Zintegrowane rozwiązania od OMRON na automatica 2022
Firma OMRON zaprezentowała na tegorocznych targach automatica swoje najnowsze rozwiązania w zakresie automatyki przemysłowej. OMRON ogłosił też współpracę z firmą Techman - celem jest wspólne opracowanie innowacyjnych rozwiązań robotycznych.
Odwiedzający stoisko OMRON mogli zapoznać się z rozwiązaniami ułatwiającymi elastyczną produkcję z pełną integracją poziomą i pionową, mniejszym zużyciem energii i większym wskaźnikiem OEE, a także rozwiązaniami dostosowanymi do ery cyfrowej. Firma OMRON zaprezentowała też ewolucję koncepcji i-Automation!, która łączy inteligentne, zintegrowane i interaktywne aplikacje w całej fabryce. Pomaga ona realizować elastyczną, wydajną i zrównoważoną produkcję.
Elastyczne procesy produkcyjne dla wymogów krótkich serii o wysokiej różnorodności
Producenci mierzą się obecnie z szybko zmieniającym się popytem i niedoborem siły roboczej. Elastyczne linie produkcyjne mogą poradzić sobie ze zmianami popytu, modyfikacjami i małymi rozmiarami partii. Łącząc czujniki, sterowanie, wizję, sztuczną inteligencję i robotykę, firma OMRON może zapewnić pełne, zwinne i skalowalne rozwiązania automatyzacji dla produkcji niskonakładowej o wysokim stopniu zróżnicowania. Odwiedzający stoisko mogli zobaczyć, w jaki sposób OMRON opracował technologię umożliwiającą rozwój współpracy między ludźmi i maszynami.
Współpraca OMRON i Techman
Niedawno firma OMRON ogłosiła, że wejdzie w posiadanie ok. 10% udziałów w firmie Techman, oferującej technologię robotów współpracujących. Dzięki tej inwestycji OMRON zamierza wspólnie z firmą Techman opracować innowacyjne rozwiązania robotyczne, które łączą urządzenia OMRON do automatyzacji fabryk z cobotami firmy Techman. Zapewni to zarówno bezpieczeństwo, jak i produktywność oraz pozwoli rozwiązać problem niedoboru siły roboczej. Odwiedzający targi automatica mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć w akcji najnowsze osiągnięcia technologiczne, w tym sprzęt i oprogramowanie cobotów, mające na celu poprawę harmonii pracy między ludźmi i maszynami.
Fabryka przyszłości: zrównoważona produkcja
Firma OMRON zademonstrowała również na swoim stoisku rozwiązanie oparte o Data space, które śledzi w czasie rzeczywistym produkcję CO2 w dwóch fabrykach, w Holandii i w Japonii. Celem jest poprawa efektywności energetycznej w obu fabrykach poprzez porównanie emisji CO2 przy produkcji podobnych produktów.
Źródło: OMRON
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?