Zintegrowane rozwiązania od OMRON na automatica 2022

Firma OMRON zaprezentowała na tegorocznych targach automatica swoje najnowsze rozwiązania w zakresie automatyki przemysłowej. OMRON ogłosił też współpracę z firmą Techman - celem jest wspólne opracowanie innowacyjnych rozwiązań robotycznych.
Odwiedzający stoisko OMRON mogli zapoznać się z rozwiązaniami ułatwiającymi elastyczną produkcję z pełną integracją poziomą i pionową, mniejszym zużyciem energii i większym wskaźnikiem OEE, a także rozwiązaniami dostosowanymi do ery cyfrowej. Firma OMRON zaprezentowała też ewolucję koncepcji i-Automation!, która łączy inteligentne, zintegrowane i interaktywne aplikacje w całej fabryce. Pomaga ona realizować elastyczną, wydajną i zrównoważoną produkcję.
![]() |
Elastyczne procesy produkcyjne dla wymogów krótkich serii o wysokiej różnorodności
Producenci mierzą się obecnie z szybko zmieniającym się popytem i niedoborem siły roboczej. Elastyczne linie produkcyjne mogą poradzić sobie ze zmianami popytu, modyfikacjami i małymi rozmiarami partii. Łącząc czujniki, sterowanie, wizję, sztuczną inteligencję i robotykę, firma OMRON może zapewnić pełne, zwinne i skalowalne rozwiązania automatyzacji dla produkcji niskonakładowej o wysokim stopniu zróżnicowania. Odwiedzający stoisko mogli zobaczyć, w jaki sposób OMRON opracował technologię umożliwiającą rozwój współpracy między ludźmi i maszynami.
![]() |
Współpraca OMRON i Techman
Niedawno firma OMRON ogłosiła, że wejdzie w posiadanie ok. 10% udziałów w firmie Techman, oferującej technologię robotów współpracujących. Dzięki tej inwestycji OMRON zamierza wspólnie z firmą Techman opracować innowacyjne rozwiązania robotyczne, które łączą urządzenia OMRON do automatyzacji fabryk z cobotami firmy Techman. Zapewni to zarówno bezpieczeństwo, jak i produktywność oraz pozwoli rozwiązać problem niedoboru siły roboczej. Odwiedzający targi automatica mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć w akcji najnowsze osiągnięcia technologiczne, w tym sprzęt i oprogramowanie cobotów, mające na celu poprawę harmonii pracy między ludźmi i maszynami.
Fabryka przyszłości: zrównoważona produkcja
Firma OMRON zademonstrowała również na swoim stoisku rozwiązanie oparte o Data space, które śledzi w czasie rzeczywistym produkcję CO2 w dwóch fabrykach, w Holandii i w Japonii. Celem jest poprawa efektywności energetycznej w obu fabrykach poprzez porównanie emisji CO2 przy produkcji podobnych produktów.
Źródło: OMRON
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- P-Weld – Zrobotyzowane Rozwiązania w Spawaniu
- Ulga na robotyzację - do kiedy można skorzystać?
- Zrobotyzowany przegląd targów branżowych 2025
- Webinary Beckhoff – dostępne online
- Estun inwestuje w Polsce
- Raport: Przegląd Rynku Robotów Współpracujących (Cobotów)
- Jak zwiększyć efektywność AGV? Radarowe czujniki w akcji
- Raport: Rynek robotów mobilnych AGV i AMR w 2025
- Odbierz bezpłatny bilet na ITM Industry Europe 2025
- Przemysł 4.0 = Bezpieczeństwo 4.0 Strefa Bezpieczeństwa na ITM
- Nowe funkcje usprawniają pracę inżynierów i programistów
- Innovation Days by item 2025
- Robotyzacja niekoniecznie droga - Webinar





