Wszystko o Targach CONTROL-TECH i METAL 2022
Klaster metrologiczny, seminarium NDT i firmy z całego świata skupione na precyzji pomiarów - tak zapowiada się tegoroczna edycja Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH. Wydarzenie od lat jest obowiązkowym punktem spotkań dla przedstawicieli branż wykorzystujących specjalistyczne techniki pomiarowe i badawcze. W dniach od 20 do 22 września w Targach Kielce spotka się także przemysł odlewniczy podczas odbywających się targów METAL oraz towarzyszących im wystaw: HEAT TREATMENT, ALUMINIUM & NONFERMET i RECYKLING. Wydarzenie branży odlewniczej od początku swojego istnienia przyciąga ważnych „graczy” tego sektora przemysłu.
W tym roku impreza metrologiczna ponownie będzie dzielić przestrzeń wystawienniczą z popularnymi targami METAL, które wracają do swego tradycyjnego terminu i odbędą się wspólnie z imprezami towarzyszącymi pod hasłem „Przemysłowa Jesień w Targach Kielce”. Udział w cyklu imprez jest jednym z najlepszych sposobów dla pracowników firm do stworzenia sieci kontaktów w swojej branży, podzielenia się doświadczeniem i wiedzą. Targi branżowe są bardzo ważnym narzędziem rozwoju zarówno dla firm, jak i dla całej gospodarki.
„Przemysłowa Jesień w Targach Kielce” to wydarzenie łączące w sobie targi techniki pomiarowej CONTROL-TECH, odlewnicze METAL, aluminium i metali nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET, obróbki cieplnej metali HEAT TREATMENT oraz recyklingu metali nieżelaznych RECYKLING.
Ciekawym wątkiem jest współpraca Targów CONTROL-TECH z Głównym Urzędem Miar, którego laboratorium wkrótce będzie przeniesione właśnie do Kielc. Budowa kompleksu ma zakończyć się w 2023 roku.
Odwiedź Targi CONTROL-TECH i METAL bezpłatnie
Zapraszamy do odwiedzenia nas podczas „Przemysłowej Jesieni” na STOISKU E-46.
Tradycyjnie portal Zrobotyzowany.pl jako patron medialny „Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce” ma dla Państwa Zaproszenie. Zaproszenie upoważnia do bezpłatnego wstępu na Targi po wcześniejszej rejestracji on-line lub rejestracji na miejscu (wymagane wówczas pozostawienie wizytówki lub wypełnienie formularza).
Wystawcy Targów METAL CONTROL-TECH 2022
Branża odlewnicza, ze względu na swoją specyfikę, bardzo silnie polega na wydarzeniach targowych. Targi Kielce od początku istnienia targów METAL stawiały na stworzenie wspólnego gruntu do rozmów i nawiązywania kontaktów biznesowych pomiędzy producentami, dostarczycielami i klientami maszyn odlewniczych. Dzięki temu kieleckie wydarzenie stało się nieoficjalnym pomostem pomiędzy wschodem i zachodem. To właśnie podczas tych targów nawiązywane są kontakty biznesowe o wymiarze globalnym, a stałymi bywalcami są firmy z takich krajów, jak Włochy, Niemcy, Wielka Brytania, Czechy, Belgia, Francja, Szwecja, Rumunia, Chiny czy Katar. Po edycji z 2018 roku Targi Kielce zyskały miano przystanku na Jedwabnym Szlaku branży odlewniczej.
W tym roku Targi Kielce będą gościć m.in. takie firmy jak: ASK CHEMICALS, GUSS-EX, Huttenes Albertus, Eurocast, WOHR, SGM Magnetics, SUHAIL INDUSTRIAL HOLDING Group czy GEMCO CAST METAL TECHNOLOGY. Organizatorzy zapewniają, że jest to jedynie fragment pełnej listy wystawców biorących udział w wydarzeniu.
Wydarzenie CONTROL-TECH tworzą firmy odpowiedzialne za pomiary specjalistyczne, badanie materiału i produkowanie przyrządów pomiarowych, jak również przyrządów do pomiaru wytrzymałości. Ponadto, w trakcie nastąpi prezentacja pomocnych systemów oprogramowania do komputerowego wspomagania zapewnienia jakości oraz systemów optyczno-elektronicznych.
--> LISTY WYSTAWCÓW TARGÓW: METAL, ALUMINIUM&NONFERMET, RECYKLING, HEAT TREATMENT
Merytoryczna strona Targów CONTROL-TECH i METAL 2022
Ze względu na charakter pracy, przemysł odlewniczy jest często pod presją środowisk ekologicznych. Niektóre z zagadnień środowiskowych związanych z przemysłem to – emisja szkodliwych i trujących gazów, pyłów i cząstek oraz wytwarzanie zanieczyszczeń odpadowych. Nie od wczoraj w branży mówi się o potrzebie uczynienia procesów odlewniczych bardziej, lub jeśli to możliwe całkowicie ekologicznymi. Naprzeciw oczekiwaniom wychodzą organizatorzy targów METAL.
--> PROGRAM TARGÓW
Podczas trwania targów odbędą się także seminaria i konferencje techniczne prowadzone przez instytucje i firmy z Polski i Europy. Przykładem są warsztaty pod nazwą „Automatyzacja Badań Rentgenowskich na przykładzie badań RTG aluminiowych komponentów cienkościennych wykonanych przy pomocy kabiny rentgenowskiej XE-S GILARDONI”. Warsztaty odbędą się na stoisku firmy PCB Service. W ich trakcie pracownicy zademonstrują, w jaki sposób można dokonać automatyzacji powtarzalnych badań rentgenowskich, wykorzystując do tego celu kabinę rentgenowską XE-S produkcji włoskiej firmy Gilardoni. Będzie to również okazja, aby zobaczyć w praktyce działanie kabiny rentgenowskiej, zabezpieczenia systemu, wykonywanie ekspozycji w ekranowanej kabinie, ustawienia manipulatora itp.
--> AUTOMATYZACJA BADAŃ RENTGENOWSKICH
21 września 2022 r., w godzinach 10:00- 12.00, w Targach Kielce odbędzie się Seminarium „Jak skutecznie przeprowadzić transformację cyfrową przedsiębiorstwa produkcyjnego?” organizowane przez Ośrodek Enterprise Europe Network przy SIPH. W czasie seminarium ekspert przedstawi skuteczne i trwałe filary transformacji cyfrowej przedsiębiorstwa. Podpowie, jak organizacyjnie powinno się do tych zmian przygotować. Zaprezentuje „Nową” strategię zarządzania zapasami - Just In Case na miejsce Just In Time? Jako jedno z głównych wyzwań dzisiejszych czasów, czyli braki lub opóźnienia w dostawach surowców i komponentów.
--> TRANSFORMACJA CYFROWA FIRMY
Przy okazji tegorocznego wydarzenia odbędzie się pierwsze seminarium Foundry Goes Green, podczas którego eksperci z różnych dziedzin podzielą się swoją wiedzą na temat zażegnania kryzysu ekologicznego w sektorze odlewniczym. Poruszane będą takie tematy jak wykorzystanie H2 w procesach odlewniczych do zmniejszenia zużycia energii i odpadów gazowych, cyfryzacja przemysłu 4.0, czy Big-Data. Eksperci przedstawią też swoje propozycje tańszych i bardziej efektownych sposobów na transformację energetyczną w zakładach pracy. Bezpłatne dwudniowe seminarium odbędzie się 20 i 21 września w godzinach 11.00 do 13.00.
--> FOUNDRY GOES GREEN 2022
Pierwszego dnia targów tj. 20 września 2022 o godzinie 11.00-14.00 w sali konferencyjnej LAMBDA (Centrum Kongresowe) odbędzie się Posiedzenie Komisji Odlewnictwa PAN. Posiedzenie połączone będzie z wręczeniem nagród i wyróżnień w Konkursie PAN im. prof. W. Sakwy za najlepszą pracę dyplomową magisterską z zakresu odlewnictwa.
--> POSIEDZENIE KOMISJI
Spotkania kooperacyjne METAL 2022
Spotkania kooperacyjne METAL 2022 to wydarzenie towarzyszące targom. W tym roku odbędzie się w formacie hybrydowym. Spotkanie na miejscu 21 września 2022 w Kielcach dla zwiedzających Targi oraz sesja wirtualna 22 września 2022 za pośrednictwem platformy b2match.
--> SPOTKANIA KOOPERACYJNE
Konkurs Targowy 2022
Tradycyjnie podczas Targów METAL i CONTROL-TECHi odbędzie się Konkurs o Medale i Wyróżnienia Targów Kielce. Celem konkursu jest wytypowanie wyróżniających się produktów/usług spośród zgłoszonych przez Wystawców ofert oraz uhonorowanie zwycięzców Medalami oraz Wyróżnieniami Targów Kielce.
-->REGULAMIN ORAZ FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO KONKURSU METAL
-->FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO KONKURSU CONTROL-TECH
Przydatne informacje
--> POBIERZ MAPKĘ TARGÓW
--> INFORMACJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH
--> INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW
Źródło: Targi Kielce, Zrobotyzowany.pl
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?