Schneider Electric stawia na równość
Schneider Electric, światowy lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, znalazł się wśród firm docenionych za praktyki równościowe w raporcie „European Women on Boards Gender Diversity Index”. Organizacja uplasowała się w pierwszej dwudziestce wśród firm w Europie oraz w pierwszej piątce we Francji. Firma została uznana za wiodącą w swoim sektorze.
- W Schneider Electric wiemy, że kompetencje i pasja nie mają płci. Codzienną pracą udowadniamy, że działalność w branży energetycznej i cyfrowych zasobach to nie tylko domena mężczyzn. Schneider Electric realizuje politykę różnorodności i równości w praktyce i niezwykle cieszy fakt, że działania te zostały dostrzeżone - mówi Anna Nowak-Jaworska, Wiceprezeska Pionu Zarządzania Energią na klaster Europy Środkowo-Wschodniej w Schneider Electric. |
W raporcie za 2021 rok przebadano 668 europejskich firm, z których większość jest notowana na giełdzie w ramach indeksu STOXX Europe 600. Otrzymany GDI (Gender Diversity Index) to zagregowany wskaźnik, który odzwierciedla udział kobiet na wszystkich stanowiskach kierowniczych. Wartość 1 reprezentuje sytuację pełnej równości płci. W 2021 r. średni wskaźnik GDI dla pełnej próby firm wyniósł 0,59 punktu, przy czym zaledwie 84 firmy osiągnęły wskaźnik GDI na poziomie 0,8 lub wyższym. Schneider Electric uzyskał 0,92 punktu, poprawiając swój wskaźnik GDI w 2020 r. o 0,14 punktu.
Schneider Electric jest zaangażowany w promowanie różnorodności, równości i inkluzywności wśród swoich pracowników, a jego cele zrównoważonego rozwoju na 2025 r. obejmują zwiększenie reprezentacji kobiet od nowo zatrudnionych pracowników do liderów wyższego szczebla. W zeszłym roku już 44 proc. członków Komitetu Wykonawczego, który jest odpowiedzialny za codzienne zarządzanie firmą, stanowiły kobiety.
- W Schneider Electric może odnaleźć się każdy bez względu na wiek, płeć czy orientację. Naszą organizację budujemy w oparciu o niezwykłych ludzi o wysokich kompetencjach. To właśnie różnorodność stanowi o sile Schneider Electric - powiedziała Adrianna Sosnowicz, Dyrektorka HR na klaster Europy Środkowo-Wschodniej w Schneider Electric. |
Źródło: Schneider Electric
Redaktor: MRR
02-673 Warszawa
+48 22 511 84 64
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?