Szukaj w działach:

Dokąd zmierza sektor TSL

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

W lutym 2019 GITD zebrało dane, które wykazały, że liczba polskich firm posiadających licencję na transportowanie towarów wynosi ponad 36 tysięcy, a ich największa grupa znajduje się w województwie mazowieckim.

Wzrastające zapotrzebowanie firm na poszukiwania nowych technologicznych rozwiązań, klientów docierających nowymi kanałami, automatyzację procesów i aktualizację wiedzy sprawia, że sektor ten rozwija się bardzo dynamicznie.

Przyszłość branży TSL

Marek Loos, redaktor naczelny magazynu Transport Manager, zaznacza - „Zejdą z rynku małe i słabo zarządzane firmy. Zwyciężą w rywalizacji więksi i lepiej zarządzani. Ten proces już daje się zauważyć, choć jeszcze przeczą jemu dane Biura ds. Transportu Międzynarodowego, według których ciągle jeszcze rośnie liczba firm transportowych w Polsce. Jednak zapowiedzią zjawiska konsolidacji rynku jest ogromne zniechęcenie właścicieli firm transportowych do swojej branży, spośród których 60-70 proc. nie podjęłoby się ponownie założenia firmy transportowej (dane BIG InfoMonitor)”.

Konsolidacja firm to nie jedyny kierunek potencjalnych procesów zmian zachodzących w branży TSL. Zmiany technologiczne to trend, którego nie sposób zignorować ani przeoczyć. W dobie obecnych czasów wdrażanie innowacji, automatyzacja i unowocześnianie oferowanych usług jest koniecznością.

Loos dodaje - „Postęp technologiczny, zmierzający do zastąpienia kierowców (jednego z dwóch – wraz z paliwem - największych kosztów działalności transportowej) będzie nadal zmierzał do coraz powszechniejszego wykorzystywania ciężarówek autonomicznych i zdalnie sterowanych (co na razie jest dozwolone tylko w niektórych stanach USA) lub kompilacji tych dwóch technologii. Ze względu jednak na bezpieczeństwo i niezawodność tych technologii, konieczne będzie wdrożenie sieci internetowej 5G, co jest niesamowicie kosztowne”.

Nieocenione spotkania z klientami

Aspekty, które są równie ważne, co automatyzacja procesów, to między innymi sposoby pozyskiwania nowych kontaktów, rozważne zarządzanie czasem pracy handlowców czy prezentacja oferty firmy. Ze względu na dynamikę biznesu koniecznością jest stawianie się na branżowych wydarzeniach oraz targach, podczas których z łatwością nabyć można nowe biznesowe kontakty, pozyskiwać nowych klientów czy promować swoją firmę – w jednym miejscu i czasie.

Istotną kwestią jest upewnienie się o międzynarodowym charakterze wydarzenia. Umożliwi to prezentację firmy przedstawicielom zagranicznych przedsiębiorstw oraz bezpośrednią wymianę doświadczeń oraz wiedzy. Aspekty te są jednymi z głównych motywów działania organizatorów targów TransLogistica Poland. Jak podaje organizator, w 2018 roku, podczas VI edycji wydarzenia na targach obecni byli odwiedzający z 58 krajów i przedstawiciele 24 państw, co pozwoliło na zdobywanie nowych kontaktów biznesowych z całego świata i niezliczoną wymianę branżowych doświadczeń.

Branży TSL w Polsce zestawienie
Fot.: Zestawienie najpopularniejszych targów branży TSL w Polsce 

 

branża TSL w Europie Środkowo-Wschodniej
Fot.: Zestawienie targów branży TSL w Europie Środkowo-Wschodniej (największe wydarzenia w poszczególnych krajach) 


Źródło rozwoju i wiedzy

Trzeci filar sektora TSL umożliwia firmie stabilny rozwój – stanowi on możliwość dokształcania pracowników i zwiększania ich kompetencji, a także zdobywania przez nich wiedzy na konfrencjach i podczas warsztatów branżowych.

Wydarzenia tego rodzaju pozwalają na poznanie przez uczestników aktualnych trendów, poznania ekspertów i praktykw branżowych, a także na aktualizowanie swojej wiedzy. Podczas kongresów możliwy jest również networking, pomagający aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach. Najważniejsze eventy tego rodzaju w Polsce to między innymi:

  • Transport Manager Meeting
  • Spotkania Transportowe organizowane przez wydawcę magazynu TSL Biznes
  • Advanced Supply Chain oraz Kongres Transportowy organizowany przez wydawnictwo Eurologistics
  • Kongres Supply Chain organizowany przez wydawcę magazynu Logistyka a Jakość.


5-7 listopada 2019 – zapisz tę datę w kalendarzu

W tym czasie odbywać będą się jedna z największych targów branży TSL pod względem liczby odwiedzających oraz liczby wystawców w Europie Środkowo-Wschodniej – TransLogistica Poland. Podczas wydarzenia swoje rozwiązania zaprezentują firmy logistyczne, transportowe, spedycyjne, porty i terminale, operatorzy giełd ładunków, armatorzy, producenci systemów IT, telematyki, monitorowania i rozliczania czasu pracy kierowców, emitenci kart paliwowych, producenci systemów poboru opłat drogowych, myjni samochodowych oraz firmy oferujące usługi z zakresu obsługi celnej, doradztwa podatkowego, zwrotu VAT, ubezpieczeń i finansów. Wydarzenie dopełnią liczne imprezy towarzyszące, takie jak konferencje tematyczne, targi pracy TransLogistica Jobs czy wyłonienie zwycięzców plebiscytu Przyjazny Pracodawca Branży TSL.

W związku z dużą frekwencją, rejestracja na miejscu może być utrudniona lub niemożliwa, dlatego organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rejestracji online. 

REJESTRACJA ONLINE


Więcej o Targach TransLogistica Poland na Zrobotyzowany.pl

 

Źródło: Lentewenc Sp. z o.o. 


POWIĄZANE
Eksperci o cyfryzacji i cyberbezpieczeństwie 8 grudnia odbędzie się debata organizowana przez Executive Club, która skupi grono...
Premiera podczas ExpoWELDING 2018 Zespół Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING 2018 ogłosił kolej...
Automatyczna linia do obróbki detalu TARRA EXPERT TARRA Expert to zaawansowane urządzenia dedykowane i projektowane pod specjalne rozwiązani...
Rittal – The System na II Kongresie Szefa UR Firma Rittal w jednej platformie systemowej „Rittal – The System” zebrał...
Innowacje w pakowaniu na Packaging Innovations Szukasz opakowań dla sektora przemysłowego? Opakowań logistycznych, zbiorczych, ochronnyc...
Jesień z Konferencjami Axon Media Pierwsze jesienne Konferencje Techniczne Axon Media z pewnością zainteresują tych specjal...
Partnerzy