Webinaria FAULHABER - wiedza siłą napędową
Grupa FAULHABER może poszczycić się największą gamą napędów miniaturowych i mikronapędów, które są dostępne na całym świecie od jednego producenta. Teraz prezentuje także interesujące narzędzia podczas sesji online.
Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, w terenie, czy w biurze - webinaria oferowane przez firmę FAULHABER, producenta napędów miniaturowych i mikronapędów, pozwalają dowiedzieć się więcej o produktach i rozwiązaniach, gdziekolwiek się znajdujesz. Specjaliści w dziedzinie napędów będą prezentować interesujące narzędzia i know-how z zakresu zastosowań, a także odpowiadać na pytania na koniec każdej sesji. Użytkownicy mogą na przykład dowiedzieć się więcej o narzędziu FAULHABER Drive Selection Tool w celu lepszego wymiarowania napędu lub uzyskać więcej informacji na temat oprogramowania Motion Manager. Webinaria poświęcone są również kwestiom technicznym, takim jak generowanie hałasu przez silniki, poprawne obliczanie mocy napędu lub szczególne wymagania względem zastosowania.
Kontroler ruchu i sterownik prędkości
Webinarium „Kontrolery ruchu i sterowniki prędkości” jest idealne dla klientów, którzy chcą dowiedzieć się więcej o kontrolerach ruchu FAULHABER, niestandardowych jednoosiowych kontrolerach pozycjonowania do uruchamiania silników DC, silników bezszczotkowych i silników liniowych. Ekspert FAULHABER, dr inż. Andreas Wagener był odpowiedzialny między innymi za rozwój modeli generacji FAULHABER V3.0. Webinarium wykorzysta prezentację oprogramowania Motion Manager na żywo, aby pokazać krok po kroku, jak wygląda typowa konfiguracja kontrolera ruchu FAULHABER (MC V2.5 / MC V3.0), wraz z dodatkowymi informacjami na temat możliwości personalizacji i sposobu wyboru odpowiednich komponentów. Webinarium stanowi wyjątkową okazję dla wszystkich zainteresowanych do omówienia kwestii technicznych dotyczących sterowników prędkości FAULHABER lub kontrolerów ruchu z uznanym ekspertem specjalizującym się w napędach elektrycznych.
Więcej informacji można uzyskać podczas webinarium, które odbędzie się 24 marca 2021 w godzinach od 10:00 do 11:00.
Spotaknie online prowadzone będzie w języku angielskim. Udział jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.
--> REJESTRACJA ON-LINE
„Hałas w systemach napędowych”
Podczas minionego webinarium „Hałas w systemach napędowych”, które odbyło się 16 marca Mario Zecchin, ekspert w dziedzinie inżynierii elektronicznej, opowiedział o wibracjach i hałasie w systemie napędowym, ich przyczynach i sposobach zapobiegania. Zaczynając od podstaw wibracji, ich rezonowania i rodzaju, webinarium opisuje subiektywne postrzeganie wibracji i hałasu. Ekspert szczegółowo omówił możliwe przyczyny wibracji mechanicznych w systemie napędowym, odpowiednie przyrządy pomiarowe i wyjaśnił, jak wykorzystać te pomiary do określenia przyczyny hałasu. Na koniec webinarium przedstawił najlepsze metody ograniczania hałasu.
Każdy, kogo ominęły wcześniejsze webinaria, może je w każdej chwili odtworzyć w FAULHABER GoTo Stage (www.faulhaber.com/webinare/). Webinaria są dostępne w języku niemieckim i angielskim.
Źródło: FAULHABER
Redaktor: MRR
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?