Szukaj w działach:

FlexBuffer™ dla branży e-commerce - szybka obsługa zamówień

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


ABB odpowiada na rosnące zapotrzebowanie konsumentów na wybór i szybkie dostawy, wprowadzając na rynek celę FlexBuffer™.


FlexBuffer zapewnia nowy poziom elastyczności dla logistyki, branży spożywczej, opieki zdrowotnej, pakowanych dóbr konsumpcyjnych, restauracji i detalistów, oferując wysoce adaptowalne, wielofunkcyjne rozwiązanie do obsługi różnorodnych zadań, takich jak sekwencjonowanie, buforowanie, przechowywanie i konsolidacja zamówień.


- Stale zmieniający się charakter dzisiejszego rynku konsumenckiego oraz eksplozja e-commerce stanowią wyzwanie dla konwencjonalnych systemów przetwarzania i dostarczania zamówień - mówi Marc Segura, Group Senior Vice President, dyrektor zarządzający Consumer Segments & Service dla Robotyki ABB. - FlexBuffer pomaga naszym klientom sprostać tym wyzwaniom poprzez wprowadzenie zautomatyzowanego magazynowania i pobierania oraz sekwencjonowania towarów do wszystkich obiektów. Teraz każdy rozmiar działalności, od dużych sklepów po małe apteki, może osiągnąć maksymalną wydajność w obsłudze szerokiej gamy produktów. Dzięki FlexBuffer nasi klienci zyskają elastyczność w przechowywaniu i pobieraniu towarów według własnego uznania, w dowolnej kolejności, aby dostosować je do swoich operacji i potrzeb klientów, a także możliwość szybkiego skalowania operacji, jeśli zajdzie taka potrzeba.


Operatorzy z różnych branż stają przed szeregiem wyzwań związanych z zaspokojeniem oczekiwań konsumentów w zakresie szybszej dostawy coraz szerszej gamy towarów, w tym niedoborów siły roboczej i konieczności świadczenia usług dostawy bezpośredniej do klienta (D2C) w elastyczny, szybki sposób. Zautomatyzowany przeładunek towarów jest kluczem do rozwiązania tych wyzwań, jednak większość dostępnych obecnie systemów jest duża, kosztowna w instalacji i brakuje jej elastyczności, aby zapewnić możliwości buforowania i sekwencjonowania zamówień, których potrzebują firmy.

FlexBuffer odpowiada na te wyzwania. Składający się z robota przemysłowego ABB, zestawu chwytaków, pakietu oprogramowania, regałów magazynowych oraz przenośników doprowadzających i odprowadzających, które podają i wysyłają towary, FlexBuffer stanowi elastyczne i efektywne kosztowo wielofunkcyjne rozwiązanie do szybkiej realizacji różnorodnych zamówień klientów.

FlexBuffer™ dla branży e-commerce - szybka obsługa zamówień


Zamówienia przychodzące są zarządzane przez oprogramowanie, które łączy się z systemami WMS, ERP i AMS. Pakiet oprogramowania zarządza przechowywaniem i pobieraniem mieszanych elementów, unikając kolizji i optymalizując wykorzystanie magazynu. Informacje z oprogramowania są wykorzystywane przez robota do przechowywania towarów w odpowiednich pozycjach regałów, w oparciu o kolejność, w jakiej mają być one wysłane. Gdy obiekty muszą zostać pobrane, robot może wybrać żądane towary w odpowiedniej kolejności i umieścić je na przenośniku wyjściowym, gotowe do wysyłki. Zamawianie towarów zgodnie z wcześniej zdefiniowanymi sekwencjami zapewnia firmom możliwość dotrzymania terminów dostaw i wypełnienia niestandardowych zamówień z właściwymi wagami artykułów, temperaturami artykułów lub specyficznymi atrybutami związanymi z zamówieniem.

FlexBuffer może również pomóc firmom w utworzeniu bufora konsolidacji zamówień (Order Consolidation Buffer, OCB), umożliwiającego tymczasowe przechowywanie towarów przed dalszym przetwarzaniem.FlexBuffer jest dostępny zarówno w wersji jedno- jak i wielopozycyjnej. Wersja dla pojedynczych przedmiotów jest przeznaczona do obsługi standardowych pudełek używanych do transportu przedmiotów, natomiast wersja dla przedmiotów mieszanych oferuje dodatkową elastyczność dzięki regulowanemu chwytakowi, który może obsługiwać przedmioty, w tym paczki, tace i skrzynki.

FlexBuffer może udźwignąć ładunek o łącznej wadze do 50 kg. Rozwiązanie to może przechowywać do 600 pojemników i wykonywać operacje sekwencjonowania z prędkością do 500 cykli na godzinę.

Dodatkową elastyczność zapewnia konfigurowalne oprogramowanie FlexBuffer do zarządzania pamięcią masową, które może być wykorzystane do optymalizacji systemu pod kątem operacji buforowania, przechowywania i sekwencjonowania. Oprogramowanie, które może sterować pojedynczymi lub wieloma komórkami FlexBuffer, zapewnia łatwą skalowalność operacji, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom. Skalowalność ta jest szczególnie przydatna w mniejszych obiektach, takich jak sklepy detaliczne, apteki, szpitale i centra realizacji zamówień, które potrzebują bardziej elastycznego rozwiązania do przechowywania i pobierania danych.

Oprogramowanie pomaga również sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na śledzenie statusu zamówienia na żywo, dzięki czemu klienci mogą na bieżąco śledzić postępy w realizacji swoich zamówień. 

FlexBuffer™ dla branży e-commerce - szybka obsługa zamówień


Aby zapewnić klientom maksymalną produkcję, ABB oferuje pełen zakres usług o wartości dodanej, zaprojektowanych w celu zwiększenia wydajności, czasu sprawności i żywotności FlexBuffer i jego portfolio modułowych ogniw.

ABB może również obecnie zaoferować w pełni autonomiczne roboty mobilne (AMR), które znacznie poprawiają elastyczność operacji logistycznych. Dzięki niedawnemu przejęciu ASTI Mobile Robotics Group (ASTI), wiodącego światowego producenta urządzeń AMR, ABB jest jedyną firmą, która jest w stanie zaoferować kompletne portfolio dla nowej generacji elastycznej automatyki. 

Korzyści, jakie może przynieść FlexBuffer, zostały już udowodnione w aplikacjach na całym świecie. Pilotażowe instalacje obejmują aplikację do przechowywania i kompletowania pojemników z farmaceutykami w 7 Szpitalu w Szanghaju w Chinach, automatyczny sklep detaliczny dla chińskiej firmy Huawei, który umożliwia klientom odbieranie zamówień na telefony komórkowe za pośrednictwem automatycznej kabiny oraz system kompletacji zamówień dla brytyjskiego detalisty John Lewis & Partners.


Redaktor: MRR
Źródło: ABB

ABB Sp. z o.o.
Żegańska 1
04-713 Warszawa
+48 2222 3 7777
POWIĄZANE
Zrobotyzowane spawanie naczep, kontenerów, konstrukcji stalowych Firma Roboty przemysłowe, prezentuje krótki przegląd aplikacji zrobotyzowanych do s...
Robot współpracujący Bosch Rexroth i KUKA Firma Bosch Rexroth ciągle rozszerza swoją ofertę asystentów produkcji APAS (ang. ...
TFM Robotics na targach ITM oraz STOM-TOOL Minione jesienne miesiące to czas, w którym marka TFM Robotics zadebiutowała na wa...
ASTOR otwiera centrum robotyzacji w Krakowie W związku z dynamicznym rozwojem w ostatnich latach – w 2019 roku firma ASTOR uruch...
Laboratorium robotów AMR AIUT na Politechnice Śląskiej Studenci Politechniki Śląskiej będą korzystać z nowego Laboratorium Autonomicznych Robot&...
OnRobot wprowadza nowy chwytak równoległy 2FG7 OnRobot wprowadził na rynek 2FG7 - kompletny, niedrogi, prosty w obsłudze i błyskawicznie...
Partnerzy