Szukaj w działach:

Branża targowa doczeka się odmrożenia

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

W światowym Dniu Targów 2 czerwca rząd ogłosił decyzję o odmrożeniu branży targowej, która jak zapowiadają organizatorzy wystaw, faktycznie ma szansę ruszyć we wrześniu. O znaczeniu targów dla gospodarki rozmawiali szefowie największych ośrodków targowych w Polsce, samorządowcy, biznesmeni i, przedstawiciele świata kultury podczas konferencji online - Zielone Światło dla branży - Back to Business.

Działalność targowa została unieruchomiona ponad 14 miesięcy temu, z krótką jesienną przerwą, kiedy organizacja wystaw była możliwa.


- To jest branża, która została pierwsza zamrożona i ostania uwolniona - mówi prezydent Kielc, Bogdan Wenta. - Targi, to element pobudzenia życia gospodarczego, płuca dla każdego miasta, regionu, w którym funkcjonują. Wystarczy wspomnieć, że jedna złotówka zostawiona na targach to 6 złotych wydanych w mieście na taksówki, hotele, zostawione w restauracjach i kwiaciarniach.


Rząd zdecydował, że targi mogą wystartować 6 czerwca w reżimie 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.


- W rzeczywistości oznacza to, że pierwsze wystawy odbędą się we wrześniu - wyjaśnia Andrzej Mochoń prezes Targów Kielce. - Wystaw nie organizuje się bowiem w kilka dni. Ostatni rok pełen obostrzeń pokazał nam, że jesteśmy bardzo społeczni, spragnieni kontaktów osobistych i to jest źródłem mojego optymizmu co do przyszłości targów. Służą one bowiem budowaniu zaufania niezmiernie ważnego w biznesie, czego nie da się osiągnąć za pośrednictwem Internetu.


Jedną z pierwszych wystaw, inaugurujących jesienny sezon targowy będzie Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który podobnie jak przed rokiem będzie jedyną wystawą branży obronnej w Europie, jaka się odbędzie. 


- Wystawy, które miały odbyć się w pierwszym półroczu tego roku zostały przeniesione na jesień, zatem nasz kalendarz jest bardzo ciasny, ale wystawcy oczekują targów - twierdzi Andrzej Mochoń.


Potwierdza to Rafał Mazurczak członek Zarządu Echa Investment: 


Targi są zwierciadłem biznesu. Z niecierpliwością oczekujemy możliwości spotkań face to face, wystawiania się na międzynarodowych imprezach, z których czerpiemy inspiracje. Biznes to relacje, kontakty, spotkania bezpośrednie, wystawy wrócą zatem do naszych kalendarzy.


A już dzisiaj wieczorem w akcie solidarności z branżą targową rozbłysną na zielono obiekty targowe w całej Polsce i najważniejsze budynki w miastach. W Kielcach zielonej nadziei należy wypatrywać o 21 między innymi na Urzędzie Miasta, Kieleckim Centrum Kultury, Geoparku Kielce, Galerii Echo, Hotelu Bińkowskim, Wojewódzkim Domu Kultury, „Zameczku”, a także Centrum Leonarda Da Vinci czy w Bałtowie.

Źródło: Targi Kielce
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
XVI Targi INTARG® wystartowały! Już dziś, 24 maja 2023 ruszają XVI Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INT...
Biuro ICE zaprasza polskie firmy na targi BI-MU 2022 Biuro ICE – Sekcja Promocji Handlu Ambasady Włoch w Warszawie wspólnie z bra...
Jak Asset Tracking może pomóc w digitalizacji produkcji? Intralogistyka to nic innego jak transport materiałów, a także produktów w ...
Branża opakowań spotka się na Packaging Innovations Już za niecały rok, 09-10 października 2024 r. w EXPO Kraków, odbędą się 16. Międz...
IntraMag Poland 2020 dla logistyki wewnętrznej Polska obecnie zajmuje wysokie 3 miejsce w Europie jako potentat w wynajmowanych powierzc...
Złoty Medal Targów ITM 2023 przyznany! Znamy już laureatów jednej z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych nagr&oacut...
Partnerzy