Szybsza robotyzacja dzięki systemowi VersaBox
Czołowy polski producent rozwiązań robotycznych zaprezentował swoją najnowszą usługę. Dzięki działaniu nowego systemu, implementacja urządzeń do hal i maszyn może wynieść zaledwie dwa tygodnie.
W odpowiedzi na przyspieszony trend związany z robotyzacją zakładów, VersaBox - producent robotów autonomicznych - rozwija pracę nad systemem, który ma na celu znaczne przyspieszenie wdrażania robotów w intralogistyce.
Rozwiązanie jest elastyczne i kompletne, a jednocześnie poddawane ciągłym ulepszeniom i modyfikacjom. VERSABOTY, czyli roboty polskiego lidera rynku, można wprowadzić do istniejących już hal produkcyjnych i magazynowych bez generalnych zmian w ich układzie. VersaBox zapewnia sprzęt, oprogramowanie, doradztwo oraz serwis. System jest w pełni skalowalny - od poziomu jednego robota do całej floty, liczącej kilkanaście czy kilkadziesiąt jednostek.
- Od początku istnienia VersaBox dążyliśmy do stworzenia kompleksowego rozwiązania intralogistycznego - mówi Paweł Oziębło, Business Development Manager w VersaBox. - Kolejne realizacje były poligonem doświadczalnym dla naszych robotów, ale też dla naszej struktury organizacyjnej i metodologii wdrożeń. Obecnie dysponujemy systemem, który jest kompletny, pozwala na bardzo krótkie czasy wdrożenia, a przy tym jest strukturą łatwą w skalowaniu i otwartą na rozwój - podsumowuje Oziębło. |
Co w praktyce oznacza wdrożenie systemu szybkiej robotyzacji? Jasno zdefiniowane i wielokrotnie sprawdzone w praktyce procedury pozwoliły skrócić czas implementacji nawet do dwóch tygodni. To efekt dobrze rozpoznanych oczekiwań klientów oraz stworzenia standardów specyfiki pracy w różnych środowiskach.
Poza systemem wdrażania, VersaBox w ramach dynamicznych usług wprowadził także uproszczone zasady oraz tryby okresowych konserwacji i napraw. Czas przestojów ograniczony jest do absolutnego minimum dzięki technologiom opartym na wymiennych modułach.
Dzięki nowemu systemowi VersaBox jest aktualnie liderem w czasie wdrażania technologii robotów autonomicznych w Polsce i jedną z czołowych firm na rynku europejskim.
- W czasie, gdy pandemia przyspieszyła robotyzację, wykorzystaliśmy nasze doświadczenie i wiedzę, by konieczne zmiany wprowadzać błyskawicznie - dodaje Business Development Manager w VersaBox. |
Źródło: VersaBox
Redaktor: MRR
02-231 WARSZAWA Warszawa
+48 513 032 034
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?