Targi STOM 2020 w pełni bezpieczne
Cykl „Przemysłowa Wiosna” łącząca w sobie Targi spod znaku STOM, jak również inne branżowe wystawy wyjątkowo w tym roku odbywa się jesienią w dniach 22-24 września 2020 r. Wydarzenie jako bezpieczna platforma spotkań biznesowych, stanie się kołem zamachowym dla firm, które pandemia koronawirusa zmusiła do wyhamowania działalności.
W Targach Kielce pojawi się 8 wielofunkcyjnych kabin, w których znajdą się punkty indywidualnej kontroli sanitarnej. Mobilna kabina diagnostyczno-prewencyjna wyposażona jest w funkcje mierzenia temperatury oraz automatycznej dezynfekcji, tzw. dekontaminacji. Proces polega na wejściu do kabiny i zrobieniu pełnego obrotu (360sc.) z uniesionymi rękoma. Jest to absolutnie bezpieczne, dlatego, że do odkażania wykorzystywany jest system mikrozraszania, dzięki czemu powstaje sucha mgła. Urządzenie w ciągu kilkunastu sekund pozbawia wirusów i bakterii obecnych na ubraniu i obuwiu. Podobne rozwiązania są stosowane między innymi w krajach azjatyckich.
Jasne informacje oraz dostęp do środków ochrony indywidualnej
Dotychczas w wystawienniczych obiektach Targów Kielce dostępne były pojemniki z płynem dezynfekującym, a każda osoba, która chciała wejść do obiektu, musiała przejść obowiązkowy pomiar temperatury. Wzmożono również czynności polegające na regularnej dezynfekcji często dotykanych elementów infrastruktury, tj.: klamki, poręcze, balustrady, blaty, stoliki. Podczas jesiennych wydarzeń dodatkowo powstaną punkty sprzedaży maseczek, rękawiczek i płynów antywirusowych przed wejściami do terminali. Na targowych terenach pojawią się także tablice informacyjne, oznaczenie kierunku ruchu, strategicznych punktów takich jak punkty obsługi medycznej czy właśnie punktów zakupu środków ochrony indywidualnej.
Ankiety epidemiologiczne - „must have” 2020
Każdy przebywający na terenie targów będzie miał obowiązek taką ankietę wypełnić. Wystawcy otrzymają druki drogą mailową do wypełnienia i dostarczenia w dniu przyjazdu na targi. Firma będzie musiała wskazać osobę z obsługi stoiska, która ma zebrać i dostarczyć oświadczenia od wszystkich. Zwiedzający również otrzymają ankietę mailem do wypełnienia podczas logowania się do rejestracji on-line.
Targi bezpieczniejsze od galerii handlowych
Rejestracja online, bramki dekontaminacyjne z pomiarem temperatury ciała, dostępność środków ochrony czy pełny nadzór nad liczbą osób znajdujących się na terenach targowych - kielecki ośrodek będzie w pełni gotowy na bogatą w wydarzenia jesień.
- Większość przedstawionych przez Targi Kielce propozycji wpisuje się w wydane przez Główny Inspektorat Sanitarny wytyczne wprowadzone na czas epidemii COVID-19. Mierzenie temperatury ciała, jak również zakrywanie nosa i ust, zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego, dezynfekcja sprzętu oraz rąk to czynności, które z całą pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa gości biorących udział w wydarzeniu - potwierdza Anna Dela, rzecznik prasowy Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. |
Źródło: Targi Kielce
Redaktor: MRR
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?