Silniki krokowe norelem zwiększają możliwości automatyzacji

Firma norelem, specjalizująca się w zakresie standardowych komponentów maszyn, rozszerzyła swoją ofertę silników krokowych o trzy najpopularniejsze rozmiary NEMA 17, NEMA 23 i NEMA 34, które można już zamawiać online.
Wraz z rozwojem koncepcji Przemysłu 4.0 nowe silniki krokowe firmy norelem umożliwiają automatyzację szerokiego zakresu aplikacji. Niezależnie od tego, czy są to zrobotyzowane ramiona obrotowe, zautomatyzowane centra frezujące, czy też aplikacje przenoszenia i sortowania części na liniach produkcyjnych, inżynierowie i producenci mogą z powodzeniem wykorzystywać nowe komponenty w wielu różnorodnych procesach.
Nowe silniki są bardzo precyzyjne, wydajne i bezobsługowe, dzięki czemu stanowią oszczędne i opłacalne rozwiązanie. Zostały wyposażone we wszystkie typowe tryby działania popularnych systemów pozycjonowania i sterowania, obejmujące automatyczną konfigurację, ustalenie pozycji odniesienia, parametryzację i wprowadzanie programów.
Marcus Schneck, dyrektor generalny firmy norelem, podkreśla: "Jesteśmy świadomi, że automatyzacja ma kluczowe znaczenie dla wielu procesów i pozwala zwiększyć wydajność rozwiązań inżynieryjnych oraz produkcyjnych. Właśnie z tego powodu uzupełniliśmy naszą ofertę o trzy najpopularniejsze wielkości silników krokowych." »Nasze znormalizowane produkty można dostosować do prawie każdego systemu sterowania, dzięki czemu możliwa jest ich integracja z nowymi i starszymi maszynami. Możliwość bezpośredniego pobrania oprogramowania do silników ze strony internetowej norelem oraz dostępność w ofercie różnych interfejsów dla komponentów, takich jak Profibus i CAN sprawia, że ich fabryczna integracja jest jeszcze łatwiejsza.» |
Wszystkie silniki krokowe są ciche i generują w trakcie pracy niski rezonans bez gubienia kroków. Pozwalają również na ciągłą kontrolę działania, dzięki monitoringowi systemu i napięcia stopnia wyjściowego.
Nowe komponenty zostały zaprojektowane pod kątem odporności na trudne warunki otoczenia. Wszystkie silniki są wyposażone w solidną obudowę EMC (kompatybilną elektromagnetycznie) i posiadają stopień ochrony IP64 w celu zabezpieczenia przed zapyleniem i wodą. Mogą pracować w temperaturze otoczenia do 50 °C bez wymuszonej wentylacji.
Wymiary kołnierzy silników krokowych wynoszą: 42 mm dla wersji NEMA 17, 57 mm dla NEMA 23 oraz 86 mm dla NEMA 34. Moment trzymający dla różnych modeli zawiera się w przedziale od 0,43 Nm do 8,4 Nm, natomiast kąt skoku jest równy 1,8° dla wszystkich produktów.
Sterowanie silników krokowych jest realizowane za pomocą kabli w oplocie, a za pomocą komputera PC lub laptopa inżynierowie mogą je łatwo zaprogramować. Urządzenia zostały zaprojektowane do napięcia sterującego od 24 do 36 V DC i posiadają 2 porty wyjściowe oraz 6 portów wejściowych. Kable połączeniowe, zasilacze SMPS, konwertery interfejsów i jednostopniowe przekładnie zębate są dostępne jako akcesoria. Wszystkie silniki krokowe są przystosowane do pracy ciągłej.
Oferta silników krokowych wraz z dostępnymi wielkościami i wersjami jest dostępna w katalogu produktów THE BIG GREEN BOOK.
Źródło: norelem
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- P-Weld – Zrobotyzowane Rozwiązania w Spawaniu
- Ulga na robotyzację - do kiedy można skorzystać?
- Zrobotyzowany przegląd targów branżowych 2025
- Webinary Beckhoff – dostępne online
- Estun inwestuje w Polsce
- Raport: Przegląd Rynku Robotów Współpracujących (Cobotów)
- Jak zwiększyć efektywność AGV? Radarowe czujniki w akcji
- Raport: Rynek robotów mobilnych AGV i AMR w 2025
- Odbierz bezpłatny bilet na ITM Industry Europe 2025
- Przemysł 4.0 = Bezpieczeństwo 4.0 Strefa Bezpieczeństwa na ITM
- Nowe funkcje usprawniają pracę inżynierów i programistów
- Innovation Days by item 2025
- Robotyzacja niekoniecznie droga - Webinar





