Szukaj w działach:

Człowiek vs Robot na wydarzeniu Polskiej Wystawy Gospodarczej

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Kancelaria Prezydenta RP w ramach trwającego Projektu Polska Wystawa Gospodarcza zapowiedziała wydarzenie dodatkowe o roboczej nazwie „Od COP-u do Gospodarki 4.0”, na które zostały zaproszone najszybciej rozwijające się polskie firmy prezentujące swoje flagowe dokonania.

Kancelaria Prezydenta ogłosiła, że wydarzenie będzie miało miejsce 16 stycznia 2020 roku w Stalowej Woli, a wybór miejsca nie jest przypadkowy – miasto to powstałe w okresie II RP jest symbolem polskich talentów oraz determinacji w tworzeniu gospodarki opartej o własny kapitał oraz innowacyjne projekty. Organizatorzy podkreślają także, że event zostanie poświęcony promocji polskiej gospodarki i uświetnią go debaty z udziałem przedstawicieli przedsiębiorstw i świata nauki, a udział w nim zapowiedział również Prezydent RP.

W elitarnym gronie niespełna 90 podmiotów zaproszonych do udziału w imprezie znalazła się Grupa RENEX, która we współpracy z organizatorami zaprezentuje wydarzenie specjalne – Walkę Człowieka z Robotem. Przy stanowisku roboczym opartym o Stół Antystatyczny REECO Premium zasiądzie tegoroczny Mistrz Polski w Lutowaniu – Pan Jakub Goławski, który zmierzy się z Robotem Lutowniczym REECO.

Jak zaznacza współwłaściciel Grupy RENEX - Pani Marzena Szczotkowska-Topić - „Już sama obecność na Polskiej Wystawie Gospodarczej jest ogromnym wyróżnieniem dla Grupy RENEX i potwierdzeniem, że jakość naszych produktów została zauważona i doceniona. Z dużą przyjemnością przyjęliśmy możliwość współorganizowania wydarzenia specjalnego – Walki Człowieka z Robotem Lutowniczym REECO. Jesteśmy pewni, że przyciągnie ono tłumy odwiedzających – będzie można zobaczyć starcie najlepszego lutującego w Polsce ze szczytowymi osiągnięciami z zakresu robotyki”.

To już czwarte spotkanie z serii starć w lutowaniu - Człowiek vs. Robot. Poprzednio zmagania tego rodzaju można było oglądać na Mistrzostwach Polski w Lutowaniu – RSC 2019, Targach Warsaw Industry Week, a także Targach Productronica w Monachium - gdy Robot Lutowniczy REECO mierzył się z m.in. z Mistrzem Europy 2017 i Mistrzami z Chin, Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Zbliżające się wydarzenie będzie rewanżem – Mistrz Polski Jakub Goławski przegrał poprzednie starcie z robotem i zapowiada jeszcze bardziej zaciętą walkę.

Robot Lutowniczy REECO RE-1000 jest maszyną przeznaczoną do montażu elementów przewlekanych na płytach PCB, zaprojektowanym tak, aby mógł działać zarówno w zautomatyzowanej linii produkcyjnej, jak i poza nią. Urządzenie zaopatrzone jest w transport krawędziowy oraz automatycznie ustawia płytę PCB. W zależności od potrzeb urządzenie ma możliwość pracy z różnymi typami grotów (do wyboru kilkadziesiąt), a system automatycznego, programowalnego czyszczenia grotów podczas pracy, pomaga w utrzymaniu ich w dobrym stanie. Robot lutowniczy pozwala także na wydajną kosztowo produkcję elektroniki w ilościach, które ze względu na konsumpcję energii byłyby nieopłacalne z użyciem maszyn dużej produkcji.

Natomiast Stół Antystatyczny REECO Premium został zaprojektowany, aby stworzyć nowoczesne i uniwersalne stanowiska pracy. Moduły zostały opracowane w taki sposób, aby można je było dostosować do konkretnego zadania, umożliwiając ergonomiczne rozmieszczanie narzędzi, urządzeń oraz komponentów w polu roboczym użytkownika. Dzięki właściwościom antystatycznym i antybakteryjnym ten typ stołów znajduje specjalne zastosowanie w produkcji i serwisie elektroniki i w branży laboratoryjnej. Rozwiązania te są jednak na tyle uniwersalne, że sprawdzą się w niemalże każdej dziedzinie.


Źródło: Grupa RENEX 

RENEX
Al. Kazimierza Wielkiego 6E
87-800 Włocławek
+48 54 231 10 05
POWIĄZANE
Testy ICT i FCT: gwarancja bezawaryjności Testy ICT i FCT to kluczowe etapy procesu produkcyjnego w branży elektronicznej. Dają one...
Najwyższa jakość kontroli z system OMRON Płytki drukowane (PCB) są centralnym komponentem wielu urządzeń elektrycznych. Przemysł m...
Milionowy robot firmy FANUC Firma FANUC ma powód do świętowania. Produkując milionowego robota przemysłowego o...
Inspirujące targi ITM Industry Europe 2019 W dniach 4-7 czerwca w czasie bloku targów ITM Industry Europe 2019 można było śle...
Udane trzecie Targi INNOFORM® Branża narzędziowo-przetwórcza już po raz trzeci spotkała się w Bydgoszczy, aby uc...
Laureaci Złotego Medalu DREMA 2022 Innowacyjność, pomysłowość i nowoczesność tak w skrócie można określić produkty, k...
Partnerzy