Szukaj w działach:

Wszystko o Targach CONTROL-TECH i METAL 2022

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Klaster metrologiczny, seminarium NDT i firmy z całego świata skupione na precyzji pomiarów - tak zapowiada się tegoroczna edycja Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH. Wydarzenie od lat jest obowiązkowym punktem spotkań dla przedstawicieli branż wykorzystujących specjalistyczne techniki pomiarowe i badawcze. W dniach od 20 do 22 września w Targach Kielce 
spotka się także przemysł odlewniczy podczas odbywających się targów METAL oraz towarzyszących im wystaw: HEAT TREATMENT, ALUMINIUM & NONFERMET i RECYKLING. Wydarzenie branży odlewniczej od początku swojego istnienia przyciąga ważnych „graczy” tego sektora przemysłu.

W tym roku impreza metrologiczna ponownie będzie dzielić przestrzeń wystawienniczą z popularnymi targami METAL, które wracają do swego tradycyjnego terminu i odbędą się wspólnie z imprezami towarzyszącymi pod hasłem „Przemysłowa Jesień w Targach Kielce”. Udział w cyklu imprez jest jednym z najlepszych sposobów dla pracowników firm do stworzenia sieci kontaktów w swojej branży, podzielenia się doświadczeniem i wiedzą. Targi branżowe są bardzo ważnym narzędziem rozwoju zarówno dla firm, jak i dla całej gospodarki.

„Przemysłowa Jesień w Targach Kielce” to wydarzenie łączące w sobie targi techniki pomiarowej CONTROL-TECH, odlewnicze METAL, aluminium i metali nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET, obróbki cieplnej metali HEAT TREATMENT oraz recyklingu metali nieżelaznych RECYKLING. 

Ciekawym wątkiem jest współpraca Targów CONTROL-TECH z Głównym Urzędem Miar, którego laboratorium wkrótce będzie przeniesione właśnie do Kielc. Budowa kompleksu ma zakończyć się w 2023 roku. 

Odwiedź Targi CONTROL-TECH i METAL bezpłatnie

Zapraszamy do odwiedzenia nas podczas „Przemysłowej Jesieni” na STOISKU E-46.

Tradycyjnie portal Zrobotyzowany.pl jako patron medialny „Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce” ma dla Państwa Zaproszenie. Zaproszenie upoważnia do bezpłatnego wstępu na Targi po wcześniejszej rejestracji on-line lub rejestracji na miejscu (wymagane wówczas pozostawienie wizytówki lub wypełnienie formularza). 

-->POBIERZ ZAPROSZENIE

-->REJESTRACJA ON-LINE

Wystawcy Targów METAL CONTROL-TECH 2022

Branża odlewnicza, ze względu na swoją specyfikę, bardzo silnie polega na wydarzeniach targowych. Targi Kielce od początku istnienia targów METAL stawiały na stworzenie wspólnego gruntu do rozmów i nawiązywania kontaktów biznesowych pomiędzy producentami, dostarczycielami i klientami maszyn odlewniczych. Dzięki temu kieleckie wydarzenie stało się nieoficjalnym pomostem pomiędzy wschodem i zachodem. To właśnie podczas tych targów nawiązywane są kontakty biznesowe o wymiarze globalnym, a stałymi bywalcami są firmy z takich krajów, jak Włochy, Niemcy, Wielka Brytania, Czechy, Belgia, Francja, Szwecja, Rumunia, Chiny czy Katar. Po edycji z 2018 roku Targi Kielce zyskały miano przystanku na Jedwabnym Szlaku branży odlewniczej.

W tym roku Targi Kielce będą gościć m.in. takie firmy jak: ASK CHEMICALS, GUSS-EX, Huttenes Albertus, Eurocast, WOHR, SGM Magnetics, SUHAIL INDUSTRIAL HOLDING Group czy GEMCO CAST METAL TECHNOLOGY. Organizatorzy zapewniają, że jest to jedynie fragment pełnej listy wystawców biorących udział w wydarzeniu.

Wydarzenie CONTROL-TECH tworzą firmy odpowiedzialne za pomiary specjalistyczne, badanie materiału i produkowanie przyrządów pomiarowych, jak również przyrządów do pomiaru wytrzymałości. Ponadto, w trakcie nastąpi prezentacja pomocnych systemów oprogramowania do komputerowego wspomagania zapewnienia jakości oraz systemów optyczno-elektronicznych.

--> LISTY WYSTAWCÓW TARGÓW: METAL, ALUMINIUM&NONFERMETRECYKLING, HEAT TREATMENT

Merytoryczna strona Targów CONTROL-TECH i METAL 2022

Ze względu na charakter pracy, przemysł odlewniczy jest często pod presją środowisk ekologicznych. Niektóre z zagadnień środowiskowych związanych z przemysłem to – emisja szkodliwych i trujących gazów, pyłów i cząstek oraz wytwarzanie zanieczyszczeń odpadowych. Nie od wczoraj w branży mówi się o potrzebie uczynienia procesów odlewniczych bardziej, lub jeśli to możliwe całkowicie ekologicznymi. Naprzeciw oczekiwaniom wychodzą organizatorzy targów METAL.

--> PROGRAM TARGÓW

Podczas trwania targów odbędą się także seminaria i konferencje techniczne prowadzone przez instytucje i firmy z Polski i Europy. Przykładem są warsztaty pod nazwą „Automatyzacja Badań Rentgenowskich na przykładzie badań RTG aluminiowych komponentów cienkościennych wykonanych przy pomocy kabiny rentgenowskiej XE-S GILARDONI”. Warsztaty odbędą się na stoisku firmy PCB Service. W ich trakcie pracownicy zademonstrują, w jaki sposób można dokonać automatyzacji powtarzalnych badań rentgenowskich, wykorzystując do tego celu kabinę rentgenowską XE-S produkcji włoskiej firmy Gilardoni. Będzie to również okazja, aby zobaczyć w praktyce działanie kabiny rentgenowskiej, zabezpieczenia systemu, wykonywanie ekspozycji w ekranowanej kabinie, ustawienia manipulatora itp.

--> AUTOMATYZACJA BADAŃ RENTGENOWSKICH

21 września 2022 r., w godzinach 10:00- 12.00, w Targach Kielce odbędzie się Seminarium „Jak skutecznie przeprowadzić transformację cyfrową przedsiębiorstwa produkcyjnego?” organizowane przez Ośrodek Enterprise Europe Network przy SIPH. W czasie seminarium ekspert przedstawi skuteczne i trwałe filary transformacji cyfrowej przedsiębiorstwa. Podpowie, jak organizacyjnie powinno się do tych zmian przygotować. Zaprezentuje „Nową” strategię zarządzania zapasami - Just In Case na miejsce Just In Time? Jako jedno z głównych wyzwań dzisiejszych czasów, czyli braki lub opóźnienia w dostawach surowców i komponentów.

--> TRANSFORMACJA CYFROWA FIRMY
 
Przy okazji tegorocznego wydarzenia odbędzie się pierwsze seminarium Foundry Goes Green, podczas którego eksperci z różnych dziedzin podzielą się swoją wiedzą na temat zażegnania kryzysu ekologicznego w sektorze odlewniczym. Poruszane będą takie tematy jak wykorzystanie H2 w procesach odlewniczych do zmniejszenia zużycia energii i odpadów gazowych, cyfryzacja przemysłu 4.0, czy Big-Data. Eksperci przedstawią też swoje propozycje tańszych i bardziej efektownych sposobów na transformację energetyczną w zakładach pracy. Bezpłatne dwudniowe seminarium odbędzie się 20 i 21 września w godzinach 11.00 do 13.00. 

--> FOUNDRY GOES GREEN 2022

Pierwszego dnia targów tj. 20 września 2022 o godzinie 11.00-14.00 w sali konferencyjnej LAMBDA (Centrum Kongresowe) odbędzie się Posiedzenie Komisji Odlewnictwa PAN. Posiedzenie połączone będzie z wręczeniem nagród i wyróżnień w Konkursie PAN im. prof. W. Sakwy za najlepszą pracę dyplomową magisterską z zakresu odlewnictwa.

--> POSIEDZENIE KOMISJI

Spotkania kooperacyjne METAL 2022

Spotkania kooperacyjne METAL 2022 to wydarzenie towarzyszące targom. W tym roku odbędzie się w formacie hybrydowym. Spotkanie na miejscu 21 września 2022 w Kielcach dla zwiedzających Targi oraz sesja wirtualna 22 września 2022 za pośrednictwem platformy b2match.

--> SPOTKANIA KOOPERACYJNE

Konkurs Targowy 2022

Tradycyjnie podczas Targów METAL i CONTROL-TECHi odbędzie się Konkurs o Medale i Wyróżnienia Targów Kielce. Celem konkursu jest wytypowanie wyróżniających się produktów/usług spośród zgłoszonych przez Wystawców ofert oraz uhonorowanie zwycięzców Medalami oraz Wyróżnieniami Targów Kielce.

-->REGULAMIN ORAZ FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO KONKURSU METAL

-->FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO KONKURSU CONTROL-TECH


Przydatne informacje

--> POBIERZ MAPKĘ TARGÓW

--> INFORMACJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH

--> INFORMACJE DLA WYSTAWCÓWŹródło: Targi Kielce, Zrobotyzowany.pl

POWIĄZANE
Targi STOM 2020 w pełni bezpieczne Cykl „Przemysłowa Wiosna” łącząca w sobie Targi spod znaku STOM, jak ró...
Kalkulator obróbki metali z wyceną od ręki Chcesz szybko wyliczyć koszty obróbki stali i nie tracić czasu? Firma Nixal ma coś ...
IMScompact: system prowadzenia i pomiarów IMScompact to nowy zintegrowany system pomiarowy, którego sensor pomiarowy jest ca...
Nowa energia i technologie na Enex 2018 W ramach targów ENEX można zapoznać się m.in z technologiami wytwarzania, przesyłania i dy...
Nowoczesna obróbka na TOOLEX 2020 Tegoroczne Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX o...
Wszystko o ITM Polska 2019 Targi ITM Polska Innowacje-Technologie-Maszyny, które odbędą się w Poznaniu w dnia...
Partnerzy