Podejmij wyzwanie i zaprojektuj opakowanie!
Zgłoś swój projekt do Konkursu Strefa Studenta organizowanego w ramach Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations. Mówią, że marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia. Nie inaczej jest w przypadku ambicji zawodowych. Konkurs od 10 lat jest szansą dla młodych projektantów opakowań na postawienie pierwszych zawodowych kroków.
Projektanci mogą zgłaszać swoje prace w 3 kategoriach: Wrażenie, Funkcjonalność i forma oraz Szata graficzna. Finał Strefy Studenta odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations - najważniejszego wydarzenia w branży, gdzie spotykają się profesjonaliści z całej Europy.
Zrób wrażenie
Estetyczne, nowoczesne, zaskakujące, określające zapakowany w nim produkt i przede wszystkim wyróżniające się na półce - takie właśnie powinno być opakowanie w Kategorii Wrażenie. Nieszablonowe pomysły i nienaganne wykonanie opakowania to podstawowe elementy oceny projektu przez Jury.
W dobrej formie
Nie tylko wygląd ma znaczenie. W kategorii Funkcjonalność i forma oceniane będą projekty nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych opakowań. Nowatorskie technologie, funkcje, zabezpieczenia, czy zamknięcia opakowań, to elementy brane pod uwagę przez Jury. Oceniane będą innowacyjność rozwiązań i dostrzeżenie potrzeb odbiorcy.
Szata zdobi produkt
Szata graficzna to kategoria kierowana do projektantów tworzących ciekawe koncepcje wizualne na opakowaniach. Uczestnicy mogą korzystać z dowolnych opakowań, tworząc na nich spójne koncepcje graficzne. W tej kategorii oceniane będą ciekawe pomysły, precyzyjne wykonanie i niepowtarzalność projektu. Uczestnicy mogą zgłaszać zarówno projekty etykiet oraz grafiki na opakowania dla jednego produktu, bądź też spójną koncepcję identyfikacji wizualnej całej linii produktowej.
Jak wygląda opakowanie idealne? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ważne, aby było przemyślane oraz spełniało funkcje wizualne i użytkowe, dopasowane do indywidualnych potrzeb konkretnego produktu. Strefę Studenta, jako element Targów Packaging Innovations odwiedzają goście z kilkunastu branż i w każdym z tych przypadków wymagania stawiane przed opakowaniami są inne. Dla uczestników konkursu to niecodzienna okazja do zaprezentowania swoich projektowych możliwości przedstawicielom największych marek, a co za tym idzie uzyskania pierwszych poważnych, zawodowych zleceń.
Zgłoszenia przyjmowane będą do 16 lipca br., a następnie oceniane przez profesjonalne Jury. Do drugiego etapu zostanie zaproszonych 5 projektantów z każdej kategorii konkursowej. Nominowani podczas spotkania online z Jury w dn. 2 września 2021 zaprezentują i opowiedzą o swoich projektach. Laureaci zostaną wyłonieni 3 września i zaproszeni do EXPO XXI Warszawa na 13. Międzynarodowe Targów Opakowań Packaging Innovations (15-16 września). Na zwycięzców czekać będą nagrody pieniężne, możliwość opublikowania prac w uznanym magazynie branżowym oraz szansa na nawiązanie pierwszych kontaktów biznesowych.
Nie zwlekaj i już dziś prześlij swój projekt. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie: https://packaginginnovations.pl/pl/strefa-studenta/10-strefa-studenta-2021.html
Masz pytanie, napisz: strefastudenta@targi.krakow.pl
Źródło: Targi w Krakowie
Redaktor: MRR
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?