Głosuj w konkursie TOP CDR

W ramach pierwszej edycji konkursu Firma Odpowiedzialna Technologicznie zostanie przyznana „Nagroda Publiczności”. Swój głos można oddawać online do dnia 29 lutego 2020.
W ramach programu TOP CDR – Digitally Responsible Company organizowana jest w Polsce premierowa edycja konkursu wyróżniającego firmy odpowiedzialne cyfrowo. Główną ideą konkursu jest Cyfrowa Odpowiedzialność Biznesu, która zakłada przeciwdziałanie zagrożeniom płynącym z błyskawicznie postępującej cyfryzacji i automatyzacji procesów oraz uczy pracowników radzenia sobie z wyzwaniami cyfrowego świata. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie firmy wdrażające dobre praktyki w zakresie cyfrowej odpowiedzialności biznesowej.
- „Patrząc na zgłoszenia firm, widzę, że są to bardzo ciekawe i różnorodne projekty. Ten konkurs pokazuje, że Cyfrowa Odpowiedzialność Biznesu dotyczy zarówno tych małych firm, jak i największych. W mojej ocenie przed przedsiębiorcami jeszcze sporo pracy do wykonania w zakresie opisu i ewaluacji dobrych praktyk z tego obszaru. Moim zdaniem konieczne jest śledzenie światowych trendów z tej dziedziny.” – mówi Prof. UKSW dr hab. Monika Przybysz.
Nagroda przyznawana jest w 5 kategoriach przez jury składające się z osób będących autorytetami naukowymi oraz przedstawicielami wydziałów technicznych, mechanicznych, elektrotechnicznych, inżynieryjnych, biomedycznych, informatycznych, transportowych, nauk społecznych, dziennikarskich i marketingu renomowanych uczelni takich jak: Politechnika Warszawska, Politechnika Krakowska, Politechnika Śląska, Uniwersytet Śląski, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
- „Pierwsza edycja konkursu Firma Odpowiedzialna Technologicznie pokazuje, że warto edukować na temat Cyfrowej Odpowiedzialności Biznesu. Istotne jest to, aby firmy wprowadzając nowe technologie, oceniały ich potencjalne skutki w zakresie wykluczenia cyfrowego. My jako projektanci systemu powinniśmy myśleć o wdrażaniu takich rozwiązań w firmach, które będą przyjazne użytkownikowi i wspierały proces cyfrowej edukacji na wszystkich szczeblach.” – mówi Prof. dr hab. inż. Edward Lisowski.
W konkursie zostanie również wręczona „Nagroda Publiczności”. Internauci wybierają zwycięzcę tej kategorii poprzez głosowanie. Plebiscyt online na stronie topcdr.pl rozpocznie się 5 lutego i potrwa do 29 lutego 2020 roku. Laureatów konkursu poznamy już wiosną 2020 roku.
Nominowani do „Nagrody Publiczności” to: Bank Millennium S.A., WIPERAPP EP SP.ZO.O. SP. J, SerwNet Sp. z o.o., Europejski Fundusz Leasingowy S. A., Compensa TU SA Vienna Insurance Group, Fundacja ,,Moje Podl@sie. Nowoczesne, kreatywne, twórcze”, Currency One S.A. oraz Aptiv Services Poland S.A. Aby zagłosować na faworyta należy wejść na stronę konkursu www.topcdr.pl, zapoznać się ze zgłoszeniami i oddać głos na jedno wybrane zgłoszenie.
- „Rewolucja cyfrowa dyktuje tempo przemian zachodzących na rynku pracy. Pracodawcy starają się za nimi nadążać, wdrażając w firmie dobre praktyki dotyczące wykorzystania szans płynących z postępującej cyfryzacji oraz ograniczenia negatywnych konsekwencji zastępowania pracy ludzkiej przez roboty. Kwestie takie jak: work life balance, walka z wykluczeniem cyfrowym i zdobywanie nowych umiejętności związanych z nowoczesnymi technologiami będą miały dla pracowników coraz większe znaczenie i w nadchodzących latach mogą być czynnikiem decydującym o wyborze danego pracodawcy. Dlatego już teraz zdecydowaliśmy się nagrodzić przedsiębiorstwa wyróżniające się na tym polu, przyznając tytuł Firmy Odpowiedzialnej Technologicznie. To pierwsze tego typu wyróżnienie w kraju” – tłumaczy Iwona Kubicz, ekspert konkursu Firma Odpowiedzialna Technologicznie.
Warto wspomnieć, że konkurs został objęty patronatem m.in. Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Ideą konkursu jest promocja dobrych praktyk w firmach i instytucjach związana z wdrażaniem Cyfrowej Odpowiedzialności Biznesu oraz przyznanie nagrody dla firm i instytucji pozytywnie wyróżniających się na tym polu.
W Raporcie TOP CDR, postanowiono zbadać, w jaki sposób Polacy rozumieją określenie „firma odpowiedzialna cyfrowo”. Okazuje się, że większość respondentów zna tę koncepcję, ale interpretuje ją różnie. Dla 40% ankietowanych firma odpowiedzialna cyfrowo to firma, która prowadzi szkolenia w zakresie podwyższania kompetencji cyfrowych. Natomiast 38% uważa, że umożliwia ona pracownikom pozyskanie potrzebnych kompetencji, by nie stracili pracy w wyniku automatyzacji.
![]() |
Wykres: Jakie cechy kojarzą się Panu/ Pani z określeniem „firma odpowiedzialna cyfrowo”? |
Więcej na stronie: www.topcdr.pl
Źródło: Procontent Communication
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- P-Weld – Zrobotyzowane Rozwiązania w Spawaniu
- Ulga na robotyzację - do kiedy można skorzystać?
- Zrobotyzowany przegląd targów branżowych 2025
- Webinary Beckhoff – dostępne online
- Estun inwestuje w Polsce
- Raport: Przegląd Rynku Robotów Współpracujących (Cobotów)
- Jak zwiększyć efektywność AGV? Radarowe czujniki w akcji
- Raport: Rynek robotów mobilnych AGV i AMR w 2025
- Nowe funkcje usprawniają pracę inżynierów i programistów
- Monitorowanie i optymalizacja flot robotów
- Konkretnie o Automatyzacji – praktyczne spotkania dla przemysłu
- Moduły liniowe Bosch Rexroth przyspieszają automatyzację
- Jak wybrać system ERP idealny dla firmy produkcyjnej?
- EMO Hannover 2025 – centrum innowacji przemysłowych




