konkurs The Best Of Welding, podczas którego wyróżnione zostaną najciekawsze, dostępne na rynku nowatorskie, efektywne rozwiązania techniczne, urządzenia i osprzęt, materiały, oprogramowanie, a także sprzęt pomocniczy. Ocenie jury będą podlegały zarówno rozwiązania kompleksowe (roboty, automaty, maszyny), jak i produkty będące ich częścią (osprzęt, materiały, aplikacje, środki bezpieczeństwa itp.). Do współzawodnictwa mogą przystąpić aktywni na polskim rynku producenci i dystrybutorzy tych wyrobów. Nagrody The Best of Welding zostaną wręczone w trakcie uroczystej Gali towarzyszącej targom ExpoWELDING w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w dniu 19 października 2022 roku. 

--> THE BEST OF WELDING

Wybitni prelegenci, kluczowi kontrahenci i merytoryczne dyskusje - wszystko to w czasie XIV Forum Stali Nierdzewnych, która odbędzie się 19 października 2022 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wydarzenie adresowane jest do inżynierów, technologów, konstruktorów, spawalników i innych ekspertów z wielu branż przemysłowych w Polsce, związanych ze środowiskiem stali nierdzewnych. Forum, którego organizatorem jest redakcja czasopisma Focus Nierdzewne, to unikatowe wydarzenie branżowe w Polsce, uważane za jedno z najciekawszych i najważniejszych spotkań dla polskiego sektora stali nierdzewnych - platforma dyskusji w gronie ekspertów, umożliwiająca wymianę poglądów, doświadczeń i wiedzy na temat najnowszych rozwiązań dla branży stali nierdzewnych.

--> FORUM STALI NIERDZEWNYCH

Podczas targów ExpoWELDING 2022 będzie miała miejsce dwudniowa konferencja PRECOP 27, która poprzedzi i przygotuje do Szczytu Klimatycznego w Egipcie (UN Climate Change Conference 2022 - COP 27), tj. Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu – największego światowego forum, którego celem jest wypracowanie wspólnej polityki na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu. Celem PRECOP 27 jest wypracowanie w toku otwartej dyskusji wspólnego stanowiska wobec najważniejszych tematów omawianych podczas corocznych Szczytów Klimatycznych. W czasie debat podsumowany zostanie ostatni szczyt COP26, a uczestnicy określą oczekiwania wobec spotkania w Egipcie.

--> PRECOP 27

Nową propozycją, wykraczającą poza formułę wystawienniczą, będzie WELDING ZONE - czyli wyjątkowa przestrzeń przygotowywana we współpracy z liderami rynku. W ramach strefy, firmy będą mogły zaprezentować swoje produkty lub innowacyjne rozwiązania spawalnicze na specjalnej scenie otwartej.

--> STREFA WELDING ZONE
 


Zobacz relację portalu Zrobotyzowany.pl z Tarów ExpoWELDING 2020Źródło: Grupa PTWP, Zrobotyzowany.pl

POWIĄZANE
Automatyzacja przezbrajania drukarek pasty lutowniczej Dzisiejsze firmy produkujące elektronikę, zarówno OEM jak i ODM/EMS, muszą być w s...
Kardex Mlog: DACHSER podąża w stronę automatyzacji Jako generalny wykonawca, firma Kardex Mlog zbudowała w Memmingen dla DACHSER – prz...
Za nami 27. edycja targów AUTOMATICON Za nami 27. edycja Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICO...
Cyfrowa Fabryka Przyszłości okiem eksperta Jak będzie wyglądać cyfrowa fabryka przyszłości? Jak przygotować produkcję na erę cyfryzac...
Jak walczyć z korkami robotów w magazynie Autonomiczne roboty coraz śmielej wchodzą do hal produkcyjnych i magazynów, wspier...
Wyzwania młodych firm z branży automotive Czy start-upy mają szansę wybicia się na rynku automotive? Jak zmienia się branża? Jakie ...
Partnerzy