Szukaj w działach:

Polska branża przemysłowa na targach Subcontracting

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Już zaledwie godziny dzielą nas od startu bloku ITM Industry Europe 2021 w Poznaniu, a w tym Targów Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING (31.08-3.09). W programie tego wydarzenia jak co roku nie zabraknie międzynarodowych spotkań kooperacyjnych B2B, ale nowością będzie dwudniowe seminarium obejmujące tematykę proeksportową i transgraniczną współpracę w zakresie materiałów kompozytowych. 

Tegoroczny program Targów Kooperacji Przemysłowych wzbogaca dwudniowe seminarium w postaci kooperacji przemysłowej SUBCONTRACTING MEETINGS (1-2.09), które skierowane jest do przedsiębiorców rozważających rozwój działalności o rynki zagraniczne.


Rozumiemy, że polskie towary i usługi są cenione poza granicami polski, dlatego we współpracy z Klastrem Obróbki Metali-Klastrem Kluczowym oraz Klastrem Innowacyjnych Technologii w Przetwarzaniu Cinnomatech zdecydowaliśmy się przybliżyć gościom targów SUBCONTRACTING tematykę proeksportową i zagadnienia z zakresu międzynarodowej kooperacji tworzenia nowych technologii materiałów kompozytowych - opowiada Marta Szydłowska, dyrektor targów Subcontracting.


Wystąpienia ekspertów z polski i zagranicy 

Pierwszy dzień (1.09) seminarium SUBCONTRACTING MEETINGS poświęcony został tematyce proeksportowej, a szczególnie skutecznej kooperacji i budowania przewag konkurencyjnych na rynkach międzynarodowych w oparciu o rozwiązania klastrowe. Prezentację i panel dyskusyjny poprowadzą przedstawiciele Klastra Obróbki Metali – Krajowego Klastra Kluczowego. 

Drugiego dnia będzie można obejrzeć aż sześć wystąpień ekspertów branżowych z polski i zagranicy. O technologii prasowania z wykorzystaniem inteligentnej membrany dla elastycznej produkcji wyrobów kompozytowych o dużej różnorodności - SmartMembrane opowiedzą T.Dziewiencki, K. Trommer, M. Gnanaseelan, A. Boczkowska, B. Przybyszewski, R. Stanik, M. Gude. Za ten panel odpowiadają: Technical University Dresden, Institute of Lightweigt  Engineering and Polymer Technology (ILK), FILK Freiberg Institute, Politechniki Warszawskiej, Wydziału Inżynierii Materiałowej oraz Stowarzyszenia Klastra Innowacyjnych Technologii w Wytwarzaniu Cinnomatech. 

Wydajne łańcuchy technologiczne projektowania i wytwarzania dla zrównoważonych rozwiązań kompozytowych SnapCure 4.0 to temat drugiego wystąpienia tego dnia, którego organizatorem jest Technical University Dresden, Institute of Lightweight Engineering and Polymer Technology (ILK), a będą go reprezentować R. Stanik, T. Dziewiencki, S. Geller, M. Gude, A. Langkamp. 

Funkcjonalność materiałów i kształtowanie termiczne 

W dalszej części seminarium poruszona zostanie także kwestia funkcjonalności i neutralności węglowej konstrukcji lekki dzięki zastosowaniu recyklingowych włókien węglowych - ReCar. Na ten temat wypowiedzą się Luft, N. Modler, M. Gude, S. Geller, T. Dziewiencki, F. Schmidt z Technical University Dresden, Institute of Lightweight Engineering and Polymer Technology (ILK). 

Natomiast Przedstawiciel Sieci Badawczej Łukasiewicz-Instytut Mechaniki Precyzyjnej, Zastępca Dyrektora ds. Badawczych, dr Lech Kwiatkowski przeprowadzi prelekcję na temat kształtowania na zimno stopu magnezu i wytwarzania stabilnej w warunkach odkształcenia antykorozyjnej powłoki proszkowej. 

Przedostatnie wystąpienie tego dnia organizuje Instytut Badawczo Rozwojowy INOTEC. Prowadzący Radosław Porczyński odpowie na pytanie: „Czy możemy zautomatyzować proces identyfikacji przyszłości inteligentnych miast (Smart Cities). Analiza trendów dla inteligentnych miast, wyniki projektu badawczego realizowanego przez IBR Inotec finansowanego ze środków UE”. 

Seminarium zakończy prezentacja i panel dyskusyjny organizowane przez Klaster Obróbki Metali - Klaster Kluczowy pt. „5Z - pięć najważniejszych zasad skutecznego rozwoju eksportu. Doświadczenia  praktyków, case  study”.

Seminarium SUBCONTRACTING MEETINGS stanowi integralną część Targów Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING, które od lat łączy zleceniodawców przemysłowych z podwykonawcami z tego sektora. W tym roku wydarzenie to odbywa się w terminie 31.08-3.09.2021 w Poznaniu, w pawilonie 6. W tym samym miejscu zlokalizowana jest również scena seminarium, jak i strefa spotkań B2B MEETINGS ZONE. Równolegle odbędą się także: Targi ITM Industry Europe, 3D SOLUTIONS - Targi Druku i Skanu 3D, Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG oraz Forum Odlewnicze FOCAST.


Źródło: Grupa MTP
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
FANUC wyróżniony za działania na rzecz klimatu FANUC, globalny lider w dziedzinie automatyzacji fabryk, został doceniony za wiodącą rolę...
Automatyzacja i cyfryzacja bez mitów DMG MORI, KUKA, POLARIS ENGINEERING i SANDVIK COROMANT angażują się we wspólny pro...
Wyższa jakość działania z HMI Power Panel C80 Nowy Power Panel C80 łączy w jednym urządzeniu HMI zalety wydajnego sterownika i nowoczesn...
Milionowy robot firmy FANUC Firma FANUC ma powód do świętowania. Produkując milionowego robota przemysłowego o...
Raport IFR: stan robotyzacji w polskim przemyśle Proces robotyzacji w Polsce nieco zwolnił, ale ciągle utrzymuje solidne tempo - wynika z ...
Targi PCI Days 2021 stacjonarnie w Warszawie To już pewne! Długo wyczekiwane Targi PCI Days odbędą się stacjonarnie 8 i 9 września 202...
Partnerzy